Prijava

Faustino, kraljino, car si, keve mi!

Fala faustino. I da znas da si upravu za '98. Najjebackije prvenstvo. Barem od onih koje ja pamtim.

Miha prvi put video kako je lepo kad pljunes coveka ko covek. :)

Nema na cemu :) Obratite paznju na Nigeriju kako dobro igra, sjajna generacija, mogli su daleko...A meni cale ima 55 godina i kaze da mu je 98. najbolje prvenstvo, ujak od 40 mi kaze to, meni koji imam 23 je to najbolje prvenstvo, drugaru od 30 isto, nekako se sve potrefilo tada.

Svaka čast za otvaranje teme majstore. Što reče wojtek radi nostalgija ali je neosporivo to da su sve reprezentacije imale neke od najjebačkijih sastava ikada.

vlada nostalgija naravno ali ono realno najjace ikad, kakvi sastavi, zlo :) evo ceo mec finala, ako neko zeli da pogleda http://www.youtube.com/watch?v=FF0Tg5mTUCs

Jeste da su kvalifikacije,al mislim da i ovaj klip zasluzuje ovde da se nadje

http://www.youtube.com/watch?v=LmJk_PPxLmo

kako smo pokidali djarme u tom barazu, zlo...a jel se secate koliko smo i tada bili nerealni, svaka kuca, svaka radnja je imala onaj poster sa nasim sastavom i iznad pise IDEMO PO TITULU... stvarno smo bili nikad jaci ali i svi ostali su bili nikad jaci...to smo mi, uvek moramo da unesemo pritisak i da imamo nerealna ocekivanja :)

a jel se secate laudrupovog radovanja ? http://www.youtube.com/watch?v=iv138K5VH4Y

i ono kad del piero i vieri sednu u turski sed jedan naspram drugog ?

edit: realno i ova pesma je za ovu temu
http://www.youtube.com/watch?v=3sf_XAYfo_Y

evo i klip kada su rumuni pobedili engleze i zavrsili prvi u grupi i tako najjacu englesku generaciju posle 66.(mada ja ne priznajem taj fudbal iz sezdesetih al ajde, osvojili su) poslali na argentinu od koje su ispali na penale a sebe na hrvate...moguce je da bi hrvati zapeli vec na tom stepeniku da su englezi izvukli u grupi bod protiv rumuna a ko zna i gde bi englezima bio kraj...pogledajte taj sastav engleza David Seamen, Sol Campbell, Tony Adams, Martin Keown, Gary Naville Paul Ince, Steve Mcmannaman, David Beckham, Paul Scholes, Alan Shearer, Michael Owen (Teddy Sheringham)

http://www.youtube.com/watch?v=7zRUM4ohx20

rumuni se svi ofarbali u plavo posle prolaza u grupi

Kako sam se odusevio citajuci postove i gledajuci klipove :) alal ti penis na temi

Faustino, kao što reče ti ima tema da pleni, i stvarno je tako...najbolje svetsko koje pamtim, setim se samo našeg tima, pa to nam je najjači tim koji ja pamtim. Sećam se posle utakmice sa Mađarima, na FIFA rang listi smo vođeni među 5 favorita. Baš skoro su bili neki snimci na SOS-u , atmosfera posle utakmice sa Mađarima.

Uh, nostalgija. Morao sam se ulogovati da bacim komentar. Prva utakmica, Brazil - Škotska, joj, koliko sam čekao da počne, jebemti. Poslije grupne faze to prvenstvo sam gledao na gradskom trgu, bio projektor, eejj, '98. :D Ja navijao za Brazil u finalu. Kad su javili da Ronaldo zamalo umrije na mukama, zamalo ne umrije i ja od tuge. Koliko dobrih utakmica, nači nevjera. I meni je to najjače prvenstvo koje sam gledao. Ta crna Holandija nam dođe glave i poslije na evropskom. Poslije sam pratio K'lautern, samo zbog onog gola Komljenovića. A jesmo se izlevatili i protiv Dačmena i protiv Švaba, a Kroati ih razguziše i jedne i druge. Zaletjeli se do finala, al nestalo im goriva. Tiram gol, a Ćiro nevjera. Vatreni osvojiše bronzu, a Gus 4. mjesto. Pa onda Englezi i Rumuni sa Petreskuom, Popeskuom, Dimitreskuom, Marineskuom, Filipeskuom... :D Pa utakmica Engleza sa Argentinom, jaoooooo šta je tada ženskih suza isplakano zbog Bekama, koji je tek krenuo da opčinjava ženke svojom frizuricom, popularnim "rogovima". Pa razigrani Nigerijci, sa svojim nenormalnim frizurama, koje su svi pravili na svojim modifikovanim igračima, kad su igrali PES, i to onaj na Soni kecu. Uf jebem ti, vratim se u djetinjstvo, kad se spomene Francuska '98. Tada je fudbal bio nekako ujednačeniji, zvijezde su igrale i u prosječnim klubovima. Nije sve bilo toliko komercijalizovano kao sada. A Miha ga zabija Iranu. I naravno, pjesma prvenstva:
http://www.youtube.com/watch?v=bzvfqZGrMf0

Та Француска 98' има нешто у себи.Ја сам тада имао 9 година и не сечам се баш најјасније свега , али из неког разлога ми је најдраже СП , можда зато што волим те олд скул легенде које су тада играле ...

Скоро све и једну утакмицу сам одгледао. Шта рећи, коју послуку порати? Не знам шта још да додам на ове клипове и коментаре, само ћу да се упишем на тему.

Bukvalno, mislim da toliko legendi na jednom prvenstvu nije bilo, a pored toga bilo je igrača koji su posle tog prvenstva stasali u vrhunska imena.

Setimo se nekih: Batistuta, Ortega, Ronaldo, Rivaldo, Babngida, Mustafa Hadži, Mijatović, Šuker, Bokšić, Braća De Bur, Klajvert, Valderama, Georgie Hadži, Azizi, Bageri, Čilavert, Dugari, Đorkaef, Jugović, Basker, Birof, Jeremis...i mnogi drugi.

Brao za temu! Gledo sam sve tekme u grupnoj fazi. Dan posle poraza od Holandije sam otišo na more i prvi put lizo sise, VIVA LA FRANCE 98!!!!

Скоро све и једну утакмицу сам одгледао.

Ja sam svaku otpratio, to mi je bilo prvo svetsko koje sam baš pratio, u vreme SAD 94 još uvek nisam bio u tom fazonu. Im'o sam neku sveščicu u koju sam posle svake utakmice zapisivao rezultate i strelce, i onda sam posle svakog kola pravio listu strelaca. :) Dugo posle toga sam pamtio sve rezultate i strelce, al' jebiga, na kraju razna govna potisnu to iz memorije. Sa'ću da gledam ove klipove da se podsetim.

Rekdal i njegove žute kopačke. :)

Upravo sam našao album... Hemijskom je prežvrljan Peđa Mijatović. Loše uspomene. Mnogo smo jaki bili... Sećam se svega. Mislim da sam sve utakmice odgledao. Jedno od najjačih prvenstava. Pored naših, sećam se, da sam baš gotivio Afrikance. Ne znam zašto, bili mi simptaični. Ali ipak Peđa ga je obeležio...

Južnoafrička republika, Kamerun, Nigerija...bili jaki kao crna zemlja, imao sam taj album, plave boje sa Ajfelovom kulom na korici, početnoj.

Imao sam i loptu sa sve onim petlom... Sećam se penala. Gledao sam sa dedom i rekao sam mu da će ako uzme mijat da šutira, da omaši... Nisam gledao izvođenje. Tek sam posle par dana video. A finale je bilo vruhunsko, jest da su Francuzi pokidali, ali bilo je jedno od boljih