Prijava

Aa, o čemu se u knjizi još govori osim očiglednog iz naslova? Pitam jer, nekako mi čitanje knjige o čoveku koji je ubio dvoje izgleda kao čitanje bukvara posle čitanja serije izdanja o najgorim serijskim ubicama koji su ubjali na najgore i najgroznije načine.

Pročitaću da vidim da li sve te žene puštaju vlagu sa razlogom.

Мени је много готивније да пуштају влагу на њега, него на неког шарлатана из домена естраде и спорта. Па види бре, глумац, успешан, интелигентан, а повр' свега и бед бој... Ма иди... Ево и ја сам се напал'ла.

Oće li bit i film snimljen po knjizi? Ako bih već da gledam patetiku, onda nek bude u 3D-u.

Ко би глумио Лаушевића? Иван Босиљчић или тако неки кершме?

Иван Босиљчић или тако неки кершме?

Јао, он је посебна прича... Мсм ок дечко, али наше женске заслужују неког бољег за те... Интимне тренутке... лолол

a) Mogao je da im puca u noge.
b) Čitao sam mnogo kvalitretnije knjige od mnog nepoznatijih autora. Samo umesto Žarka Lauševića ubacite Pera Perić i dobićete prosečnu knjigu. Ima hiljade takvih priča u Srbiji. Ako nekog zanima nek trkne do CZ-a pa nek napravi koji intervju. Ili nek savata ove naše što su ratovali 90-ih - SKORO SVI SE KAJU. Al ljudi su mrtvi. Povratka nema. Možeš samo da se kaješ, javno il u sebi.
c) Iritira me što su "poznati" povlašćeni. Kao malo platim , malo se kajem, malo kućni pritvor, malo srceparajuća knjiga i okajao si grehe?!? Ma da.
d) A najviše me nerviraju MEDIJI. Jadan Žarko , jadna Ceca, Jadna pijana pevaljka sa 3 promila alkohola... A gde je JADAN LEKAR , koji recimo nema stan , A SPASAO JE VIŠE ŽIVOTA NEGO ŠTO je dotični odglumio uloga? Meni je heroj moja doktorka koja mi je SPASLA ŽIVOT, heroji su mi DECA OBOLELA OD RAKA, koja dolaze iz pizde materine da bi se lečila u Beogradu, RODITELJI prodaju kuću i imanje za lečenje ej bre! Ima toliko HEROJA OFICIRA koji se vuku po jebenim barakama, TOLIKO DOBRIH PROFESORA , LEKARA ...Al medije boli uvo. JEBENO pogrešan sistem vrednosti...

Trenutno sam na pola knjige, i mogu reći da čovjek fino piše. Oko ostalog možemo u beskraj da palamudimo...

Procitah iz radoznalosti, da shvatim sto se tolika prasina digla oko knjige...Nista posebno, prosek knjiga. Smara u pojedinim momentima sa digresijama i opisima.
Medjutim, stvar koja mi je smetala je sledece. Negde oko polovine (ako se dobro secam) u zelji da pokaze besmisao postupka ispitivanja i medicinskog vestacenja i pakovanja stvari u drzavnim ustanovama i korupciju i ko zna sta jos, poziva se na Kafkin "Proces". Od tog momenta nije bilo moguce citati na isti nacin, bar meni. Jbt, alo covek za razliku od gospodina K ti jesi nekoga ubio (i ranio), odakle ti ideja da se osvrces i poredis sa tako necim. Aj u piscevu volju to da podvedemo i njegov dozivljaj svega, ali meni je to poredjenje veoma smetalo. Do kraja sam trazila paralele izmedju ta dva lika (da, uspesno sam zanemarila cinjenicu da je jedan izmisnjen, a da drugi postoji; za mene su obojica bili likovi iz knjiga).
A u stilu pisanja me na momente podsecao na Kunderu, koga takodje citira na vise mesta.
Toliko o knjizi.

Чак је и филм гори...

Dotere, što bi tebe vjerovali, ti si njegov look alike broj 2!

Moram da kažem da je moj komšija ubio oca i majku, isekao ih na manje komade, stavio ih u kese i spakovao u zamrzivač. Osuđen je na pet godina, izašao posle tri. Pošto nam je takvo sudstvo, Laušević je još i dosta odrobijao.

Абсент објаснио...

Завршио сам књигу данас, свиђа ми се стил писања, свиђају ми се неки животни ставови и излазак мислима из ћелије...

Да судим не могу ни себи, а камоли другима. Могу само да кажем да се из самоодбране не просипа цео шаржер у виталне органе него се пуца у колена и бежи. То је неко моје виђење свега...

Он је рекао, и и моје је такво неко размишљање, довољна му је казна што је убио и највећа му је казна то преиспитивање... Број година је субјективна оцена судије...

Ево шта је њему усрало живот:

http://www.youtube.com/watch?v=iGQnmZyDgrA

Мудросераније. Боље читајте Куран.

једва чекам хипстере на телевизији и интернету како наводе као омиљено штиво.

Meni nije jasno sledece- ako je nabavio pistolj iz straha da ce ga neko napasti, ako se bojao za svoju bezbednost, zasto bi 'dizao kavgu' prvi? Zar se covek uplasen za svoju bezbednost ne bi bojao da ne skrece paznju na sebe? Bedni izgovor, po mom misljenju, veoma bedni.
A nesrecnici koji su ovde napisali da bi isto uradili bi mozda trebalo da razmisle da li te strah nagna da sklonis opasnost, sto se moze veoma efikasno uraditi 1) pretnjom pistolja, 2) pucnjem iznad glave, cisto da ih zvuk uplasi, 3) u krajnjem slucaju pucnjem u ruku ili nogu, ili te nagna da postanes ubica? Samoodbrana je samo do neke granice, kao kada sutiras nekoga na podu, ali kad vidis da ne moze ustati ti ako si normalan stanes, a ako si ubica vodjen besom i zeljom za krvlju ti nastavis da sutiras dok ga ne ubijes. Zarko Lausevic nije, koliko god nama bio simpatican, covek koji je delao u samoodbrani kad se nasao u nesrecnoj situaciji, Zarko Lausevic je covek koji je liniju daleko presao i stoga je ubica. A da ne biste kakili da ja to ne mogu da znam, reci cu vam nesto-nekog mog je napao neko bas veci od njega i drug i ja smo bili u situaciji da ga sklonimo sa njega, iako je bio mnogo veci i od nas, i koliko god uplaseni znali smo dobro sta je granica, kao sto bi vecina ljudi znala. Zarko je, na zalost, ubica.

Meni nije jasno sledece- ako je nabavio pistolj iz straha da ce ga neko napasti, ako se bojao za svoju bezbednost, zasto bi 'dizao kavgu' prvi? Zar se covek uplasen za svoju bezbednost ne bi bojao da ne skrece paznju na sebe? Bedni izgovor, po mom misljenju, veoma bedni.
A nesrecnici koji su ovde napisali da bi isto uradili bi mozda trebalo da razmisle da li te strah nagna da sklonis opasnost, sto se moze veoma efikasno uraditi 1) pretnjom pistolja, 2) pucnjem iznad glave, cisto da ih zvuk uplasi, 3) u krajnjem slucaju pucnjem u ruku ili nogu, ili te nagna da postanes ubica? Samoodbrana je samo do neke granice, kao kada sutiras nekoga na podu, ali kad vidis da ne moze ustati ti ako si normalan stanes, a ako si ubica vodjen besom i zeljom za krvlju ti nastavis da sutiras dok ga ne ubijes. Zarko Lausevic nije, koliko god nama bio simpatican, covek koji je delao u samoodbrani kad se nasao u nesrecnoj situaciji, Zarko Lausevic je covek koji je liniju daleko presao i stoga je ubica. A da ne biste kakili da ja to ne mogu da znam, reci cu vam nesto-nekog mog je napao neko bas veci od njega i drug i ja smo bili u situaciji da ga sklonimo sa njega, iako je bio mnogo veci i od nas, i koliko god uplaseni znali smo dobro sta je granica, kao sto bi vecina ljudi znala. Zarko je, na zalost, ubica.

Joj, procitala sa komentar Ti si na kraju najgore prosao. Tuzno i morbidno.
I sto neko kaze, ej, on je 13 metaka ispalio, na trojicu pucao, kao da su ova dvojica nastavila sa batinanjem nakon prvog, drugog ili treceg metka?! Jadno.