Prijava

Vejve, tebra, lepo je to sto ti sve znas, moram priznati ali pazi ovo.

EDIT: ispravite gde gresim :D

Steroidi NE stete ako se uzimaju pravilno i ako se ne uzimaju prekomerne doze.
Kad kazem ne stete ne podrazumevam da to ne steti svakom naravno, ima nekima kojima je i prva doza skoro pa i poslednja, mnogo zavisi od genetike ali i od vrste steroida - sto je vise androgen - vise steti jelte . Ima dosta ljudi koji ih koriste zbog posla gde im treba koncentracija, snaga, brzina itd.
npr, cuo sam da ne valjaju ni pre 24-te godine da se unose (prekid rasta, hipofiza, hormoni i ta sranja) . Najgore nesto sto moze da ti se desi jeste po meni:
-impotencija,
-psihicki poremecaji,
-srcani problemi (-clenbuterol npr, to je ustvari fet brner ali ga mnogi koriste da bi bili definisaniji jer je to koliko znam najjaci dostupan skidac masti (Jeff Seid i sl.))
- visok krvi pritisak (sto dovodi i do glavobolja itd)..
- kod oralnih aas su to jetra i bubrezi, zbog cega je kod mnogih igla "zdravija" (?)

Najgori su hormoni jer odmah nakon 'skidanja' sa njih, telo 'ne zna gde se nalazi'. Zapravo, zasto bi telo samo proizvodilo hormone kad ih dobija za dzabe drugim putem? Zato je i zajebano kad se skida jer telu treba vremena za oporavak, sto se ponekad i ne desi.

Realno, ovi sitniji efekti poput celavosti, maljavosti, akni zbog nekvalitetnih steroida, mnogi ce reci da im ne smeta ako su u pitanju misici za krace vreme (3-4 godine vezbanja se steroidima moze stici za nekih 6 meseci otprilike) :D

Mislim koliko god ja ovo pricam 'dobro' o njima, ja sam jos uvek protiv njih jer jos nisam dostojan da ih koristim, a ne verujem ni da bih ih ikad uzimao jer meni steroidi za plazu i binu ne trebaju hahaa

Tako da ono, licni utisak, ako vam treba nesto za kratko vreme - tu su , ali nista lepse nema nego cista ishrana, protein, ponekad kreatin i dobra muzika uz trening ;)

medicina, koju sam izabrao za buduće zanimanje se bavi i prevencijom,

+naduvaš mi se kurčine, govno arogantno!

hahahahahhahha

Jamajka, dobar si dečko i gotivim te, al tako ti Boga, mani se priče s interneta...

Najgori su hormoni jer odmah nakon 'skidanja' sa njih, telo 'ne zna gde se nalazi'. Zapravo, zasto bi telo samo proizvodilo hormone kad ih dobija za dzabe drugim putem?

Ovo se zove feed back mehanizam, iliti mehanizam negativne povratne sprege. To je upravo priča sa početka o homeostazi koju se organizam trudi da zadrži...

Ako ne veruješ meni, slobodno otiđi do katedre za humanu genetiku i potraži šefa katedre. Vrlo prijatna žena, verujem da bi te razuverila... (ili bilo koji drugi profan)
I svi ti tvoji problemčići (kako ih ti vidiš), su ništa u poređenju s malignitetom... Kažem ti, steroidi direktno stupaju u odnos sa tvojim molekulom DNK, tj. tvojim genima. Deluje kao pomenuti transkripcioni faktor. Tu se vrši transkripcija različitih gena (ne samo gena za mioglobin i druge proteine karakterističnih za miocite; bilo bi savršeno kad bi moglo tu da se zadrži), pri čemu nastaje iRNK, koja se u citoplazmi transkribuje, tj. vrši se biosinteza proteina intenzivno, koristeći aminokiseline koje bi ti u normalnim uslovima ispišao kao višak.
Opet kažem, tu nastaju i drugi proteini, npr. citokini, ciklini, ciklin zavisne kinaze (i mnogo drugih - ne možeš da zamisliš koliko su to složeni procesi), koji narušavaju normalan ćelijski ciklus ---> preterana proliferacija = malignitet!

Uostalom, nema veze, obratio sam se SMaretu s najboljom namerom, a vi radite šta vam je volja. Ja sam rekao šta sam imao. Sličajno sam otvorio temu i video šta planira, ali se više neću mešati.

I da, Lošmiju samo da kažem da niti pijem, niti pušim, niti podržavam to. Ali smatram da je ovo trebalo da bude manje Don Kihotovsko ratovanje s vetrenjačama, nego što bi bilo da sam uzeo da pišem koliko je to štetno...

medicina, koju sam izabrao za buduće zanimanje se bavi i prevencijom,
+naduvaš mi se kurčine, govno arogantno!

izijem flips
hahahahahhahha

vidiš da dečko ima sukob u glavi... ja sam isto izneverovao kad sam pročitao...

Džamejko, dosta je tačno to što si ti ispisao, mada, ne treba ih ni olako shvatiti. Nije naivna priča sa njima, nikako. To je čitav jedan uređen sistem i to jako jeben, da prostiš... Jedino što se apsolutno slažem sa tobom je da

Mislim koliko god ja ovo pricam 'dobro' o njima, ja sam jos uvek protiv njih jer jos nisam dostojan da ih koristim, a ne verujem ni da bih ih ikad uzimao jer meni steroidi za plazu i binu ne trebaju hahaa

Doktore humane genetike, Vejve, moraš malo brže da listaš tu knjigu. Doduše, kapiram ja da nisu na istoj strani svi enzimi, molekuli i ostale sitne zajebancije, ali opet, 20 minuta da prelistaš, prepišeš i preformulišeš je stvarno zavidan rezultat. Bićeš odličan za izdavanje opravdanja...

što nam ne kažeš šta si ti uradio od svog života? hm?!
Ja, iako listam po tvojoj priči, listam (tj. listao bih, jer ne listam) knjigu koju su napisali stručnjaci. Obrazovani kadar. Stručni kadar. A ne tako neki napucanko koji nema mrve samopouzdanja pa se leči steroidima... eee, ne leče se kompleksi steroidima... C!

Fun fact: Sinoderm mast - mas' sa širokim dijapazonom upotrebe, mislim da nema kuće koja je nema se koristi samo 14 dana u predelu tela, odnosno samo 7 dana u pregelu lica i glave. Pogodi zašto. Zato što sadrži kortiko...

Hahahahhahhahahahahahahahahahahahahahahhahaha

E, ovako... pošto već preteruješ, da stavimo jednu tačku na raspravu između tebe i mene. Stvarno ozbiljno, a ne kao do sada što sam piskarao...
Prvo pitanje... šta sam ja uradio od svog života? Skroz nebitno u ovakvom razgovoru. Možda mnogo, nešto što ti nikada nećeš dostići, a možda ništa, jer nisam sposoban. To je već filozofija...
Drugo. Listaj knjige, lepo je to. Uči, razvijaj se. Ali, jedina je šteta što si ovde dokazao (u šta sam ja u početku sumnjao, mislio sam da ljudi preteruju) da si veliki šljam od čoveka. Nemoj da se ljutiš, takav utisak si ostavio. Džaba ti titule, zvanja, škole i ostalo, kad si nula. To ne možeš da promeniš, takav si donet na ovaj svet.
Treće. Ima ljudi koji svoje ciljeve ostvaruju na druge načine. Činjenica je, za dobar izgled ti je dovoljan trening i kvalitetna, sređena ishrana. Ko je u ovom sportu, zna na šta mislim.
Neki ljudi imaju za cilj izlazak na binu, takmičenja, nadmetanje sa ljudima kao što su oni sami. E, sad. Za tu svrhu, koriste se različita sredstva, među kojima su i steroidi.
Naravno, kao i svuda (grupa u koju ti spadaš) su kompleksaši i ljudi koji nisu zadovoljni sobom. Ljudi sa manjkom samopouzdanja, određenim manama, koje pokušavaju da prikriju svojim izgledom ili na neki drugi način (gledamo objektivno, na sve sfere ne samo na izgradnju tela).
Napraviš lepo spisak šta dobijaš, a šta gubiš i presečeš - Hoću ili Neću. Tu ti niko ne odlučuje. Sam si.
Narod mnogo loše gleda na upotrebu/zloupotrebu steroida. Danas ih mnogi sportisti, radi postizanja rezultata koriste pored ishrane, treninga i suplementacije. Svako se trudi da svoj cilj ostvari. I ja to poštujem. Tvoj je život u pitanju, tvoje zdravlje.
Ja sam iskreno veliki protivnik upotrebe steroida (o kojima verovatno znam dosta bolje nego ti, ali nemam neku potrebu da ovde dokazujem svoje znanje ili neznanje, skroz je nebitno).
Činjenica je, da su oni u konstantnoj upotrebi, da se usavršavaju i da je njihova primena široka, a ne samo u BB.
Opet, to je nečiji izbor i tu se ne treba mnogo mešati... pozz

Ђаволом ја постова' :)
Је ли могуће да се оваква расправа и мука направи :)

Дуте, фала ти, ок је што си покушао да ми кажеш то, али нисам кренуо да радим циклусе, бар не још увијек :)
Што се тиче стероида, да нису лоши давно бих их узео, то је сто посто.
Даље, ок сви живе, преживе стероиде и много кориштења, ето многи бодибилдери ка' доказ свега тога, али ајде замисли сад да возиш ауто нормалном брзином и све је ок, супер, и онда ти дуне да успеш керозин и да набијаш гас и ћераш га у блокаду стално, то је отприлике и са тијелом тако.

Не постоји тај доктор, билдер, научник који може да ме увјери да стероиди немају негативан утицај на тијело и то не само што се тиче ситница типа акне, маљавост, губитак косе, него веће утицаје, много веће...

Једноставно није природно, ћераш тијело да ради оно што природно никад не би нити радило нити могло да уради.

Али у данашње вријеме су сви натурал без милиграма стероида и тако обмањују мрчени народ који мисли да може да достигне то тек тако...

Не сјећам се ком билдеру нашем су послали у инбокс, тј неки лик поруку типа

Е, не бих ја ништа специјално, само мало да се развијем, не превише, ево нпр као овај лик http://i1.ytimg.com/vi/KiIOSFdeaDw/hqdefault.jpg

А овај перфекција тренинга, исхране и наравно брда хемије :)

sto ljudi vise vole da dizu tegove u odnosu na rad na spravama?

da, ko je su dobre vjezbe za noge? pucali mi miscici zadnje i prednje loze, i sad ne mogu da uhvatim sprint niti da sutnem najjace sto mogu. Znaci koje su vjezbe dobre za ove misice, da ih ojacam

Kolfild
sto ljudi vise vole da dizu tegove u odnosu na rad na spravama?

питање је на нивоу - што људи више воле да јебу него да дркају,,,позз

питање је на нивоу - што људи више воле да јебу него да дркају,,,позз

nije

ајде замисли сад да возиш ауто нормалном брзином и све је ок, супер, и онда ти дуне да успеш керозин и да набијаш гас и ћераш га у блокаду стално, то је отприлике и са тијелом тако.

тоти жемка! :)

Gleajte ovako kako najbolje objasniti dejstvo kroz primer (ako me shvatate, pišem izlomljen od evri gola protiv Spartaka :D)

Onaj ko je početnik neka bude da je on 1.nivo I njemu za oporavak mišića isto treba 1 dan. On koji je početnik ima (neka bude) 10% snage. E sad, onaj koji vežba već godinu dana on ima (neka bude) 50% snage sto znaci da njemu za oporavak mišića treba 5 dana. E tu onda nastupaju steroidi da bi se mišići brže regenerisali ako razumete :)

Jebem ti sranje sta uradi ovaj trener od mene, inace bivši bokser :$

Ostavte Vejva, dečko je budućnost ove države :D

Kolfild
da, ko je su dobre vjezbe za noge? pucali mi miscici zadnje i prednje loze, i sad ne mogu da uhvatim sprint niti da sutnem najjace sto mogu. Znaci koje su vjezbe dobre za ove misice, da ih ojacam

Iskorak, definitivno :)

Ali nemoj da ti koleno prelazi prste dole,mora 90 stepeni ako hoces da ti bude efikasnije

Fun fact: Sinoderm mast - mas' sa širokim dijapazonom upotrebe, mislim da nema kuće koja je nema se koristi samo 14 dana u predelu tela, odnosno samo 7 dana u pregelu lica i glave. Pogodi zašto. Zato što sadrži kortiko...

Ne mozes da svrstavas lokalne kortiokosteroide i anabolike u isti kos, kortikosteroidi su antiinflamatori koji svoje dejstvo duguju inhibiciji stvaranja fosfolipida i samim tim prestanku stvaranja prostaglandina - dakle stepenik iznad aspirina. A 7 dana se koriste zbog lokalnih nezeljenih dejstava (tanka koza, rizik od infekcije itd.). Nastavak -steroid je tu prvenstveno zbog strukture.

Ostalo sto si napisao je tacno, ali ti moram reci da si klasican nadobudni student koji jos nije ni prvu godinu zavrsio a vec se ponasa kao da je popio svu pamet sveta. Takvi studenti kao ti su razlog sto nam ljudi govore da smo govna i gledaju da nas zajebu na svakom cosku. Kapiram da si iz vukojebine i da ti je faks trenutno sve sto imas u zivotu, ali iskuliraj malo, to sto ovde pokazujes nekakvu superiornost citirajuci knjige (nadam se da si napamet pisao, ako si otvorio knjigu nema ti spasa) ne cini te doktorom vec hijenom.

I moram ti reci da ti je faks lolcina, zastarela govnurda koju drze fosili, koja je malo gde prihvacena u svetu i generalno jedan od najgorih medicinskih fakulteta u okolini. Mozes da drkas na profesore koliko hoces, ali cinjenica je da su lekari kod nas u rangu piljara, ne samo zato sto su lopovi nego zato sto su izasli sa faksa gde su ih bukvalno ucili kako takvi da budu.
Pre nego sto me pitas sta sam postigao u zivotu kao prethodnog sagovornika (koje nisko i bedno pitanje, btw), magistar sam farmacije.
Puno srece u ostatku studiranja, i ovde nisam sarkastican vec ti to zaista zelim. Trebace ti.

Znači da rezimiramo - steroidi smanjuju tuki, Smarko je drogoš, studenti su govna, a Vejv nadobudni iskomplekirani šljam. Ok, ajde sad ne mrsite muda više i znajte da doručak sa muslijem, jogurtom i kivijem jebe. JE BE

E, ta varijanta Shomy...
Je l' zna neko foru na koju bih mogao prethodnu noć da potopim ovsene, pa da ih sutra rokam sa jogurtom i eto, npr. kivijem? Smučilo mi se mleko i cimet, ne vredi više...