Prijava

Ah, Valdemare, ali ti podrazumevaš procenu kvaliteta, ovde to nije upitno. Poređenje je samo u smislu atraktivnosti prosečnom čitaocu.

Preporučite mi neki saj-faj sa postapokaliptičnom/vanzemaljskom/robot-diktator tematikom, da se osetim kao nekad u drugom osnovne dok sam čitao Harija Potera.

Ima stvari koje ti smuče u školi, il na Fejsbuku :) a u stvari nisu loše. Andrić, Antić, Duško Radović spadaju među takve. Imaš opet izvikanih, koje su bez veze. Evo pokušavam danima da čitam Pekićevu Atlantidu, bolje da sam utrošio vreme negde na građevini, dobio bih bar pare i popio neko pivo.

Posle Jesenjina, uzeh ovih dana da čitam Spinozin Teološko politički traktat, teška knjiga u pičku materinu.

a vidiš, ja tu istu Atlantidu mnogo volim, Pekića generalno, dok mi je Andrić težak i opterećuje me

a vidiš, ja tu istu Atlantidu mnogo volim, Pekića generalno, dok mi je Andrić težak i opterećuje me

Meni je recimo Vreme čuda fantastična knjiga, a Hodočaćše Arsenija Njegovana sam se terao da čitam tako što sam se tukao po glavi. Morao, bilo mi u programu. A Andrić šalala, pitka voda.

Радјард Куплунг

Preporučite mi neki saj-faj sa postapokaliptičnom/vanzemaljskom/robot-diktator tematikom, da se osetim kao nekad u drugom osnovne dok sam čitao Harija Potera.

Radjarde, najbolje da pitaš u biblioteci. Ja sam pre otišao u biblioteku i baš sam tako rekao i dala mi je ona gospođa knjigu. Ali idi kod one sa debelim pepeljastosivim mladežom, ona je okej, ona mala mršava je baš nervozna, mislim da ima giht pa zato.

Inače, oni kriju knjige ispod tezge, da se tako izrazim. Ako im se dopadnete, izvadiće sveže izdanje Lagune tik ispod pulta i dati vam. Tako sam došao do poslednjeg čeda Bačićke Alimpićke i novog nastavka Kupoholičarke.

Edit. Dala mi je Letelicu profesora Bistrouma tad

Kant - Kritika zdravog razuma.

Zavrsavam ovaj prvi dio - transcendentalnu estetiku. On tako pise pise pise, i onda samo odjednom zakljuci: e, zbog toga je ovo ovako. Ima meni nekog smisla taj njegov zakljucak, ali iz mog mozganja vise, a iz njegovih prethodnih argumenata manje. No dobro.

EDIT: Malo je bolje nego da sam procitao odavde

http://userpages.bright.net/~jclarke/kant/element1.html

ruđer bošković, teorija prirodne filozofije
kakvog smo mi maga imali

EDIT:

Kant - Kritika zdravog razuma

kad se već hvališeš i lažeš ovaj pošten narod, navedi bar naslov kako treba

Jebote kako možete da čitate ta filozofska sranja

i ja se pitam braćale

ma to citam na njemackom, ne znam kako smo mi preveli naslov jebiga

još na stranom čitate ta sranja, zapalio bih sva ta umnosoljačka žitija filozofska, jebeš ti to ako stvaraš mišljenje na osnovu nekog pedera koji nije izašao iz svog grada nikad, stvori sam svoj sistem

salim se za njemacki, na engleskom citam :) Evo ovaj bas nije izlazio iz svog grada. Ali sta fali svom gradu, i to je svijet.

Sta fali stvarati misljenje na osnovu ovih pedera? Oni bas idu do najosnovnijih stvari (koncepata, je l') i definisu ih. Samo sto kad te koncepte objasnjavaju drugim, vec izdefinisanim konceptima, ja cesto moram ove druge da guglam, pa se sve to otegne.

kornelije se nije ulogovao na vukajliju celih dan i po, i to pre 2 godine, i utripovao da je provalio život lolo

kolfilde, dokle god misliš da se tu zdrav razum kritikuje, nećeš baš odmaći

Pa ona nikad sam nećeš napraviti svoje nešto nego će to uvek biti pod patronatom ovih pedera. Jedino ako se tome ne usprotiviš jednog dana i nazoveš ih pederima a to što oni rade sranjima i započneš svoju misao.
Varneru, tako nekako lolo

Čitajte bre Stivena Kinga, on kad opiše unutrašnji monolog samoubice i objasni njegovu potrebu za podizanjem cevi do slepoočnice prosto osetiš da bi bilo odlično da uradiš isto to :)

Jebeš Kanta, u životu mi je samo pomogao da bolje znam kad sam sve ispao budala i zašto sam dozvolio da me metaforički karaju u mozak.

citat

Jebote kako možete da čitate ta filozofska sranja
tatic

citat

još na stranom čitate ta sranja, zapalio bih sva ta umnosoljačka žitija filozofska, jebeš ti to ako stvaraš mišljenje na osnovu nekog pedera koji nije izašao iz svog grada nikad, stvori sam svoj sistem
tatic
+1
ne znam koji je kurac ljudima pa čitaju bilo šta što prolazi kao filozofska literatura. filozofija je generalno sranje, udahnite svoju dogmu filozofi i izvucite se pičke nejebačke. a pogle im tek humora "Of all philosophers, who was funniest?

Nietzsche, of course. He was a phiLOLogist." šta koji kurac, filozofi ..

edit : kada već pomenuh ničea, pogledaj šta kenja https://www.youtube.com/watch?v=i6esRZLAR1Q&list=UU6-ymYjG0SU0jUWnWh9ZzEQ&index=1&utm_content=bufferd02fb&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer koji smarač