Prijava

Kontrabas, Patrik Ziskind, poslednju pročitao. Toplo preporučujem, odlična monodrama. Valjda je monodrama...

http://www.laguna.rs/_img/korice/2096/promena-mo_jen_v.jpg

pa ne znam, nahvališe ga mnogo, a kapiram da bih i ja ovako mogao pisati, što nije kompliment lOLO

završavam karamazove, opet, jbg
koji je tom čoveku kurac neverovatno koliko harmonije i paralela, zosima-mitja, kolja-ivan, kolja-liza, iljuša-aljoša, zrno niče ovde, zrno niče tamo, i to su samo neke najlakše koje sam uhvatio, ko zna kolko ih ima još, i koliko parodija na samog sebe i sopstvene likove, jebo sebe epileptičnoga, moram nekom da dam knjigu da je ne bih opet počeo čitati agggh

Ja zavrsio jutros ovu novu od Parsonsa, Jedan po jedan. Onako kao krimi, moze film da se napravi od knjige lagano, brzo se cita, nema neku poentu naravno, ali ko voli tako nesto, preporucujem.

Da li je neko čitao Buku i bes od Foknera? Vredi li? Ja počeo i mnogo mi je nešto konfuzno...

koji je tom čoveku kurac neverovatno koliko harmonije i paralela, zosima-mitja, kolja-ivan, kolja-liza, iljuša-aljoša, zrno niče ovde, zrno niče tamo, i to su samo neke najlakše koje sam uhvatio, ko zna kolko ih ima još, i koliko parodija na samog sebe i sopstvene likove, jebo sebe epileptičnoga, moram nekom da dam knjigu da je ne bih opet počeo čitati agggh

Ako te ne mrzi da čitaš književnu kritiku, preporučujem ti ovo, ovaj Bahtin je tako objasnio Dostojevskog da posle njega nema šta više da se kaže. Osim razni hrišćanski tumači.
https://www.scribd.com/doc/56829829/Mihail-Bahtin-Problemi-Poetike-Dostojevskog
A od naših je dobro pisao Nikola Milošević, treba naći njegovu knjigu "Dostojevski kao mislilac".

Da li je neko čitao Buku i bes od Foknera? Vredi li? Ja počeo i mnogo mi je nešto konfuzno...

Pa knjiga se tako i zove, biće tako do kraja :) Ali moguće pohvatati konce. Znam ljude koji tu knjigu vole. Ja ne naročito.

iz nekog razloga ne mogu ništa sa scribda da skidam već duže vreme, oće pare. al našao sam u katalogu biblioteke, pa možda i uzmem, jer mi se sve čini da ću morati ponovo celu da čitam uskoro, ukoliko želim prestati biti ivan

Pa knjiga se tako i zove, biće tako do kraja :) Ali moguće pohvatati konce. Znam ljude koji tu knjigu vole. Ja ne naročito.

"Dok ležah na samrti" je u sličnom maniru, ali je tu razdvojio tokove misli protagonista, pa je vrlo pitka. I kratka je. Čito jedno 6-7 puta.

u suštini dobar, ali samoljubiv, gord i suštinski pasivan (da ne kažem re-aktivan). a treba vazda biti čuvar brata svoga

a treba vazda biti čuvar brata svoga

Ja baš dve trećine vremena ne znam gde je brat moj, osim kad znam da je na poslu, od 9 do 5, a i on mi nešto ne referiše kuda se kreće posle. I kako onda da ga čuvam :(

Skitnice - Dzek London.
Ono standardno njegovo, autobiografski, fazon Bukovski samo malo manje h c.

procitao Pajns- Blejk Krauč..dobra ideja ali mnogo plitko.knjiga je puna kao neke akcije,prelako se cita i tako...ne bih je preporucio ni nekom dvanaestogodisnjaku

Fajront Sarajevo - nenad Janković. Spojler alert, Nadrealisti umru na kraju

Čekam život kad ću moći da odložim matematike i fizike povremeno i da čitam knjige kad god želim. Toliko ih imam zaostalih. Blago vama starima.

čuš, školarci se žale kako nemaju kad da čitaju knjige. za knjige se uvek ima vremena, sem ako nije usred ispitnog roka, ostalo je samo lenjost i izgovor

knjige su za šupke meraklije

sartrova izabrana djela, trenutno čitam 6. knjigu (šta je književnost)
neko pomenu Foknerov

buka i bes

baš ovde pominje koliko je konfuzno djelo analizirajući isto. pominje bodlera, malarmea, analizira kamijevog stranca. dobro štivo
EDIT : inače, devet knjiga sam platio 3.6k dinara, kontam da sam super prošao. fale mi tri, (biće i ništavilo) koje je iz dva dijela i odlaganje. preljepo