Prijava

Već neko duže vreme me nervira ova sve više učestala pojava na vukajliji, koja me tera i sam sebe da zapitam šta sledeće da definišem.

1. Originalnost - Šta je to danas? Da li su fore koje si TI izmislio/la ili fore koju si prvi napisao? Da li ta fora mora da bude korištena u praksi ili mora da bude potencijal za korišćenje? Da li mora da bude smešna ili samo istinita?

2. Plagijat - Vrlo slično originalnošću. Šta je plagijat? Ono što već postoji, a ti si prvi definisao? Tu opet dolazim do nedoumice, pošto je ovo rečnik slenga, logično je da se reči, fraze i ostala sranja iz života OVDE definišu, te s toga mi nije jasno kako neko na neku definisanu foru kaže " - to sam ja još pre sto god čuo od ćaleta".

3. Sleng(?) - Ono što mi posebno ide na kurac u poslednje vreme. Da li se zapitate šta je SLENG pre definisanja? Masovno su počele da se definišu najobičnije reči i rečenice(neću reći fraze) koje se, što od autora, što od komentatora, nazivaju slengom.

Primer definicije(iz ugla autora):

Okrenuti se - Ono kad se rotiraš. 360 stepeni oko svoje ose. Skren'o sam s teme sad, ali ko ga jebe, bitno da je dugačka definicija. I tako, šta ima kod vas? Definišem jebeno okretanje, ali sleng je to - govori se. E da, malo da linkujem... Vukajlijaši vole kad se žuti. Taaakoc, vi' kako je lepo sad.

E sad primer u definiciji:
Pera: Ej, što si se okrenuo?
Đoka: Zato! Šupičkumaterinu:žutim da bude smešno:

Poslednji primer koji sam video, a valjda pripada tom slengu(?)

Nikad ga neću prodati

Način da iskažemo svoju veliku privrženost nekom predmetu, osobi ili instituciji. Izraz jako popularan kod osoba koje se emotivno vezuju za predmete jer u njima bude neka lepa sećanja iz prošlosti.

-Bre Džoni još gariš ovu šklopociju?
-Tiše tamo, da znaš koliko smo samo mi prošli, nikad ga neću prodati!
-To reče i moj matori, pa eno, ode makina za dugove...

1. Originalnost - Šta je to danas? Da li su fore koje si TI izmislio/la ili fore koju si prvi napisao? Da li ta fora mora da bude korištena u praksi ili mora da bude potencijal za korišćenje? Da li mora da bude smešna ili samo istinita?

Ти измислио... Ако си је први написао, исто испада да је твоја, ако је неко из твог друштва провалио то нпр...
Не мора бит' коришћена, што...

2. Plagijat - Vrlo slično originalnošću. Šta je plagijat? Ono što već postoji, a ti si prvi definisao? Tu opet dolazim do nedoumice, pošto je ovo rečnik slenga, logično je da se reči, fraze i ostala sranja iz života OVDE definišu, te s toga mi nije jasno kako neko na neku definisanu foru kaže " - to sam ja još pre sto god čuo od ćaleta".

То да је чуо од ћалета прије сто година може да каже кад је у питању нека форица у форми дефке, а за сленг, ништа чудно ако је чуо...

3. Sleng(?) - Ono što mi posebno ide na kurac u poslednje vreme. Da li se zapitate šta je SLENG pre definisanja? Masovno su počele da se definišu najobičnije reči i rečenice(neću reći fraze) koje se, što od autora, što od komentatora, nazivaju slengom.

Е то је већ посебна прича... Ја тај СЛЕНГ бришем јер су најобичније ријечи, тако да је то го курац...

Okrenuti se - Ono kad se rotiraš. 360 stepeni oko svoje ose. Skren'o sam s teme sad, ali ko ga jebe, bitno da je dugačka definicija. I tako, šta ima kod vas? Definišem jebeno okretanje, ali sleng je to - govori se. E da, malo da linkujem... Vukajlijaši vole kad se žuti. Taaakoc, vi' kako je lepo sad.

E sad primer u definiciji:
Pera: Ej, što si se okrenuo?
Đoka: Zato! Šupičkumaterinu:žutim da bude smešno:

Dobro dobro, aaaaaaaaaaaaaaaahahahahhhahahha, 'bem mu strinu presmija' se. Ludnica, + i *.

mislim da ima zilijon tema na datu temu. moze solidna filozofska knjiga da se napise pocev od osnovnog pojma sta je definicija pa preko slenga eseja i drugih kategorija...

al poenta je sto svakog mrzi da prvo cita pa tek onda otkriva toplu vodu, nego aj dok se ne ohladi - da otvori novu temu...

1. Originalnost - Šta je to danas? Da li su fore koje si TI izmislio/la ili fore koju si prvi napisao? Da li ta fora mora da bude korištena u praksi ili mora da bude potencijal za korišćenje? Da li mora da bude smešna ili samo istinita?

Originalnosti ima sve manje, ali i dalje ima autora koji su da kažem "originalni". Uglavnom se prepričavaju neki doživljaji i priče sa karikiranjem ne bi li bilo smešno. Ako se autor potrudio, znači utrošio je svoje vreme da sve to smisli ili predstavi i još ispadne dobro, po meni je originalno. Mislim da ne mora da bude potencijal za korišćenje. Dosta odavde nije, pa je opet zanimljivo, smešno ili nešto što se ljudima dopada.

2. Plagijat - Vrlo slično originalnošću. Šta je plagijat? Ono što već postoji, a ti si prvi definisao? Tu opet dolazim do nedoumice, pošto je ovo rečnik slenga, logično je da se reči, fraze i ostala sranja iz života OVDE definišu, te s toga mi nije jasno kako neko na neku definisanu foru kaže " - to sam ja još pre sto god čuo od ćaleta".

Mislim da nije bitno šta je definisano, već KAKO je definisano. Znači ako neko stavi Rava- kurva od mila. Ono, nije zanimljivo. To, zna i moj ćale. Ako me razumeš. Fazon je u pisanju i duhovitosti ili nečemu takvom prilikom pisanja.

3. Sleng(?) - Ono što mi posebno ide na kurac u poslednje vreme. Da li se zapitate šta je SLENG pre definisanja? Masovno su počele da se definišu najobičnije reči i rečenice(neću reći fraze) koje se, što od autora, što od komentatora, nazivaju slengom.

Slenga ima, ali nema baš toliko. Tj veliki deo je definisan. Pažnja se zbog velike komercijale ne pridaje više tome, nego da li je nešto "hahaha" ili "do jaja" ili tako nešto. Bez obzira šta je u naslovu definicije.

Što se tiče žutice, daje samo malo lepši vizuelni izgled. Moje mišljenje.

Опет Мерци објаснила. Смарко, дјечаче црни, ајде дедер сврни до Фејсбука, да те приупитам нешто. :)

merci
mislim da ima zilijon tema na datu temu. moze solidna filozofska knjiga da se napise pocev od osnovnog pojma sta je definicija pa preko slenga eseja i drugih kategorija...

al poenta je sto svakog mrzi da prvo cita pa tek onda otkriva toplu vodu, nego aj dok se ne ohladi - da otvori novu temu...

ne prdi, leba ti. ako ima daj link, lako ćemo zaključati.

Elem, Smarko, ondak ispada da da bi nešto bilo originalno MORA da bude tvoje, odnosno da niko nije čuo, izuzev slenga koji je svima poznat, a nije definisan?

Ово сајт који у великој мери уређују чланови. Како неки нови дођу, а стари оду, мења се и сајт - у овом случају начин и поента дефинисања, активне теме и њихов значај, смисао за хумор итд.

Вагино, мож да дефинишеш шта хоћеш, ако га дефинишеш квалитетно нико ти од нормалних рећи да је говно. А можеш и најјачи појам или сленг израз да усереш лошим дефинисањем. Уопште није битно шта спада у коју категорију.

Sleng ima svoj fond riječi, i nije moguće da se riječnik puni ovim tempom.
Ostalo su fazoni i opisane životne situacije.

Мени много више на курац иду коментари типа "није дефиниција". И углавном их остављају аутори регистровани пре пет месеци и Џанки који је у то доба рођен.
Смарате људи. Јебале вас дефиниције, сајт је одавно скренуо са пута једног речника. Пишеш како хоћеш јебено и то је то.

Ne brinu mene nedefinicije, naporotiv, na sajt sam došao čitajući najbolje one nedefinicije. Sprdnje i ostalo, tj. ono što je smešno. Zato toga želim i više, ali ne prolaze sad kratke forice što zbog "nije definicija" što zbog prevelikog očekivanja, ondnosno traženja kilometarske-požutene definicije. Naravno, ima izuzetaka...

fino ukucas u pretragu na guglu

site:vukajlija.com/forum/teme + nekipojamvezanzatemukojateinteresuje

u ovom slucaju

site:vukajlija.com/forum/teme sleng
site:vukajlija.com/forum/teme definicija
site:vukajlija.com/forum/teme plagijat

blavo! enjoy the ride.

Џанки који је у то доба рођен.

Ххахахахахахахаххаха :Д

Имаш добре и лоше дефке, и то му дође сажет закључак надолазећег надметања у процењивању адекватности вукајлијашке писане речи.

Мене фасцинира што се неки аутори воде мишљу да су мајстори сленга, и као такви они бивају прихваћени од масе.. И после тога, тај неко напише дефиницију

Чаролија
Кад је нешто магично.
-Каква је ово чаролија?

И одмах коментари: КАКАВ СЛЕНАГ МАЈСТОРЕЕ, ИДЗУВАЈ итд

Merci, najljevša riječ za fala

Elem, Smarko, ondak ispada da da bi nešto bilo originalno MORA da bude tvoje, odnosno da niko nije čuo, izuzev slenga koji je svima poznat, a nije definisan?

Па што је ту чудно?

Израз се може дефинисат на више начина, ако су оригинални и добри, ту нема ништа лоше.

Букснетина™
Мене фасцинира што се неки аутори воде мишљу да су мајстори сленга, и као такви они бивају прихваћени од масе.. И после тога, тај неко напише дефиницију

to