Prijava

Ja sam 2004. na ljeto završio 2. gimnazije, i cijelo ljeto se điro bajkom sa nekom ekipom, obišli smo svaku čuku u okolini Banja Luke. Znali smo preći i do 50 kilometara za jedan dan.

naša piva i piva kod nas su sranje. a verujete li da je u mom naselju u jednom zapravo dobrom lokalu malo točeno zaječarsko 90 centi i dalje, a veliko 1.20e. kuvana kafa 50 centi, dojč (dupli produženi espreso s mleeeekom) 60 centi... msm jeste da vlasnik malo pere pare preko lokala ali šta mene briga za to, još dobar lik časti nas često

nema bez da odeš u neki ofbrend market u napuštenom delu grada i kupiš banjalučko pivo za pedeset centi.

Kako se zove apoen manje vrednosti od konvertitske marke? 100 tih vredi jednu marku

100 bogumila = 1 dida

Da su bossanci ovako bi napravili

:muzička tema Grlom u jagode:
Te 2003. su ubili premijera, kaže drugar, sav ushićen: znaš li da su ubili Đinđića? Bio je nekako sav ushićen, maltene srećan što se nešto tako uzbudljivo, svetski dešava kod nas.
Posle akcija Sablja, non stop novine i svi izveštavaju o tome itd.
Diplomiralo se, valjalo je pronaći neki posao, metalike nisu baš bile dobro kotirane na tržištu rada, te se ošišah. Bilo je manje emotivno, nego što sam očekivao.

Ja sam 2004. imao jednu godinu i leteo avionom za Tivat. Mlad sam lik.

Kako se zove apoen manje vrednosti od konvertitske marke? 100 tih vredi jednu marku

pa konvertibilni pfenig

Nije pfenig, nego FENING.

Kod njemačke marke zaista je bio PFENIG, i to je ispravan naziv. Međutim kod nas su svi griješili i govorili FENING.

E onda je Centralna banka Bosne i Hercegovine odlučila da se pfenig preimenuje u FENING, tako da bude u skladu sa onim kako ga narod zove. I voila, sada imamo feninge.

https://en.numista.com/catalogue/photos/bosnie-herzegovine/157-original.jpg

jbt koja lejmara to sa njemackim markama nije ni cudo da neki smit vodi glavnu rec

Cuj marke

I zastava isto tacno vidis da je u pitanju neka new age globalisticka na silu sklepana stvar

Trebala je biti sa ljiljanima ali kmecali srbi pa se odlucili za ovu

Bar nam je kurs vezan za euro i nema fluktuacije.

“Koliko deenara jedan evro jutrossss reci mi jel 112 ili 125, mogu li da kupim leba za ovoliko ili moram još da dodam” lejmara

I dinar je pod vucelom vezan za euro evo bajo nema inflacije vec godinama ozbiljna stabilnost

Pa ja, mir stabilnost vucic

a sto sta fali gde je problena

Jel ima negde ta zastava da se vidi

ta sa ljiljanima prvobitna, nisam nikad cuo za tu pricu

Kod one zastave sa ljiljanima, nisu problem bili ljiljani, to je grb Kotromanića.
Problem je bio to što je zastava imala bijelu podlogu, koja je za ove ovdje naše prostore veoma čudna i neuobičajena. Da su bar bile panslovenske boje, pa bismo to možda i prihvatili, a ono onako bijelo - baš nekako tuđe, s tim se ni Srbi ni Hrvati ne mogu identifikovati. I ta bijela pozadina asocira na onu arapsku odjeću:
https://c8.alamy.com/comp/2ANTDJ2/arabian-men-witk-kandora-walking-in-the-desert-portrait-of-two-middle-eastern-adults-with-traditional-arabic-dress-2ANTDJ2.jpg

Ovako nešto bi bilo prihvatljivije:
https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina#/media/File:Bosnian_Royal_Flag_of_Tvrtko_I_of_Bosnia_(rotated).svg