Prijava

Не, не мислим на политичке, страначке, спортске, родбинске, побратимске, физичке и сексуалне, љубавне везе. Мислим на то да је сваки догађај, све што се десило последица н других случајних, наизглед никако повезаних догађаја, а исто тако и узрок неког другог догађаја.
Не могу да дам пример тренутно јер ми мозак не ради баш најбоље па не могу да смислим ништа што би имало смисла.
Поента је да ништа није случајно, већ се све може посматрати као последица нечег другог. Или можда јесте случајно јебем ли га. Све зависи како гледаш.

У ствари видех Џимијев пост на некој теми. Наиме, ето иде неки рандом лик парком и извуче новчаник спремајући кинту за крем бананицу и пиво, испадне му двеста евра, Џими прелази улицу на зелено, иде улицом, нуди помоћ комшиници која је не прихвата јер мисли да Џими оће да је повали, Џими самим тим пролази мало испред ње, иде брже, саплиће се о камен, што га тера да баци поглед ка земљи, види 200 евра, узима их. Оде да се части неким квалитетним делом за његов хом мејд студио, остаје му 'иљадарка, позове ортака, запију се, ортак падне испит, спадне са буџета, упозна младу колегиницу чекајући ред у пошти чекајући да искешира 80 000 за наредну годину, смувају се, оправи је, направи јој дете, она роди дете, узму се, дете расте у здравој породици, Џими му постане крштени кум, мали одрасте, постане мод на Вукајлији, покида факс, преко Вуке склопи дил са Келтовим малим, запали у Ирску, запосли се у некој до јаја компанији и открије телепорт. Колико пута је могао да се прекине овај низ? Сваког тренутка.

Ето, овде можете да дате своје мишљење о овоме, да тумачите или смишљате приче о томе како су, заправо, настала сва значајна открића, како је изгледао тај низ сасвим случајних догађаја и зашто је то тако било. Можете да испишете нешто из своје ближе или даље околине, вама познате приче, урбане легенде тог типа, митове.

БЕЗ СПЕМА!

Што кажу они музиканти:

Има нека тајна веза, тајна веза за све нас.

БЕЗ СПЕМА!

Kako onda očekuješ da ljudi postuju na temi? :)

Da ne bude oftopik, a zapravo jes, jer nisam baš najbolje shvatio o čemu se najtačnije radi, osim dijela kad je Džimi našao neke pare i nije zvao na pivo no ih gujsca sam popio.

Spem pobrisan.
Sveusvemu, zanimljiva mi je tema. Možda nekada napišem nešto, kada mi dođe, ali pratiću je redovno.

Нешто сам заинтересован за мишљење Вукајлијаша о појединим феноменима.

Тај ''феномен'' се обично зове живот, и од случаја до случаја, иде са адекватним придевом.

ja samo da se upišem pa ću sutra da bačim neki komentar :D

Recimo nešto ovako:

Da Ajnštajn nije imao homoseksualnu vezu sa Teslom, on nikada ne bi došao u Srbiju. Tako da nikada ne bi upoznao Milevu i nikada ne bi uspeo da preuzme njene radove pod svojim imenom. Stoga, nikada ne bi dobio silne nagrade i zasluge.

Sa druge strane, Tesla ne bi postao toliko destruktivan pred kraj svog života jer je ostao forever alone.

Taj neki raduljica?

Aaa, skapirao sam.

Da je Tesla jebao, govorilo bi se "Ugasi jebeno svetlo." umjesto "Ugasi svetlo.".

Pa, odprilike taj neki raduljica, Mešo.

дакле једном речју - судбина. што је срање. али и религија је срање, па опет људи верују.
небројано пута сам размишљао о тој теми, реме, и у вези добрих и лоших ствари, и интересантно је јако.
сутра ћу да се прикључим, сад идем да се искључим, лоолол

Некада давно, Кинези користили магнетну иглу да одреде стране света. Откривен компас. Колумбо знао где је запад захваљујући свему томе. Да Колумбо није био досадан као пролив и залуђен претпоставком (чињеница тачном) да је Земља округла, вероватно не би кренуо у потрагу за Индијом путујући ка западу. Кренуо је. Дошао је до копна. Мислио да је стигао у Индију и несрећне Американце назвао Индијанцима. Тупаџија. Вратио се. Организовано ново путовање. Људима дошло из дупета у главу. То јест Америгу Веспучију. То је јебени нови континент, а не Азија. Европљани решише да опустоше ту земљу, све чешће иду тамо. Шаљу сав шљам тамо да ради по рудницима, узимају злато. Основана прва места. Махом робијаши и такозвани шљам живи тамо. Решили су да ураде нешто од себе. Ниче још много насеља. Влада закон јачег. Дивљи запад. Вајат Ерп, Док Холидеј и остали кул револвераши рокају багру и убице. Земља се култивише. Привреда се заснива на узгоју крава. Настају велика места. Привреда се развија. Рађа се Едисон. Рађа се Тесла. Тесла се разболео од колере и ватајући ћалета на плач, ћале се сажали и дозволи му да студира технику, а не богословију.
Ови из Матице српске одбијају да му дају стипендију. Након неког времена напушта студије. Добија посао у Будимпешти. Ради у Паризу као инжење за Едисонову компанију. Едисон чује за њега и позове га у ту вукојебину коју је открио Колумбо. Тамо открива пун курац ствари и практично омогућава људима да створе све од технике што постоји. Родим се ја. Губим време куцкајући овај пост. Наставите.

и чекај, сад је поента теме, да смишљамо приче тј пишемо овде оно што се дешава свакодневно и што се дешавало. Тема је Ремс, ако је таква, веома непотребна, а расправа о томе шта је то, судбина ил нешто треће би била ок. Овако стварно не ваља

Pušti ga Fejsbuk, vidiš da je pjan od droge. :)

Веза као узрок и последица сваког битног догађаја

ovaj naslov je sam po sebi tautologija :)

ako mislis ovim na sudbinu, zajebo si se... u zivotu ti se dogadjaju svakakvi slucajni dogadjaji koji mogu da ti promene zivot. uspesniji ljudi bolje samo provaljuju dogadjaje koji menjaju zivot na bolje (ili vec na stranu koja se smatra uspesnom).

а расправа о томе шта је то, судбина ил нешто треће би била ок

Нагласио сам да може и једно и друго.

uspesniji ljudi bolje samo provaljuju dogadjaje koji menjaju zivot na bolje (ili vec na stranu koja se smatra uspesnom).

Па то јесте. Него је интересантно опет. Могао је Едисонов ћале да га издрка на ливади ил' буде убијен у кафанској тучи, баш је поента теме то. Низ догађаја који су били потребни да би се нешто остварило. Јебемлига, а наслов је само одраз мог тренутног мањка креативности. РАзмишљао сам да ставим и наслов "Веза". :)

e moja djeco, davno je to cika sedplas definis'o
efekat leptira

Колико пута је могао да се прекине овај низ? Сваког тренутка.

Mislim da je suština u tome da nikada ne možeš da znaš da li se niz prekinuo. Razlog za to je, to što ne znaš šta treba da se desi pre nego se desi, možda je baš tako i trebalo da bude a možda i nije. Možda se veza prekinula i došlo se do sadašnjeg stanja a ti misliš da se nije prekinula.
Nadam se da me razumete?

Има логике Страјо. :)

bila sam u vezi koja je bila sranje al me dovela u kafić gde ću nastaviti da visim i nakon raskida i gde ću upoznati svog sadašnjeg dečka. je l o tome pričamo?