Prijava

Naisao slucajno na ovo mesto, cak sam i ulazio unutra. Stara svapska crkva u Putincima, stoji ovako vec 70 godina. Fascinantna.

I jesi našao neku zanimljivu knjigu unutra? :)
Huk valova, Jukio Mišima. Neobično za njega, lepa ljubavna priča.

kupio sam knjigu put kojim se redje ide-skot pek.ima da se kupi po trafikama, kosta 300 din.jel se nisam zajebao?

Zaebo si se, brate, to je knjiga koja se češće baca.

Barbara Tuchman - A Distant Mirror: The Calamitous 14th Century, knjiga o životu i smrti u 14. veku, jako dobra, lepo opisuje život i mišljenja tog vremena i kako su ta vremena uticala i dalje utiču na nas danas.

Ričard Dokins - Najveća predstava na Zemlji: Dokazi za evoluciju, knjiga za svakog ko ima nedoumice oko evolucije i sličnih tema, preko potrebna nekim ljudima sa foruma ovde :)

Ričard Dokins - Najveća predstava na Zemlji: Dokazi za evoluciju, knjiga za svakog ko ima nedoumice oko evolucije i sličnih tema, preko potrebna nekim ljudima sa foruma ovde :)

Predlažem ti od Svetog Avgustina - O Trojstvu. Uopšte se ne isključuju ta tvoja i ova. :)
Znam da nećeš pročitati... ali zašto nećeš.

Veska još večeras sam u budvu vatro

Čitala bih Crnogorskog čovjeka Gerharda Gezemana da ima u pdfu negde.

Nisam rekla da bih radije/isključivo čitala u pdfu.

Ljudi, Jack Weatherford - Genghis Khan and the making of the modern world. OBAVEZNO! Jebe knjiga.

Jovan Ilic Deretic - Izmisljeno doseljavanje Srba.

Pohvala ludosti, Bilijar u pola deset, Madam d'ora, francusku pricu. I Hazarski recnik, na moju veliku zalost, no sam ga batalio nakon mucnih sati bacenih u nepovrat koji me vec danima ubadaju u slabine ostrim i neumoljivim bodezima kajanja.......Ako postoji neka medju-pravda, siguran sam da u nekom od izvitoperenih sobicaka vremena stari dobri slepi Borhes i sad baulja za debelim brkatim oznojenim Pavicem kako bi ga umlatio govnjivom motkom.

Ерих М. Ремарк - шта год од њега узмите, свака је добра.

Заједнички елементи свих његових романа :
- Болест (рак)
- Пиће
- Рат (како кроз садашњост тако и кроз ретроспективу)
- Љубав

Sto vise citam ovog Hajnriha Bela sve mi je dopadljiviji..Ako je neko u prilici slobodno neka uzme Misljenja jednog klovna, fina knjiga.

melkijades ko još čita knjige to je za budale lolol

Pa da, lepo piše na početku Stepskog vuka - samo za ludake..

Ерих М. Ремарк - шта год од њега узмите, свака је добра.

Заједнички елементи свих његових романа :
- Болест (рак)
- Пиће
- Рат (како кроз садашњост тако и кроз ретроспективу)
- Љубав

Mislim da nema raka niti neke bolesti u Zapadu, ali moguće da sam zaboravio. Nema nešto ni pića

Hajnrih Bel, Bilijar u pola deset, i ona mu je vrlo dobra. Citati obavezno