Prijava

zato što mi (jugoslovenski narodi, ne samo srbi), nažalost, nemamo nirnberg

Pa da, ali ne možeš porediti našu krivicu sa krivicom Nijemaca. A i jesmo priznali. Imaš rezoluciju o Srebrenici, imaš mnogo toga.

Reci šta to tačno treba da priznamo. Daj, napiši nam optužnicu, reci šta smo uradili, šta tačno treba da priznamo, pa ako se ispostavi da to što napišeš ima smisla, priznaćemo.

FILANTROFOBE PROSVETLI MARVU SRPSKU! POKAZI NAM PUT!

Ne volim Ćosića.
Nije ni neki pisac, i mnogo sere oko nebeskog naroda.

E bolan, ovdje je bio građanski rat, raspad države, nije se znalo ni ko pije ni ko plaća. Imao si milion paravojnih formacija i frakcija. Carevali su kriminalci, tajkuni i ratni profiteri. Ginulo se na sve tri strane, sve tri strane su imale izrazito nacionalistički program. I velike sile su dodatno zakuvavale sve.

A Drugi svjetski rat je nešto sasvim drugo. To je decenijama planirani osvajački projekat, koji je imao za cilj pokoravanje drugih naroda, istrebljenje Jevreja, Roma, Slavenskih naroda, hendikepiranih, itd. proširenje lebensrauma.

Ovaj forum mi ponekad liči na hibrid Fonda za humanitarno pravo i E-novina. I sere mi se od toga.

. Ginulo se na sve tri strane, sve tri strane su imale izrazito nacionalistički program.

Ali "mi smo prvi počeli".

Čini mi se da je nešto slično rekla Medeja Jasonu kad je pobila svoju decu jer je hteo jebati drugu. Zna se ko je prvi zgrešio!

Reci šta to tačno treba da priznamo. Daj, napiši nam optužnicu, reci šta smo uradili, šta tačno treba da priznamo, pa ako se ispostavi da to što napišeš ima smisla, priznaćemo.

Ako se ne varam ti beše iz RS. Pa, recimo, priznaj gde živiš i kako je nastala ta teritorija?

NA GENOCIDU! SRBI GENOCIDNA NACIJA!

Jesam u pravu, filantrofobe?

Ako se ne varam ti beše iz
RS. Pa, recimo, priznaj gde
živiš i kako je nastala ta
teritorija?

Hahahah, evo potvrde mog prethodnog posta.

E bolan, ovdje je bio građanski rat, raspad države, nije se znalo ni ko pije ni ko plaća. Imao si milion paravojnih formacija i frakcija. Carevali su kriminalci, tajkuni i ratni profiteri. Ginulo se na sve tri strane, sve tri strane su imale izrazito nacionalistički program. I velike sile su dodatno zakuvavale sve.

A Drugi svjetski rat je nešto sasvim drugo. To je decenijama planirani osvajački projekat, koji je imao za cilj pokoravanje drugih naroda, istrebljenje Jevreja, Roma, Slavenskih naroda, hendikepiranih, itd. proširenje lebensrauma.

jest sad, najbolje da su gerilci ratovali 90-tih, bez ikakvih nadležnih. svaki rat ima za cilj pokoravanje drugog naroda, a pokazali smo i jedni i drugi tehnike istrebljivanja, kao i proširivanje lebensrauma. ako misliš da je razlika u kvantitetu žrtava presudna, izrazi mi tabelom i funkcijom koliko treba pobiti/proterati da bi bilo više okej od 2. sv. rata?

butt, ne spemuj svojom fejl ironijom

E, ajd mojne spemujete, smarate

niko vas ne bije po ušima da čitate ovo...

Zasto spem, File? Hoćeš da kažeš da srbi nisu genocidna nacija?

Mojne da te čuju ovi sa foruma b92, kako posle da izadješ ljudima na oči?

Srbi su u RS uradili što su morali, zato što su bili preglasani na referendumu, tj. počelo se odlučivati o suštinskim pitanjima na nivou BiH bez da ih se išta pita. Pritome je bilo dosta ratnih zločina, ali ni Hrvati i Muslimani nisu bili puno humaniji, i takođe su vršili ratne zločine nad Srbima. Eto tako je nastala.

Srbi su u RS uradili što su morali, zato što su bili preglasani na referendumu, tj. počelo se odlučivati o suštinskim pitanjima na nivou BiH bez da ih se išta pita. Pritome je bilo dosta ratnih zločina, ali ni Hrvati i Muslimani nisu bili puno humaniji, i takođe su vršili ratne zločine nad Srbima. Eto tako je nastala.

Ne, ne, ne. Ubaci sedamnaest puta reč genocid, pa aj ispočetka.

Srbi su u RS uradili što su morali, zato što su bili preglasani na referendumu, tj. počelo se odlučivati o suštinskim pitanjima na nivou BiH bez da ih se išta pita. Pritome je bilo dosta ratnih zločina, ali ni Hrvati i Muslimani nisu bili puno humaniji, i takođe su vršili ratne zločine nad Srbima. Eto tako je nastala.

Što se mora, nije teško. Ćosićevski, gotovo jaspersovski samorazarajuće i samokritično, nema šta...

ajd važi, uživaj u Dobrišinim knjigama...

ma ne sekiraj se, vidiš da se ja olako hvatam za taj pojam, to ti je kod mene gotovo iz milošte. I da, nisi ti fašista, ti si kripto-fašista čim ti se sviđaju Dobrišine knjižurine

Nastavljaš i dalje da vređaš, iako ne postroji nijedan osnov da bi mene nazvao fašistom. Doduše, baš i ne mogu da se osetim uvređenim kada pokušava da me spusti neki kvazi intelektualac u pokušaju.
Veoma jasno sam napisao (ko ume da čita) da se, što se mene tiče, Ćosiću daje prevelika važnost u svim događajima koji su se desili u poslednje dve decenije. Na kraju krajeva, razdavajam ga kao pisca i političara, isto kao i Vuka Draškovića koji je smehotres od političara, ali mu kao književniku skidam kapu u svakom trenutku.

Ima nas svakakvih. Nismo genocidna nacija. Niko nije genocidna nacija. Sta je genocidna nacija?

Jebite se antisrbi i antipravoslavci. Ja sam najbolji. Ja vjerujem u dobro.

NACIONALIZAM NIJE SOVINIZAM.

Citao sam Cosica. I Korene i Vreme smrti i Daleko je sunce. Njegova ideja nije komunisticka ideja. Ideja nastala u ratu nije ideja koja je ostvarena poslije rata. On je vise analiticar nego ideolog. U Vremenu smrti mislim da je svoje misli prenio kroz lik Zivojina Misica. Procitajte.

A šta su trebali, da puste da budu marginalizovani i da žive u Izetbegovićevsko-Tuđmanovskoj BiH kao građani drugog reda?

Na kraju krajeva, razdavajam ga kao pisca i političara, isto kao i Vuka Draškovića koji je smehotres od političara, ali mu kao književniku skidam kapu u svakom trenutku.

hahaha opet literarna veličina, opet si izabrao kripto-fašistu za literaturu pred spavanje, i posle nisi krito-fašista... ajde, nek ti bude, nisi kripto-fašista ali mnogo voliš takvu literaturu. i tom draškoviću je mesto u hagu zajedno sa ćosom...