Prijava

A i treba malo razmisliti ko je vama nametnuo da nas zovete Bosancima?
Komunjare niko drugi. A zasto pa svi znamo za ono zavadi pa vladaj.

A i treba malo razmisliti ko je vama nametnuo da nas zovete Bosancima?
Komunjare niko drugi. A zasto pa svi znamo za ono zavadi pa vladaj.

Не млати. Чуј наметнуо? Израз Босанац постоји од средњег века, још из повеља Кулина бана. Из Босне - Босанац, небитно које националне припадности. Проблем је овде, што су се људи увек делили по етничкој и верској припадности, па је неким задртим, неуким малоумницима увреда бити Босанац, јер не виде генеалогију тог назива и јер су глупи. Зар је увреда бити Босанац, мени није.

Comatose ne lupam ja nista rzmisli malo da li je za vrijeme kralja neko nas zvao Bosancima? I sta puno bolje ako nam je to nametnula Austrougarska nego kumunisti, bitno je da smo mi ovce koje se toga drze.

Comatose ne lupam ja nista rzmisli malo da li je za vrijeme kralja neko nas zvao Bosancima?

Ај ти размисли, па кад се сетиш, јави ми. Ако се не сетиш, ја ћу ти рећи. :)

Zbog takvog razmisljanja Srbija je sve manja i manja.

Хохохо, што ме кита заболе. :)

ahahahahahha gle teme, pa kakve ti gluposti pišeš sunce moje žarkooo

ja ne znam ni jednog srbina iz bosne koji za sebe kaže da on eto baš nije bosanac nego srbin iz bosne,... ooooooooooooooooo.... ne mogu vjerovati kakve sve gluposti ljudi pišu po ovom forumu
evo, da ti srce bude na mjest, ja sam bosanka, prava naturalna bosanka
nismo nestali, tu smo, živi i zdravi

Bosanska posla :)

ja ne znam ni jednog srbina iz bosne koji za sebe kaže da on eto baš nije nije bosanac nego srbin iz bosne
da ti srce bude na mjest, ja sam bosanka, prava naturalna bosanka :)))

Мене мрзело да читам први пост, само прелетео онако, па се укључио у полемику. Иначе за коментар +1

JA SAM BOSANAC KOJI OĆE U SRBIJU, ALI NE DA BUDEM SRBIJANAC, NEGO DA BUDEM BOSANAC U SRBJI!!!!!!!!!

Ja bio Srbin pa mi pri dolasku u Srbiju rekli da sam Bosanac. Sad ne znam šta sam.

Мене мрзело да читам први пост, само прелетео онако,

ma i ja sam pročitala samo prve dve rečenice, prekrstila se u čudu i napisala posti :)

JA SAM BOSANAC KOJI OĆE U SRBIJU, ALI NE DA BUDEM SRBIJANAC, NEGO DA BUDEM BOSANAC U SRBJI

pa ne moš ovde ništa drugo ni biti :))) ja sam neki dan skontala da većina mojih kolega sa faksa ne zna kako se zovem, svi me znaju ko bosanku, znači ni ime nemam više, nego bosanka i to je to :)))

Eklipso, kod nas nije bilo tako, više od pola smjera su bili iz Bosne :D

Ако се земља зове Босна И Херцеговина, и неко ми каже да сам босанац, а ја из Херцеговине, наравно да је дебил, јеби га.

Pravda za Hercegovce!!! Pravda za Huga!!

Eklipso, kod nas nije bilo tako, više od pola smjera su bili iz Bosne

jebe se vama, kod mene nema ni jednog jedinog... ja samaaaa

Eclipse

ahahahahahha gle teme, pa kakve ti gluposti pišeš sunce moje žarkooo

ja ne znam ni jednog srbina iz bosne koji za sebe kaže da on eto baš nije bosanac nego srbin iz bosne,... ooooooooooooooooo.... ne mogu vjerovati kakve sve gluposti ljudi pišu po ovom forumu

bobibilder

Ja nikad nisam za sebe rekao da sam Bosanac, ja sam Srbin i uvjek cu biti. Vi iz Srbije ne mozete shvatiti kako je to, nije isto kao Šumadinac, Vojvodjanin... Mi Srbi da se pitamo nebi zivjeli u Bosni i Hercegovini, to ne znaci da nebi zivjeli na prostoru koju ona zauzima, nego ne volimo tu drzavu koja nam je nametnuta. I svaki put kad nas neko nazove Bosancem je za nas uvrijedljivo

sunshine

To ti je isto ko kad bi za 10 godina zvao Srbina sa Kosova Kosovarem i pito ga što se ljutiš, kad živiš u državi Kosovo

Comatose
Мене мрзело да читам први пост, само прелетео онако, па се укључио у полемику. Иначе за коментар +1

ma i ja sam pročitala samo prve dve rečenice, prekrstila se u čudu i napisala posti :)

Драги Вукајлијаши, заиста би требало да читате шта други пишу, а не да напљујете нешто што вас је мрзело да читате. Молим да прочитате први, али и даље постове јер у супротном можете испасти смешни ако коментаришете нешто "напамет".
Моје поштовање...

Ja nikad nisam za sebe rekao da sam Bosanac, ja sam Srbin i uvjek cu biti. Vi iz Srbije ne mozete shvatiti kako je to, nije isto kao Šumadinac, Vojvodjanin... Mi Srbi da se pitamo nebi zivjeli u Bosni i Hercegovini, to ne znaci da nebi zivjeli na prostoru koju ona zauzima, nego ne volimo tu drzavu koja nam je nametnuta. I svaki put kad nas neko nazove Bosancem je za nas uvrijedljivo, jer mi zelimo da svako zna da smo mi Srbi i zamislite kako se osjecamo kad nas nasa braca zovu Bosancima. A treba da na kraju razmislite o tome koliko je vas u Srbiji porijeklom iz Bosne?

ja bi živjela u bosni da me se pita i uvijek ću sebe zvati bosankom, i to ne zato što se ne smatram srpkinjom, nego zato što jesam stereotipna bosanka, što nisam ni znala dok nisam došla živjeti u srbiju..... jbg, mentalitetom sam bliža nekoj sabini iz sarajeva nego jeleni iz beograda i tako je kako je.... bosna je jedna predivna zemlja puna veselih i pozitivnih ljudi i ponosim se tim što sam bosanka.... to što sam ja srpkinja i pravoslavka je neka sasvim druga stvar koja nema veze sa tim što sam bosanka.... mješate stalno nacionalnu i regionalnu pripadnost
a gospodine sanja, nisam čitala cijeli prvi post jer sam već na prvu rečenicu počela da okrećem očima, jer ja sam bosanka i znam na 100tine bosanaca i nikad nisam čula da sebe neko ne želi da zove bosancem, evo ovaj bodibilder je prvi

a kad sam vidjela temu rekla sam da neću ulaziti u raspravu.... bem si život sad :)))

Nit' manjeg naroda, nit' više narodnosti.
Ljudi su izgleda zaboravili šta znači četiri S...

Ja ne mogu da vjerujem da ova tema postoji i da još nije zaključana.
:ne vJerue: