Prijava

Ako neko može da mi ispiše koje lektire trenutno radite koje teme profa zadaje za pisanje ono opis lika ane karenjine ili pismeni sastav dolazi zima itd. Zanimaju me svi razredi. Fala unaprijed.

Radimo ontološko filozofske misli u ''Godou'' i ''Faustu''... Ako dobijate pismene zadatke tipa, opis lika, smešno je da tražiš pomoć kad, koliko vidim, fino pišeš. E sad, ako imaš nameru da napišeš gomilu sastava i da ih prodaješ lenjima i nesposobnima- to je već druga stvar :)

Ti si druga godina, pošto se Ana Karenjina radi u drugoj? Ja sam druga isto. U vezi toga, radili smo opis Ane Karenjine, i morali smo ono baš opširno da pišemo, inače bi rekla da smo našli na netu. A u vezi pismenog zadatka, teme su nam bile:
''Svijet je ovaj tiran tiraninu'' Petar Petrović Njegoš, a druga tema je bila
Uspela sam da pobedim sebe. :)

Radimo Disa i SImu Pandurovic, tj. njihovu poeziju... Sad smo presli na poeziju moderne.

Ми управо завршили Његоша и сад крећемо на Бранка Радичевића.

Ми управо завршили Његоша и сад крећемо на Бранка Радичевића.

Što se tiče školskog gradiva, a ne lektira, i mi isto. :)

E ajde nek mi neko da link, ili barem ukratko objasni "Početak bune protiv dahija" analizu, imam pismeni1

E ajde nek mi neko da link, ili barem ukratko objasni "Početak bune protiv dahija" analizu, imam pismeni1

tu na početku imaš pojave iz svemira, koje se tumače kao sami Božiji znaci da treba dizati bunu. Tu se takođe napominje da bunu mora dići običan naro, to ti je ono al je rada sirotinja raja, jer sam narod uvek najebe najviše, dok se ovi na položaju izvuku. Takođe imaš i samo tursko pribojavanje od srpskog naroda, pa se stoga i oni oslanjaju na proročanstvo i tu zahvataju onu vodu iz dunava. Tu imaš i sukob starca Foče koji predstavlja mudrost i Alije koji je plahovit i ne poznaje tursku narav. Donekle ti je prikazano da su turci propali jer su zaboravili reči svog sultana sa Kosova da budu dobri prema narodu..

Šta ste radili od Njegoša. Pošto smo i mi imali temu na pismenom temu Njegoš, inače sam 8. razred.

Šta ste radili od Njegoša. Pošto smo i mi imali temu na pismenom temu Njegoš, inače sam 8. razred.

Ја сам 2. средње, радили смо цео "Горски вијенац".

Ми цепамо буквар, сад завршили ћирилицу. Шалим се, Дућића ваљда, 'бем ли га.

Ми смо сад на писменом имали теме из градива типа:
''Мост као главни јунак у роману На Дрини ћуприја''
''Мотив неостварених живота у драми Коштана''
''Један лик из Ујка Вање''
''Анализа песме Долип''
Јел ти треба конкретно неки састав или се само онако распитујеш о темама?