Prijava

Гамби зна све ,он вата богове за мудо .

Daj bože da se moji interesi jednog dana poklope s interesima Alaha.
Grujanu akbar!

Ја некако разумем религију ако има примену.
Ето, на пример, тај ислам. Користиш ислам како би наложио милионе жгадије да ратују за твоје интересе, тобож интересе Алаха или кога већ.
Или разумем попове, типа Фацуфацу, човек ће да се олеши од пара науштрб ретардиране жгадије, читај - верника који су спремни да издвоје велику количину новца како би купили опрост. Човек је бизнисмен и скроз га разумем ако је одабрао тај позив ради пара. И ја би'.

Амин.

Ја некако разумем религију ако има примену.
Ето, на пример, тај ислам. Користиш ислам како би наложио милионе жгадије да ратују за твоје интересе, тобож интересе Алаха или кога већ.
Или разумем попове, типа Фацуфацу, човек ће да се олеши од пара науштрб ретардиране жгадије, читај - верника који су спремни да издвоје велику количину новца како би купили опрост. Човек је бизнисмен и скроз га разумем ако је одабрао тај позив ради пара. И ја би'.

Тај неки радуљица. Шта мисиш како су настали Сајентолози? Реално, ти људи који су покренули Сајентологију и који су у њеном врху су људи који знају ди је профит - у паљењу масе којекаквим срањима. И капирам да су свесни какво срање воде, ал' их боле курац јер пливају у парама.

gamby jedno je objektivan stav ko što bi trebo' da se iznosi a drugo je subjektivno-nasilničko-propagandni stav koji ti imaš protiv islama iz vjerovatno većini nepoznatih razloga pokušavajući da ubijediš npr mene kao muslimana da moja vjera propagira osvajački rat

Не мора нужно да пропагира, довољно је и да га толерише.

pa ni ne toleriše ga. stvarno mi dojadilo da to više ponavljam. ljudi nikad neće prihvatit nečije tuđe mišljenje i u rasprave ulaze isključivo da bi svim silama branili svoje mišljenje pa kad bi bilo totalno pogrešno

Жидовизам. Да тог срања није било, не би били затровани хришћанством и исламом. За остале ме заболе јер их готово и да нема овде.

Daj mi samo jedan dokaz da Islam propagira osvajacke ratove protiv ne samo sledbenika Knjige, vec protiv bilo koga, i ja postajem ateista istog trenutka.

Dzihad (onaj koji se tice ratovanja, posto postoji i psihicki) se odnosi na bilo koga ko radi protiv Islama, bio on paganin, krscanin, jevrej ili mnogobozac.

e jebiga sad, prvo napišeš da nema teorije da postoji i jedan jedini dokaz da islam propagira ratove, a onda u istom postu napišeš da se džihad odnosi na sve koji su protiv islama, i hrišćanstvo, jevreji, pagani i ostali...

pa koje je onda od ova dva? jel propagira il ne propagira?

pa koje je onda od ova dva? jel propagira il ne propagira?

Џихад је последња мера одбране. Користи се да би се ујединили верници и одбранили своја огњишта. Не служи у освајачке сврхе. Сада не говорим о злоупотреби, као што су били крсташки ратови у хришћана.

A tako, jbg nije lepo objasnio onaj decxko.

En_Dotter
Жидовизам. Да тог срања није било, не би били затровани хришћанством и исламом. За остале ме заболе јер их готово и да нема овде.

http://img.23d.com/0001/PyH01.jpg

Лично ми је јудаизам, због искључивости, омрзнута религија, али генерално ме болу бриге....
Ислам нити пропагира ратове, нити је Џихад првенствено позив на рат, поготово не против ''народа књиге'', хришћана и Јевреја, то што се Палестинци морају борити против насилничких Израелаца је већ друга ствар.... Џихад је првенствено рат са својим ''унутрашњим демонима''.... Ислам је медијски највише попљувана религија, потпуно незаслужено јер сматрам да је једнако милосрдна, ако не чак и за трунку више, као и хришћанство.... Бошњаци, Албанци, донекле и Турци су најомраженији муслимани у њиховом свету.... Ове прве чак и не сматрају за праве муслимане....

Људи су, најблаже речено, говна. Ратови и сукоби су људима у крви, без обзира шта која религија (рачунајући и атеизам, јер и атеисти морају имати неко божанство у које неће веровати) говорила или пропагирала они ће ратовати и убијати се. Саут Парк је то најбоље описао у дводелној епизоди, не мерем се сетити тачно како се зове....

Џихад је првенствено рат са својим ''унутрашњим демонима''.... Ислам је медијски највише попљувана религија, потпуно незаслужено јер сматрам да је једнако милосрдна, ако не чак и за трунку више, као и хришћанство...

Ovo!!! Ipak ima ljudi koji razumeju.

Jebi ga gambi, objašnjavati muslimanu njegovu religiju je jednako glupo kao da ja dođem u Valdebebas i počnem da objašnjavam Murinju kako je Albiol bolji od Karvalja.

Океј ае, мирољубива вам је религија и много је кул. Боље?

мирољубива вам је религија

Таква религија постоји???

Постоји будизам. Зато је будизам и срање лолол

Pored toga što je budizam više filozofija nego religija, te mu je ovde mesto koliko i ateizmu.

Нетачно, будизам је религија. Религија и филозофија нису делови једне скале па је сад нешто као ближе филозофији, а нешто религији. Или је религија, или је филозофија. Будизам (поред тога што је религија), као и све остало што је дошло са Истока, се не може заозбиљно назвати филозофијом.

Начи, "будистичка филозофија", "хришћанска филозофија", "исламска филозофија" и слично су само мутантске синтагме које не означавају ништа, може се рећи чак и да су оксиморони.