Prijava

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/0/0c/Bobek-stjepan.jpg Стјепан Бобек

1945. године је дошао у Партизан и за „црно-беле“ је играо све до 1959. За тих тринаест година Бобек је одиграо 468 утакмица и дао 403 гола. Био је центарфор, индивидуалиста, сјајан дриблер, необично вешт голгетер.

ЕДИТА: Јбг тек сад видим да треба од 80. навамо. Ништа онда.

AШта фали? Он је био
један од најкомплетнијих
наших нападача којих се
сећам. Солидна брзина,
добра техника, одличан
шут и одличан скок. Био
је доста подцењен у
мојим очима, као и код
велике већине и баш
зато што нисам мног'о
очекив'о од њега, он је у
мојим очима увек
одрађивао своју норму, а
често и више. Уз то је 2.
стрелац свих времена.
Једино је пред крај
репрезентативне
каријере слабије игр'о,
али откако је Станковић
преузео диригентску
палицу у вези, наша
игра нема везе с везом.

Ma slažem se, daleko od toga da je Savo Milošević bio loš napadač, samo smatram da je "najbolji u istoriji ovih prostora" ipak malo previše.

I moram da stanem u odabranu Dekija Stankovića, po stoti put na ovom forumu. Sačuvaću neki tekst fajl, pa ću da ga pejstujem svaki put. :) Očekivati od Stankovića da snabdeva loptama napadače, bilo bi kao kritikovati Makelelea što nikada nije bio nikakav plejmejker (preterujem, ali shvataš poentu). Stanković je već zadnjih deset godina mnogo više zadnji vezni, nego organizator igre. Njegovo je da uzme loptu od svoje odbrane (ili od protivnika) i prosledi je dalje. I da trči. I on to odlično i vredno radi. Uostalom, čak i kod Murinja je, čini mi se, uglavnom igrao, dok je on vodio Inter. E sad, to što mu u našoj reprezentaciji sve ove godine uvaljuju ulogu kreatora igre, nije on kriv. To je naša seljačka fudbalska logika "ti si najbolji naš vezni igrač, tako da ti treba da organizuješ igru i stvaraš šanse. To šta ti igraš u klubu, to nas ne zanima."

Слажем се и ја с тобом. Наст'о је неспоразум, јер у наслову пише "најбољи свих времена", а у почетном посту каже да не наводимо оне баш старе, већ од осамдесетих, па надаље.

Ово за Станковића је делимично тачно, али ми немамо правог плејмејкера откад је Пикси прест'о да игра и ту се завршава прича о нама као фудбалској нацији. Или ако имамо бар неког доброг, тренер га не позива из само њему познатих разлога, као на пример Сашу Илића у најбољим данима (ил' га не зове, ил' блеји на клупи). Мада Станковић итекако зна добро да одигра у клубу и кад игра офанзивније, за репрезентацију игра лоше од почетка миленијума.

Davor Šuker.

Najbolji strijelac SP 1998. Ubica! Šukerovski golovi (lob golmana) su bili za mene kao igrača (dok sam trenirao fudbal) nešto nevjerovatno. I sad su.

Posle duzeg razmisljanja, shvatio sam da sam ipak bio nepravedan prema Pedji Mijatovicu, tako da menjam svoj glas. Kad mogu drugi, sto ne bih mogao i ja.

A propos igraca koji su igrali pre 80-ih, koliko vas ih je gledalo?

A propos igraca koji su igrali pre 80-ih, koliko vas ih je gledalo?

Ja sam 89. godište, ali po nekom mom mišljenju, najviše je traga ostavio Dražan Jerković.

EDIT: Nisi ubrojao moj glas Davoru Šukeru. Meći dvojku tamo, mojne da kradeš!

Posle duzeg razmisljanja, shvatio sam da sam ipak bio nepravedan prema Pedji Mijatovicu, tako da menjam svoj glas.

Pa to je sve zbog one prečke protiv Holanđana Džeri, a malo ko se seća kako je poslao Nestu po burek i munuo ga maltene iz mrtvaka Bufonu. Evo.
http://www.youtube.com/watch?v=RZoGL9goPuQ

Pola glasa Šukeru, pola Mijatu. Ako može

Ау, Штето, па ти није да си пристрасан, него убијаш.
Саша Илић није могао да игра за репрезентацију зато што се убијао од алкохола ко коњ, а не због тога што га неко намерно није звао, или држао на клупи.
А Саво Милошевић је друга пича. И Раул је најбољи стрелац еврокупова свих времена, па нико неће рећи да је он најбољи нападач ни Шпаније, а камоли Европе. Е исто тако и Саво, џаба њему сви голови против Офке, Овиједа, Кристал Паласа, Азербејџана, Сан Марина итд. кад не поседује суви квалитет.

Nisi ubrojao moj glas Davoru Šukeru. Meći dvojku tamo, mojne da kradeš!

E nisam vid'o, mora da si pisao u isto vreme kad i ja, pa nisam primetio. Slobodno proverite i ostale.

Pola glasa Šukeru, pola Mijatu. Ako može

Ne moze, posle ce da se pojavi neko sa 0,6 glasova Pancevu, 0,3 Deji i 0,1 Krmpoticu.

Mijat je u boljem (mislim na njegovu igru, a ne na trofeje) delu svoje karijere igrao polušpica, tako da je što bi rekli braća Hrvati, upitan njegov položaj na ovoj listi.
Onda bismo mi 'ladno mogli da glasamo za Piksija.

Kobra sa Vardara - Darko Pančev.

Kobra sa Vardara - Darko Pančev.

Direk za odbijanje lopti u mrežu... :))

Direk za odbijanje lopti u mrežu... :))

Da, ali zaboden uvek na pravom mestu :)

Пикси, пошто видим да га рачунате као нападача.

Piši od mene glas za Šukera. Jedini je imao 9/9 preciznost šuta u ISS kecu, i to opravdano.

Davor Šuker.
Grijao je klupu zbog Mijata, u onom finalu LŠ, ali je zato odveo Hrvate do bronze na SP. Asocijacija na Mijatovića, jebena prečka.