Prijava

Pa i to što kažeš...Do kraja...A čime bi ljudi trebalo ovde da se bave, a da kvalitet dođe do izražaja i da svako da svoj doprinos? Mnogo smo ofucano društvo.

E sad, retorsko je pitanje, a i nije do "ljudi", vec do govana sto ih plima izbacila na povrsinu, pa nikako da se vrate gde im je mesto. I sad, veliki je problem sto govna sad ponovo oblikuju svet, ali onako kako govnima odgovara, da se tako slikovito izrazim. Kad se jednom od drzave napravi veliko govno, tesko ce to opet da se ikad vrati u normalne tokove.

Biću iskren, brate. Kad sam bio osnovac, razmišljao sam u pravcu žurnalistike, tako što bih kao full završio ekonomsku školu, pa onda upisao žurnalistiku. Te godine nije bilo farmacije u Novom Sadu iz bogtepitakojih razloga. Kad sam to predložio mojima, bili su frapirani, jer su oni bili da završim neku konstruktivnu srednju školu, za slučaj da se ofucam, pa ne upišem faks. Dakle, da izbegavam ekonomsku i gimnaziju. Nije mi bilo naređeno, ali sugerisano. I tako završih u medicinskoj na drugom smeru, upisah sad stomatologiju, a žurnalistiku sam batalio iz prostog razloga što mislim da od toga nema hleba, jer pravi novinari tipa Lazanskog, retko dobijaju svoje šanse. Ako si uporan, u bilo kom poslu, i ako imaš jak želudac da izneseš sve, sigurno je da ćeš dobiti svoje mesto. Ja mislim da ja živaca nemam za takvo novinarstvo. I kao što rekoh završih na stomatologiji, i tu mi je baš lepo. A da budeš estradni novinar, pa tu ti ne treba ni osnovna, jer kad malo prelistaš Kurir, Skandal, vidiš ni da osnove pravopisa ne znaju, a kamoli pojam novinarstvo. Sve u svemu, srećno ti bilo, ako misliš da si svoj na svome, guraj, ne daj se.

мени је рецимо до јаја било каква њиова перспектива све док се не завршава ко Ћурувија. А рецимо Бранкица зна да неће да заврши тако па мрси курац и открива државне тајне. Код слобе не би смела да зуцне иначе би пало покопавање у живи креч. Тако да матори, бави се ти спортским новинарством, ко зна каће опет да се врати Стаљинизам у Србију

Inače sam student prve godine

uf, ovi su najgori

evo ako ti treba masaža, žurnalisto
http://vukajlija.com/forum/teme/32733-studentarija-na-vukajliji?strana=6#post_1736179

pravi novinari tipa Lazanskog

ROFL

Duplo V, svaka ti je na mestu...Delim vaše viđenje, al' opet mi je bedak. Znam ja da su to mutne vode, al' ja naginjem ka onom što volim, a ne onom što moram. Znam da zbog toga ljudi najviše i puknu, jer jednostavno nisu srećni. Podrška je bitna i na njojzi hvala!

moj poznanik pisao članke za razne novine jer ni jedan "pravi" novinar nije hteo da se smara dolaskom u naše selo nego su svi objavljivali ono što im pošaljemo mejlom kao svoje, on se smorio i počeo sam slati tekstove redakciji - prošle godine ga primili u udruženje novinara Srbije jer piše redovno... svaka tebi čast što se trufiš da se obrazuješ, ali polako spremaj jezike da negde odseliš kad završiš, ovde se piše po diktatu, a umesto mastila se koristi žuč...

Имате опције, није да немате. Буџет или фондови.

Pomislim na žurnalistiku svaki put kad čujem nekog kretenskog spikera na tv-u. Htio sam da upišem žurnalistiku i da se bacim na sportska dešavanja jer mi je pun kurac ovih neznalica. Ne mo'š 5 sportskih komentatora da navedeš, a da valjaju. Čak nisu ni po sportovima podjeljeni, nego po smjenama, jebemti. FUNDAMENTALNE PROMJENE!!
http://www.youtube.com/watch?v=aJoPfrvq26o

А то манекенство... јел то перспективно? Мисим јел има перспективу?

Ko rumunski filmovi...

Где студираш? У Новом Саду?

Ма само амбициозно. Неко од вас мора да се запосли у струци, можда то будеш баш ти, ко зна...

Krespo ja radim kao novinar, ali sportski jer nemam stomak za ostale oblasti gde je go lopov do lopova. Generalno love nema, ali ako zaista voliš teraj taj fazon. Samo počni na vreme da negde volontiraš jer ti rad za džabe neko vreme ne gine.
Za sve koji su spomenuli Brankicu Stanković, samo da im kažem da se ne zanose. Žena nije baš toliko dobar novinar, s obzirom da sve podatke dobija od pandura i sudova na keca. Što će reći da ti isti panduri i sudovi sve znaju, samo ih ozbiljno zabole paja. Nema tu ni i od istraživačkog novinarstva. Uostalom setite se da je baš u vreme kada je hapšen Džaja išao na B92 Indsajder o mafiji u fudbalu. Prošle su otprilike tri epizode, a Džaju su spakovali dok u istoj emisiji Ivan Ćurčić priča kako nema pojma o sistemu tri za tri. Ne uopšte nije štela u pitanju.

Iskreno, nema leba od toga.
I ako se zaposliš, nećeš se mnogo osoliti tu.
Uostalom, jesi li ikada video bogatog novinara?