Prijava

Ja citao, meni bila vrh knjiga i bas mi drzala paznju. Ja sam je procitao za 2-3 dana al kad sam bio na moru a uvek na moru procitam par knjiga, legnem na plazu i po ceo dan pojem pivo, pusim cigare i citam.

Читам истовремено "Људи лажи" (Скот Пек), "Историја галаксије, Земље и човека" и опет "Одисеју 2001." На ове прве две књиге сам савим случајно налетео па узех да их читам.

Иначе кад сам већ код Пека, сад видим да су неке раније Чакове и Ремеове прозивке на мој рачун биле оправдане.

Брате, ако мислиш да је "Име Руже" компликована књига, пробај да прочиташ "Фукоово Клатно" од истог аутора.
"Љубавни круг" - Видосав Стевановић

Nemam pojma, bas mi ne prija, a mnogo ljudi ima koji su u fazonu jebe mame kakva je. Tako da cu je procitati, ali me smara sto ne mogu vise od 20 min da je citam, pa da jebe rak raka..

fender - sta su te prozivali ovi za peka, da vidim dal se slazem sa njima? Inace sam jos odavno citao od njega put kojim se redje ide i njegov nastavak i veliko mi je sranje.

Не, нису прозивали Пека. Тиче се мог видровања у коментарима.

Erlend Lu - Volvo kamioni

vuk i zvono - bulatović

Kenzaburo Oe, Četiri novele. Majko, koliko lud Japanac, Hirošima mu u glavi.

Nikad ne prijavih Kainov ožiljak, a rekoste da javim kad završim. Preporuka svakako! U početku malo kilavo, al posle kida. Za bolji doživljaj knjige je od značaja ako ste čitali Andrića, pogotovo Prokletu avliju.

Nego, već dugo mi stoje 2 knjige Haruki Murakamija koje sam dobio na poklon. Bio skeptičan poprilično, al nakon Ožiljka uzmem Norveška šuma i jedva je završim, totalno mi nije sjela. Govno. Onda iz puke dosade uzmem na šolji drugu 1Q84 i oduševim se načisto! Pred kraj, vidim ostalo 20ak strana, nema šanse da se završi, obrnem korice i tek onda skontam da piše "knjiga 1". Iz momenta naručim preostala 2 dijela i od subote sam pročitao nekih 250 strana drugog. Neobična zajebancija, lako se čita a nije limunada. Maštovito do jaja, mrvica SF-a, ima i humora, jebačine, ma svega. Kao da nije isti pisac napisao. Nećete se zajebati, garantujem.

Hiljadu jeseni Jakoba de Zuta

Dragi prijatelji, treba mi pomoć... Zapravo ne meni nego ortakovom ćaletu koji je u mladosti čitao neki roman koji bi voleo da pročita ponovo, al se ne seća naslova, te se nadam da bi neko ovde možda znao o kojoj je knjizi reč... Radnja ide ovako nekako... Kao neki ruski matematički prodidži drži neko predavanje (u vreme valjda komunizma) i tokom svoje govorancije se izlane i kaže nešto protiv vlasti i kad je skontao šta je uradio, na savet prijatelja, kupuje kartu za voz i odlazi negde u Sibir kako bi se spasao od logora, smrti il čega već... E sad ide detalj zbog kog je ova knjiga ostala čoveku u sećanju toliko dugo... Kad je taj matematičar stigao u Sibir, privikao se malo na život i blabla i u jednom momentu komunjare uvedu obavezno osnovno obrazovanje i sad, pošto je to selendra i pošto je on (valjda) koristio drugo ime i prezime, morao je da ide u večernju školu i sad na času matematike radili osnovne stvari i profesor napiše na tabli 1+1" i prozove njega da uradi zadatak i ovaj izađe na pred tablu i uzme da se kao kurči i krene da dokazuje da 1+1 ne moraju uvek biti 2... I sad računa on neko vreme, izvodi neke formule pičke materine i dođe do jednog dela kad nije mogao da se seti šta dalje tj koji je sledeći korak... I razmišlja on, razmišlja i u jednom momentu mu neko iz prve klupe došapne "xxxxx teorema" (xxxxx je neko ime teoreme, jelte) i on je primeni i dokaže da 1+1 nisu uvek 2...

HELP PLS
POZDRAW,
SLEPI

Preneću mu, hvala ti ko bratu. Živ bio!

Nisam siguran da je to tebi odgovorio.

Veliki nepozdrav ako me je ispalio.

ŠALA O FJODORU ALEKSEJEVIČU RAZINU
Pogledaj drugi post Slepi

http://www.bilecainfo.com/forum/index.php?topic=65.55;wap2

Milorad Pavić- ''Predeo slikan čajem''

TO ANĐELKO ČAROLIJO

plusirao sam ti defke u znak zahvalnosti