Prijava

Merline, srećan rođendan lepoto moja.

ne znam, bladston ide valjda na heroje koji treba da budu najbitniji i najuticajniji u timfajtovima i u timu uopste, prejak je item, kad umres leci ove oko tebe 500 za svaki dzardz, smanjuje ti gold loss za 25 za svaki dzardz, respawn time za 4 za svaki dzardz.. i jos ako umres daje viziju tog mesta
bladston na embera ne bih nikad, jer za te pare mozes bolje stvari da pazaris, steta bi bilo
ubr. svadjate se zbog gluposti, ne skupljaju svi iste iteme nekom heroju, evo ja npr. aksu umesto vangarda uzmem sange jer bolje skalira u lejt gejm, brislbeku nikad ne bih uzeo blejdmejl, jer mi je zivo sranje od itema, mozda ako bas imaju nekog hard hitera tipa tajni il tako nesto, al izbegavam jer je go kurac, daviona budzim mjolnirom i kritikalom, i posle helm nadogradim u sataniku, itd..
SVAKO IGRA KAKO OCE i sto kaze dota kad ulazis u mec: Keep calm. Remember: it's only a game.

E kojih 5 heroja jednino nisu pikovali na ovom T4? Negde sam procitao da samo 5 ih nije pikovano i bas me zanima koji su to, mada mi se cini da je vise...

http://i.imgur.com/ZDhU62R.png

Znam samo da je od ovih lina pikovana. Mislim da je to bilo u gejm 3 C9 vs Na'Vi. Kuroky je igra linu.

Jedini od ovih heroja koje nijednom nijesam viđeo u pro gejmu je huskar. Kapiram da je jedini način da se pojača recimo da mu se prva skroz ukloni i zamijeni sa nekom magijom koja mu daje attak spid na kratko vrijeme (kao klinkzova prva) ali da mu skida helt nekako ili da bude na foru starog razorovog steroida iz dota 6.4X + attak spid ali i + incoming dmg.
Pasivna da mu ostane ista ali da mu umjesto atakspid dodaje dmg. Napraviti isto da druga smanjuje armor (npr. max -6 armora) i onda bi bio odličan heroj.

-------------

Vidim i dalje serete o emberu. Svi koji kukaju da je skadi težak za napraviti ili imaju 30/2 cs u 10. min ili ih gankuju sa smokeom na midu svaka 2 minuta (ovo drugo je opravdano...)
Skadi je odličan item na embera. Point booster košta 1200 golda i stoga moš imati bar boots of speed, point booster i drums do 10. minuta.
Point booster je vrh item na dosta heroja. Na emberu je zakon jer sa njim i drumsom ne mora da uzima arkejn buts a i ima solidan survival za early game. Samim tim imaš i veću šansu da preživiš tim fajt i sačuvaš unreliable gold. Ako se baš prefarmuješ onda rush skadi uopšte nije loš jer si riješio sve mana probleme (skadi je item koji daje najviše mane u igri... ljudi to često zaborave izgleda), ima slow koji probija bkb (nema više "OMG THEY KEELL ME NAU I USE BKB RUN WITH PHEASE BOUTS THEY NUUUUPSSSSS!!!1")... Poslije toga je battlefury isfarmovat lagano. Mislim da je nemoguće poginut sa emberom ako imaš skadi u recimo 22. minutu što je sasvim izvodljivo jer možeš da gankuješ lagano pošto imaš vrhunski rune ctrl. (ako je problem postić to, onda može i da se ide direktno na skadi, da se ne uzima recept za drums odma)
Poslije toga battlefury lagano dođe a slow + bf je vrh kombinacija jer neće bježat poslije toga.
Desolator build mi se isto sviđa mada ja nekad uzmem medallion samo i udarim nekoga ko ima low armor tako da šibam pure damage na njega a cleave je ako se dobro sjećam isto pure damage. Tako da pure od pure damage :D
phase/arcane+drums+bf+daedalus mi je opet najčešći ali ni ovi nijesu loši kapi.
Kad gubim gejm nekad krenem i na mael umjesto bf. Obično kad sam na dual laneu pošto je neki kralj nakon što smo morali da pauziramo igru da bi pikovao uzeo pudža ili invokera...

ubr. svadjate se zbog gluposti, ne skupljaju svi iste iteme nekom heroju, evo ja npr. aksu umesto vangarda uzmem sange jer bolje skalira u lejt gejm, brislbeku nikad ne bih uzeo blejdmejl, jer mi je zivo sranje od itema, mozda ako bas imaju nekog hard hitera tipa tajni il tako nesto, al izbegavam jer je go kurac, daviona budzim mjolnirom i kritikalom, i posle helm nadogradim u sataniku, itd..

Sange na axeu? Možda halberd a opet ne vjerujem da bi ti ni moja baba dala dovoljno vremena da šineš halberd pa prvu... Uzmeš fino shiva guard i to je to.
Sa bristlom ni ja ne uzimam blade mail. prvo se uzme stout pa bracer pa ring of health, mekansm pa onda se završi drums pa se završi vanguard (ovo do 14 min) pa se uzme boots of speed i onda ako nećeš medalion završiš pt, akso oćeš medalion uzmeš njega pa završiš pt. Na kraju samo šiva. Sve to obično imam do 30 min.
Ako je frka neka znam da mu uzmem halber i ili AC kad vidim da neće bit ništa od genijalnog kerija.

DK-u je taj build dobar isto. Jedan maelstorm proc, bačiš prvu poslije toga i imaš krip vejv. Mada je meni za njega odma bkb (osim kad su neki full physical debili) i lifesteal. 10 SEKUDNI GOD MODE!!!!!!11

Lina je pikovana u 2 gejma sig sto sam ja gledao a kristalka je cini mi se jednom. Ko je pikovao pudza? Nema ga gore na spisku, a ne secam se da ga je neko igrao...

Evo skinuh, uđoh
ja 'ljeb ti jebem igrice, pa po šumama nekim se skrivaju k'o četnici
magare ono, jebem te srećo..

AndreyArlovski
Lina je pikovana u 2 gejma sig sto sam ja gledao a kristalka je cini mi se jednom.

Lina je pikovana jednom od Na'Vija protiv C9. CM nije pikovana ni jednom.

mega1marco1
Evo skinuh, uđoh
ja 'ljeb ti jebem igrice, pa po šumama nekim se skrivaju k'o četnici
magare ono, jebem te srećo..

?

koji lik je pikovao earth spirita da mi je znati
dosta drven heroj, al ipak meni omiljeni jer moze mnogo vise da ti uradi kad skapiras neke fore i kad naucis da se dobro pozicioniras
igram ga na midu, tango i grancice, grancice u ms, pt, drums, helberd (ponekad bkb), bladston i taraska

Earth Spirit nije u Captain's Modu, ako pod ovim:

Огма
koji lik je pikovao earth spirita da mi je znati

misliš da ga je neko pikovao na TI.

misliš da ga je neko pikovao na TI.

Pa imas tamo sliku ko nije pikovan, koliko vidim, on nije na tom spisku. Znaci da ga je neko pikovo.

pa na to sam mislio.. cek, nisu svi heroji u captain's modu? mislim nemas sve da biras? jel to oces da kazes, ne razumem

mega1marco1
Evo skinuh, uđoh
ja 'ljeb ti jebem igrice, pa po šumama nekim se skrivaju k'o četnici
magare ono, jebem te srećo..

-------------

?

Pisa je prije neđe da će da skine dotu 2 da proba. Mislim da je lol igrač ako se dbr sjećam.

koji lik je pikovao earth spirita da mi je znati

ES nema u cm... pikovaće se kad izađe ne sjekiraj se. Ulti može da mu sjebe tim fajt. Dobar je counter za heroje sa channeling magijama, prvenstveno enigmu... ima free fors staf na lvl 2 (čak i bolje no fors staf). Najveći range za silence (poslije global silence lol), long range stun. Bolesna ulti... što ćeš više lol.
Može on da se igra na midu ali je mene više za roamera. Magije mu skejluju solidno lejt ali mislim da je bolje taj eksp ostavit nekom drugom a njega igrat ka roamera ili safelane suporta... naročito protiv agro trilejna.
Ako se već bude igra ka mid onda kapiram da će se igrat na shiva rush... nekako mi je hart na njemu 3/10 pik ap... dobro izgleda na papiru ali nije on taj koji treba da je sve vrijeme u centru borbe. Shiva je bolestan item. Nije što mi je omiljeni item nego je stvarno vrh stvar na bilo kom greedy inicijatoru ili tanky offlaneu

EDIT: ES je inače jedan od rijetkih heroja na kojima mi se sviđa bloodstone. Par heroja bloodstone vrhusnki dođe ali ima toliko useless bloodstone pikapova da je više smiješno. Lich uzme tripl kil u 35 minutu... ima trankil, mek i aganim... hex? shiva? dagger? Jok! BLOODSTONE!!!!1

pa na to sam mislio.. cek, nisu svi heroji u captain's modu? mislim nemas sve da biras? jel to oces da kazes, ne razumem

Brood, feniks, earth spirit i legion

EDIT: U doti 1 isto nemaš ni frosta, wardena i orakl još. Nznm za pitlorda jer su mu se skoro opet mijenjale magije.

Kad heroj izađe obično pretrpi dosta promjena u prvih pola godine do godinu i nakon toga mora dosta vremena još da prođe da se vidi je li stabilan za kompetitivne gejmove.

Čist primjer su ti warden sa "OMG I WIN THIS LANE" i "OMG I WIN THIS TEAMFIGHT" magijom i oracle koji svakih 20 sekundi (a magija traje 10) ima slarkovu ulti za sebe I JOŠ JEDNOG SVOG HEROJA (i košta ČAK 200 mane... 200 mane za heroja koji ima odličan int gain?! MRŠ!)... to će se sve nerfovati bolesno kad izađe u dotu 2. Mislim da će i frost isto da pretrpi promjena masu. Doomov ulti napravi od 5v5 fajta 4v5... njegov 5v0 iako na papiru izgleda kao 5v4 lol.

ulti mu ogromno doprinosi timfajtu, jednog sajlensujes i ako si sve zahvatio ultijem svi mrs pod sajlens
malo me pece to sto je popio opasan nerf a ja sam tad tek krenuo da ga igram, al nema veze, i dalje je prejak heroj u pravim rukama (ja) lolol

sta je sad menjano pitlordu? ne pratim dotu1 i slabo sam je igrao al on mi je bio vrh heroj, kanterpusher opasan i mozda cak jednu od najjacih pasivnih ima

dobar je earth spirit, pokusao sam da ga igram par puta, snalazim se, znam sta mu magije rade ali mi ne ide obicno fidam jer ne uspem pobeci sa rolling boulderom. e i terrorblade nije u cm-u.

sta je sad menjano pitlordu? ne pratim dotu1 i slabo sam je igrao al on mi je bio vrh heroj, kanterpusher opasan i mozda cak jednu od najjacih pasivnih ima

Umjesto onog corpse explosion ima oko 40% damage reduction za protivnike ka pasivnu i podefekat joj je da kad neko umre njemu se doda taj damage. Znači ako ih wipeuješ u njihovoj bazi džaba im buyback lol

Iskreno terror mi je heroj koji u svakoj situaciji može biti i vrh i sranje pick. Dobro pushuje sa iluzijama. Ima dosta defanzivnih itema ka core (bkb, manta), dobar je i u early game zbog metamorfoze. A opet ako ga uhvatiš kad mu nijesu spremni cooldowni je freekill... Prva je okej isto, kapiram da će se moći igrati na agressive trilane.
Ulti je onako... šta znam. Nije baš najsigurnija. Kapiram da će biti dobar protiv tenkastih suportova i sa tenkastim suportovima u timu (fazon treant)

EDIT: Ima dobar starting armor isto kao i gondar. To mi se sviđa jer je onda pms ili čak vanguard fin pick up.

Je l' ima neki bag da ne učitava minimap il' to samo meni nešto se pojebalo?
Evo već drugi gejm umjesto minimapa samo crn kvadratić dole