Prijava

Реме, упаљен ми је фб, само није чат, шаљи :)

ја нисам прочито уводни пост , ал сам прочито један који је написала Мерси о томе како има бла бла иљадо тема са овом тематиком. Е сад, то ми се пење на курац, било би лепше да се она пење, ал шташ кад не може. Начи брате Мерси, смараш с тим како едукујеш људе да гуглају теме на вукајлији. Што се мене тиче и треба да се отвара по једна тема дневно која ће имати за смисао да укаже на срања која се овде константно појављују. СВАКИ ДАН ЈЕДНА, ЕВЕНТУАЛНО ДВЕ ТЕМЕ О ТОМЕ. и иди оно, играј игрице и пусти нас одрасле да решавамо озбиљне проблеме на вукајлији. Ћаопоз :*

Слобице, не сери. :* Реално, ово је већ песмица.
Али да не офтопикујемо, највећи одраз креативности и оригиналности је одлично дефинисање клише теме.

nači brate fejzbuknetina, iskreno mi zao zbog tvog kurca, al mali ti problem...
sto se mene tice, meni je i ovdje igraliste :)

Ременски то што се ти потајно ложиш на трансформације речи које извршава Мерси није разлог да ми вако жустро одговараш. Кажем да сам у последње време приметио то како иде и опомиње људе кои су отворили тему да већ таке теме има. То је можда могло кад је било 100 чланова сајта ал сад кад има око 5000 активних који дневно обрћу форум то није могуће. Помири се с тим и настави да трансформишеш речи.

Pre neka 2 meseca naleteh na jednu defku, da me 'ebeš, ne mogu da se setim kako ide, ali uzeću za banalan primer izraz "glup si". Telo defke je bilo u fazonu "ono što se kaže nekome ko je glup".

Hoću reći, autor je uzeo osnovni izraz i definisao ga u njegovom pravom značenju. Kao da smo na Vujakliji, a ne na Vukajliji. I dobro, dodao smešan primer. Bez toga ne može. I ajde, dao nam je definiciju opšteprihvaćenog izraza. Koji je bio u debelom plusu. Ali komentari su me najviše iznenadili. Gomila i gomila afirmisanih i popularnih autora, autora koji su čak i u top 20, je komentarisala sa:

Sleng! +

wow, kakav sleng!

SLENG TO JE TO!

itd...

Sveusvemu, ne veliki broj afirmisanih autora zna šta je sleng i da ga korektno defininiše. Ne u smislu da ga napiše, nego da ga prepozna.

Postoji mogućnost i da se varam, ali to je jednostavno moje viđenje, kroz ove moje dve godine na sajtu.

A što se tiče druge dve stavke, originalnosti i plagijata. Plagijat, doduše nenamerni (mada se često pojavi i namerni) je nešto usko povezano sa drugom stvari, isto rečeno, bez ikakvih većih oscilacija. Naravno, ne mislim da stvari prepisane od reči do reči, koje nije potrebno ni spominjati.

A originalnost... je kao jednorog. Ali onaj krilati. Bar je ja tako vidim.
Originalno delo ne postoji. Svaka ideja je potekla iz druge, koja je potekla iz nečega što smo videli, osetili, čuli. Sve je na neki način povezano, kao drvo koje se konstantno grana. Sve je povezano, često će se desiti da se dva ili više dela spoje, pa nastave u istom pravcu, često će se desiti da se mimoiđu, ali da imaju tu jednu sastavnu tačku, ali na kraju, svaka ta grančica potiče sa jedne grane, koja potiče sa druge, koja poriče sa treće, gde sve grane potiču sa tog jednog drveta.

Gomila grančica, gomila povezanih niti. Dok na samom kraju krajeva, ta jedna nit, novonastala originalna nit, ne postoji. Jer nema iz čega da se stvori.

A sada odoh da zakuvam ovu jutarnju kafu koja vri već deset minuta. Potrebna mi je.

да решавамо озбиљне проблеме на вукајлији

Paz da nećemo, da džaba tupimo zube o tome već može.

Zajebavaš, V?

Plagijat je ako je neko već definisao taj pojam iz tog ugla, recimo što ima pun kurac definicija na pojam "sekundarno" i sve su na foru toga kako slabo pismene osobe kontaju da to znači "u sekundi", to jes momentalno.
hint, moderatori?

A ono što je Ella definisala "Seks" pre neki dan je sveže i originalno iako na sajtu ima gomila definicija pojma "Seks", samo zato što mu je dato ovde još neupotrebljeno značenje.

Ременски то што се ти потајно ложиш на трансформације речи које извршава Мерси није разлог да ми вако жустро одговараш. Кажем да сам у последње време приметио то како иде и опомиње људе кои су отворили тему да већ таке теме има. То је можда могло кад је било 100 чланова сајта ал сад кад има око 5000 активних који дневно обрћу форум то није могуће. Помири се с тим и настави да трансформишеш речи.

Диви Гавајо. И како после човек да те не готиви? :)

Postoji mogućnost i da se varam

Ne zajebavam grujane, ali mislim da nisi skontao poentu mog pitanja.

Ja se pitam šta je plagijat uglavnom kad vidim definisanu foru(foru, ne sleng ili izraz) na sajtu, koju niko nije definisao pre, a ljudi udare po minusima jer su to čuli pre. Ne mislim na one klasične FB fore, nego neke fine, ne svakodnevne.

И како после човек да те не готиви?

и ја се исто питам :):)

Jednom sam ja napisao foru za senilnost što sam čuo od nekog poznanika za senilnost, i dođe neko i kaže plagijat i šine mi link od nekog desetog sajta, neki forum kurac palac. I ja sam je obrisao. E sad da li je to plagijat ili jok? Da li sam trebao brisat' ili ne?

И углавном их остављају аутори регистровани пре пет месеци и Џанки који је у то доба рођен.

Hahahahahhhaahahaha...Idukurac... ♥

ја морам да додам још нешто. Начи кад се нема инспирације као што је ја немам у последњих сто година или кад не чујем неки сексипилан израз који бих дефинисо овде а да неко није пре мене ја напишем јапански сленг КИТАНА зезање ово оно, ал буде креативно бар ја мислим. Можда и није

Ne zajebavam grujane, ali mislim da nisi skontao poentu mog pitanja.

Ja se pitam šta je plagijat uglavnom kad vidim definisanu foru(foru, ne sleng ili izraz) na sajtu, koju niko nije definisao pre, a ljudi udare po minusima jer su to čuli pre. Ne mislim na one klasične FB fore, nego neke fine, ne svakodnevne.

A za to pitaš. E jebiga, to je onda čisti snobizam, poenta sajta i jeste valjda da se objasne postojeći termini. Ko dolazi ovde po izraz koji nikad ranije nije čuo da bi ga koristio u svakodnevnom govoru moglo bi se reći da se malo zajebo.

САД ВИДИМ И ДА САМ ПЛАГИРАН ОПАААА

DjordjeSr
Jednom sam ja napisao foru za senilnost što sam čuo od nekog poznanika za senilnost, i dođe neko i kaže plagijat i šine mi link od nekog desetog sajta, neki forum kurac palac. I ja sam je obrisao. E sad da li je to plagijat ili jok? Da li sam trebao brisat' ili ne?

Brisat, no šta? Isti kurac ko mećanje viceva i izreka i kuracapalaca.

DjordjeSr
Jednom sam ja napisao foru za senilnost što sam čuo od nekog poznanika za senilnost, i dođe neko i kaže plagijat i šine mi link od nekog desetog sajta, neki forum kurac palac. I ja sam je obrisao. E sad da li je to plagijat ili jok? Da li sam trebao brisat' ili ne?

Senilnost

Najbolja bolest. Ništa te ne boli, a svaki dan upoznaješ nove ljude.

DjordjeSr
Lol nisam znao. xD

DjordjeSr
I to od riječi do riječi gotovo

selenijum
Strašno originalno.

Jebiga, nisi trebao brisati. Nije ni ž od plagijata.

Selenijum š'a ti je to na avataru živ se istripova'. Inače nisi u pravu pa pola odabranih bi morali da obrišemo, a VforVagina ne bi imao šta čitati, a hajlajter bi ost'o na pe-šes definicija.

grujane, ovo sve pišem jer odavno nije rečnik SAMO slenge, već i svega ostalog... i ovo što kaže DjordjeSr, dosta autora bi ostalo bez definicija. A realno, mnogo nesleng definicija su i jedne od najjačih na sajtu i one koje znaju skoro svi.