Prijava

Ovu su neka moja iskustva:

Najčešće imam u glavi neki pojam, društveni fenomen o kojem sam ranije razmišljao nekad. Kad mi padne na pamet da bi se to moglo definisati, jedno vreme ostavim da se krčka ili ako sam baš vispren krenem da definišem odmah. Otprilike imam u glavi kostur definicije, a posle se u toku pisanja "meso" nadogradi i naravno linkuju već postojeće stvari. Ovako najčešće pišem tekstaške definicije, prema kojim sam se orjentisao u zadnje vreme.

Kratke definicije mi onako padnu pa pamet, najčešće dok nešto sasvim levo radim ili ređe dok čitam definicije drugih autora pa to većinom odmah zapišem. Međutim, kasnije se ispostavi da su ove najčešće bile govno definicije ili, pak, prođu jako dobro. Svojim kratkim definicijama nikad ne mogu da objektivno ocenim kvalitet dok ih pišem. Zato ih izbegavam.

Nastojim da definicije budu pismene i da linkujem relevantne pojmove koji su već definisani, to generalno doprinosti većem čitanju na sajtu. Neretko tek kad objavim definiciju uočim neku pravopisnu grešku, jer mi je iskreno mrsko da sve detaljno pregledam u toku pisanja, jer me dekoncentriše. Nastojim da se ne forsiram na fazon "nešto bih definisao, a ne znam šta" - tako sam ranije radio na samom početku vukajlijaškog staža i to generalno nije berićetna rabota.

Duže definicije pišem ako mi padne na pamet neki dobar zaplet ili neka fora za koju treba malo mas(iv)nija podloga. Omiljena lokacija za njihovo nastajanje je gradski prevoz, samo što moram da pazim da se ne zanesem suviše i krenem da se cerim kao manijak, ljude to iz nekog razloga unespokojava. Kratke nastanu u momentu, više kao neke philosoraptor misli koje twipsteri kače na tviter.

Posteri nastaju ako mi nešto padne na um kad ugledam sliku negde. Čini mi se da sam samo jedan ili dva napravio tako što mi je prvo nešto došlo iz dupeta u glavu pa sam tražio odgovarajuću sliku koja to ilustruje.

Уф Луксе, хвала на исцрпном објашњењу у твојој препознатљивој формацији ПАСУС х3 :Д
Реално гледано, јесте, и ја имам исти трип, не можеш да процениш кратку дефку увек како треба, зато и јесте често ризик. Или избацим неку па тек кад је обришем мени сине како је у ствари ред речи могао да иде и да буде све кул. Ал' добро то су свве ситнице неке успутне.

Објасни ? Не капирам шта можеш на сајту да нађеш вредно дефинисања, мислим, већ гледаш постојеће дефиниције, шта радиш? Правиш комбинације? Мож евентуално да ти сине идеја за нешто док гледаш друге дефиниције или тако нешто.

Мени најбоља инспирације дође кад кењам.

Шта би са твојим постом Кортез? Видео сам га пре него што си обрисао.

Зависи шта дефинишем. Ако дефинишем неки сленг (што је код мене чешћа појава у последњих годину дана), није ми потребна нека инспирација за саму дефиницију, а примери су ми углавном на исти фазон, тако да ми ни за њих није потребна богзнакакво надахнуће. Ипак, ценим да су ми најбоље дефиниције оне из 2010. и прве половине 2011, и то оне које сам писао након дугог неборавка на Вукајлији. Кад сам стално на сајту, некако ме то троши, а кад не дођем по неколико дана, идеје за дефиниције почну спонтано да ми се рађају, па их уобличим чим дођем на сајт. Тренутно немам инспирације, не знам ни сам зашто. Имам у тефтерчету неких двадесетак појмова које треба дефинисати, али чим кренем да пишем, одустанем, не иде ми. Имам осећај да ћу дефинисати десет комада одједном кад ми дође инспирација.

Значи тај рад са записивањем и тефтерењем је баш популаран. Ето, то нисам знао уопште. Али добро, то што ти причаш Џими, више прелази у стил, то примери на исти фазон и тако то. И да, за сленг генерално не треба нека инспирација зато што већ самим изразом знаш шта он представља и нема много размишљања, једино да се све после уобличи у телу дефке. И за тај недолазак си у праву, то сам и ја приметио. Испуцаш се ваљда док си овде и активан, немам појма, чим се одмориш све крене боље. Али никада нисам тефтерио баш тако на ангро, можда би могао да пробам.

Dođe mi ideja u momentu, i definišem većinom u 2 min. Nikad nisam defku pisao preko 5 minuta, jedino za kup.

Мислим да би могао да пробаш. Другачији смо људи, све је то индивидуално, али може и мало више времена да се одвоји за то, да се размисли. Ако је нека дуга дефка, не можеш ни да је откуцаш за пар минута понекад, а камоли да уобличиш најбоље што може.

Probaću jednom kad opet dobijem volju za pisanjem. Izgubio sam je trenutno. :)

Нико нема вољу, шта је бре ово, шта се дешава ? :)

Јес да су ми дефке просек, ал никад не пишем одма кад ми сине идеја. Обично пустим да одстоји.

Smor postao, jebiga.

Dođe mi ideja u momentu, i definišem većinom u 2 min. Nikad nisam defku pisao preko 5 minuta, jedino za kup.

Loksi, što ne dodaš i propratna priključenija u vidu ubeđivanja drugih da te prate i čitaju? Kontam da je to takođe važan deo tvog autorskog opusa...
http://th146.photobucket.com/albums/r249/spokaneman59/smilies/th_Small_evil-smiley-face.jpg

Fejluješ Lukse, ne radim to više. To što si kontao da ćeš me uvrediti sa tim postom, zajebao si se gadno. :)
Edit: To sad, u ovom trenutku, radi makar još 100 autora, ali naravno niko ne obraća pažnju na njih. :))

Не би рек'о да је просек преко 60 генерални просек сајта. Одокативно би рекао 30. Али добро, то се тако каже кад причаш о свом просеку :)

Реално, како може неко некога да убеди за пратњу? Не разумем, објасните.

Neka ti objasni gospodin iznad, on očigledno zna kako. :)
PS. Sigurno će napisati neki "roman" u kojem će detaljno obrazložiti to kako ja skupljam pratioce, ali mene neće biti briga, pošto sam napisao šta sam imao na ovoj temi, pa je ne trebam više ni pratiti. :)

Реално, како може неко некога да убеди за пратњу? Не разумем, објасните.

Pa veoma uvežbanom taktikom, koju je Loksi prema mojoj nekoj evidenciji, primenjivao sa minimalno 20ak autora (nadam se da me neće vući za jezik da printskrinove dajem na uvid) koja se sastoji u sledećem algoritmu:

LOKSI FIND FOLLOWERS ALGORITHM:

1. randomly find an active author who is not moderator
2. follow him/her
3. do
3.1 send several PVTs informing him that he should in return follow Loksi as well
4. until the guy follows Loksi or some time elapsed
5. if the person does not follow Loksi
5.1 unfollow the guy
6. return

u kombinacijii sa pomoćnim algoritmom

LOKSI GENERATE PUBLICITY ALGORITHM:

1. at random time delete all definitions
2. leave Vukajlija
3. do
3.1 in offline mode gather public responses
4. unil some time elapsed and estimated popularity gain maximized
5. return back to the site
6. generate some more publicity speaking pathetically about himself
7. return