Prijava

Da preformulišem. Eo već je dosta godina prošlo od bombardovanja,al se sećam kao da je bilo juče. Znam da možda postoji slična tema,ali na ovoj bi bilo kul da se piše samo o tome gde vas je zatekao zvuk prve sirene za vazdušnu opsnost, i možda kako ste se osećali,ali baš mislim na to gde ste se nalazili i šta ste radili.
Ja prvi.
Vraćao sam se verovali ili ne, iz bibloiteke hahahahah, vraćao sam neki rečnik latinskih reči jer sam sutra trebo dimam pismeni iz jebenog latinskog,diščupam trojku valjda. srednja škola, popodnevna smena.
EDIT:nek mod neki ispravi i doda Zvuk vazdušne sirene, hvala
Vi?

Не сећам се прве сирене али се сећам да сам спавао на каучу и да је почео Дневник ваљда па сам се проудио и чуо да је кева рекла да је почео рат. Онда сам се вратио да спавам и заспао. Преспавао сам све, и када су бомбардовали резервоаре на 2 километра од моје куће а и Лађевце када су бомбардовали. Једино сам се разбудио када су испалили противавионске ракете из мог села, и то на пар минута па сам опет закунтао. Ваљда неки одбрамбени механизам, и сада када сам у стресним ситуацијама могу да заспим ко коњина. Боље него када је све опуштено.

Koji lol, i ja sam se vraćao iz biblioteke, sećam se da sam neke lektire vraćao i da mi je majka ispizdela što sam se toliko zadržao posle škole.

Ja bio 100 metra od kuće, sećam se posle, tog dana uveče zapalili za selo (matorci mislili tamo sigurnije).

Bili, ko bi reko? hahahahaha

Ja bio na autobuskoj stanici, cekao bus, logicno.

JA NECU DA ME BORBANDUJU, HOCU DA SE IGRAM!!!

Ja sam bila mala tada, ali dosta se sećam svega.
Brat, ja i komšija smo bili na ulici pred kućom, igrali se pikanja lopte. Onda došla keva i svo troje odvela u podrum stare kuće. Tu smo skoro celo bombardovanje i proveli. Jedino što mi se urezalo u sećanje, osim toga da za pet meseci ćala nijednom nisam videla, bilo je to kad je bomba proletela iznad kuće i porazbijala prozore. Loše vreme detinjstva mi je bio rat, ne volim baš da se potsećam toga, mnogo ružne uspomene budi.

Био сам клинац , хвала богу прву сирену сам чуо у стану тако да смо брзо дошли до склоништа.Иначе моје место су гађали само једном и то само мост на излазу из града тако да немам нека посебна сећања.

У Босни тога није било олололо.

У Босни тога није било олололо.

Ni u CG .

У Босни тога није било олололо.

Nije kurac..
Sećam se jebte, ćale mi napravio kalašnjikov od drveta, valjda mu bilo dosadno u rovu pa uzo komad drveta i gledao u svoju pušku...Svi su u ulici imali pušku, plastičnu ili drvenu samo ja jebeno motku pa se ćale smilovo da mi napravi. Taman da izadjem da se kurčim pred djecom kad zasvira sirena.. Aj ti Marinko nazad.

Nije kurac..
Sećam se jebte, ćale mi napravio kalašnjikov od drveta, valjda mu bilo dosadno u rovu pa uzo komad drveta i gledao u svoju pušku...Svi su u ulici imali pušku, plastičnu ili drvenu samo ja jebeno motku pa se ćale smilovo da mi napravi. Taman da izadjem da se kurčim pred djecom kad zasvira sirena.. Aj ti Marinko nazad.

Маринко баксузе :Д

Гледао сам са бабом "Бој на Косову". Тога се једино сећам, био сам клинац, 9 година сам имао.

U igraonici. Kanter je dobio efekte uživo.

Ja se jako slabo sećam, dok neki moji vršnjaci znaju tačno gde su bili i šta su radili tad. Pošto sam tad živeo u Vukovaru, sećam se samo da su Hrvati na vestima želeli NATO-u čisto nebo. Srbi sa jedne zgrade jebali majku avionima, a sa druge ih Hrvati pozdravljali. Sirenu, jelte, nisam čuo.

U dvorištu, klepao fudbalsku loptu o zid. 9 godina imao samo, jebote.. Bilo je sranja vamo u par navrata jer su gruvali po Štolcu, ali nije tako strašno bilo, valjda jer nisam dovoljno kontao sve to tada.