Prijava

Odeš na vojni otpad u Rakovici i kupiš jeftino vojničku bundu.

Gore sam napisao da sam dete vojnog lica, tako da mi je najmanji problem da mi ćale donese sa posla i neotpakovani tenk, a ne novu bundu. U tome i jeste poenta, smorile me vojne stvari, koje jesu dobre i dugotrajne, ali mi dosadlo jedno te isto.

Jbg ja sam svoju narucio iz njemacke, nadam se da ce biti ok. Vijetnamke imaju dosta slojeva i mogu dosta da upiju ali im je velika mana kad upiju veliku kolicinu vode posle im dugo treba da se osuse sto je gadno ako par dana zaredom pada kisa...

Pa imaš one fore da su jedne 50:50 pamuk i najlon (te su kao prave usa i valjaju) i imaš one 35:65 pamuk:najlon i te su kao sranje. I kao neke razlike u kvalitetu konaca, štepova, džepova i dugmadi.
Uglavnom, da li neko može iskreno da kaže da li je hladno sa vijetnamkom (i uloškom) na temperaturi u minusu?

Koliko ja znam, ako ispod obučeš neki deblji duks nemaš većih problema, osim ako napolju nije -20.

Imam ja vijetnamku na prodaju, odlična, 35€, za 190+ osobe...

Naravno, prodajem ako je ko zainteresovan...

E, to je onda to. U svakom slučaju, ako mi i bude hladno, kupiću još jedan uložak i zašiti ih jedan za drugi, ionako sam uložak košta oko 2500-3000 dinara.
Što se mene tiče, može da se zaključa, i hvala svima na savetima i učešću u temi, pomoglo mi je.

Skočko oćeš da sačekaš da porastem još par cenata?

Au skočimiše, pa to za neke Jao Mingove..

Ma nije, samo je tako sašivena.

Ja čuo da su oni izraelski duboni odlični za zimu, kažu- jebo vijetnamke zimi, daj nam dubone.

A da kupis kaput?

Jok, nisam u tom fazonu (kaputa, mantila, bundi itd)..
---
Šta bre kakvi duboni?!

Dubon, zimska jakna izraelske vojske. Jes jevrejština al je toplo u tri lijepe.

ја ову моју купијо у спрингфилду... ако хоћеш спортску јашу погле по аутлетима, 24 блок, најк код меркиша, планета и остали... ако хоћеш нешто културно кежуал, (начи не фенси на гај начин) прођи кнезом и наћи ћеш нешто...

Da sam na tvom mjestu ja bih reko starom da mi donese jaknu a evre predviđene za fenski jaknice strpao u padže.

Ma de bre da mi donese onu našu "emku", medveđa bunda ud dvajes kila, dosta sam je iznosao u vojsci.
---
Evo našao sam tu Dubon na nekom sajtu, i ok izgleda, čak je jeftinija od vijetnamke, i ima bolju kapuljaču i steznike na kraju rukava, samo gde to ovde kupiti..

Devedestrojka jebe mamare, turiš krzno i bole te kurci :D

Dubon ne liči na klasičnu vojnu jaknu, više je civilna i zbog toga mi je bolja od ostalih.
A s obzirom da je pravljeno za vojsku - nepoderivo.

U BiH znam momka koji prodaje 3 komada, original, donijeto sa ratišta, svježe, al' su u maskirnoj šari...

А шта се десило са старим добрим одеравањем међедовог крзна? Какве смо пичке постали због мртве еволуције, ја просто не верујем. Ипак, ја ћу и ове године оденути од међеда бунду, са све главом, да ми служи као капуљача, кад почне киша. Као сваки прави алфа мужјак. Пичке еволуиране!

Jok glavu, ŠUBARU! I KOKARDU! DA SE VOJVODA NE STIDI SVOG NARODA!

PA jebemmulebac Smare, nisi li mogao onu sliku de ti i ja stojimo ispred železnica srbije čoveče, nema mnogo ženskih na pvtu ovih dana i ti tako, e jebiga.