Prijava

vesti su o tome da neke klinke skakale u crkvi snimale se i pričale "Bože progoni Putina", nisu ništa slomile niti bilo kog povredile, a sad hoće da ih osude na 7 god.

Putin bi hteo ko Staljin, ko prvi prestane da aplaudira, odma u gulag!

Почиње Валсинарбљење. :одјава са теме:

Не бих се сложио баш с овим, ипак је доба највећег напретка Србије било доба 1903-1914 (мислим на нововековну Србију), када је био један од најдемократскијих (ако не и најдемократскији) систем код нас.

Jedno je šta piše u Ustavu i zakonu, a drugo šta se stvarno poštuje.

Takođe, imaju Rusi još pasulja da jedu dok dostignu jačinu Amerike u današnjem svetu, u kojoj se ovako nešto ne radi, ne jer su oni "liberalni" nego što kod njih oni koji zajebu nešto slučajno poginu u saobraćajnoj nesreći, okliznu se u kadi, ili nestanu na planinarenju, bez uznemiravanja javnosti glupostima oko Crkve/Putina vs pank benda.

Ja bih rekao da je ovo nesto cudno. Ne da sada provlaim neke teorije zavere i statijaznam, vec se zna da postoji i opozicija u RU i da su pricali sve i svasta, a nista im nije bilo. Previse stroga kazna i previse buke. Previse petljanja crkve - mnogo cega je previse...

Jedno je šta piše u Ustavu i zakonu, a drugo šta se stvarno poštuje.

Нисам сигуран да ли сам те добро разумео, ти кажеш да то није било демократско време?

Glavna boljka nas Srba - a kao što svi mi to dobro znamo - jeste upravo to što smo kroz vekove i vekove svog postojanja vazda krivili druge za našu zlehudu sudbinu i izigravali od Boga izabrane mučenike ( nebeski narod; prim.prev.) umesto da smo korene problema nalazili u nama samima i rešavali ih, uz, razume se, odgovarajuću kolateralnu štetu. Neko je gore već pomenuo jebene Turke i čuvenih 500 godina tame...Ej, manite se Gospodara Prstenova Balkan Wars i tih munja! Osmanlije su pokorile i mnoge druge narode pa to istim nije smetalo da danas žive bolje od našeg, nebeskog. Fašističkoj Nemačkoj je trebalo nekoliko generacija da bi se indoktrinacija Hitlera dovoljno očistila i omogućila kakav takav život i progres. Ti prvi koraci u posleratnoj Nemačkoj su bili izvanredno teški ali evo ih sada na tronu Evrope! Mi Srbi ne trebamo pokušavati da budemo na tom tronu, pa čak ni onom lokalnom, Balkanskog poluostrva. Priča o Rusima, slavenskoj braći i pravoslavnim prijateljima, oduvek mi je išla na vrh polnog organa ( upitati JK o čemu je reč;prim.prev.) ali 50-ogodišnje pranje mozga od strane komunista je učinilo svoje zlo i ukoliko se tome ne pristupi kao ideologiji Hitlera u gorepomenutoj Nemačkoj, teško ćemo se izvaditi iz svih vrsta govana u kojima plivamo već jako dugo. A Volter je ovu tematiku njabolje objasnio sledećim rečima:

"BOLJE JEDAN LAV, NEGO STO MIŠEVA"

Koji narod to neće razumeti?

Takođe, imaju Rusi još pasulja da jedu dok dostignu jačinu Amerike u današnjem svetu, u kojoj se ovako nešto ne radi, ne jer su oni "liberalni" nego što kod njih oni koje zajebu nešto slučajno poginu u saobraćajnoj nesreći, okliznu se u kadi, ili nestanu na planinarenju, bez uznemiravanja javnosti glupostima oko Crkve/Putina vs pank benda.

ma da... ovako i putin i ti popovi izgledaju po meni, slabi. kao ono kad ti se ljulja presto pa postanes paranoican, pa za primer da kaznis nekog da drugi to ne rade... sto mi se cini da nije u ovom trenutku slucaj sa putinom.
ovde se vidi da je crkva inicijator ove silne zavrzlame i buke kao "e e, gle kako prolaze ovi sto skrnave crkvu, gle gle gle, gledaj kako ce putin da jebe ove sad!"

osilila se ruska pravoslavna crkva od 90te do sad opasno...

Нисам сигуран да ли сам те добро разумео, ти кажеш да то није било демократско време?

Bilo je, ali ne baš toliko koliko bi ti voleo, ili misliš da jeste.

Кад смо код стаљина и Русије можда неко зна :)
http://vukajlija.com/forum/teme/20334-raznorazno-pitanje?strana=853#post_2024843

Treba obavestiti Putina da Karleuša u svom najnovijem hitu kaže: "tu ruskinjama nije do Putina, tu se pije kristal sa butina". Što je direktan atak na njegov lik i delo, gde ona okreće mlade ruskinje protiv njega i tera ih u razvrat i alkoholizam, dok se kroz mali parcijal provlači i ideja bludničenja i seksa. Obavestite Putina, to je za doživotnu!

Ajde bre ljudi da se organizujemo da uhapse skota, ima Putin da je zatvori na minimum 10 godina zamislite koliko je to spašenih ljudi u Srbiji!

ali ja i dalje ne mogu da verujem da dobar procenat Srba misli da će da procveta tek kad ga neko upregne.

Ljudi kod nas mnogo mešaju čvsrtu ruku umobolnog idiota kao što je Staljin, proračunatog Tita i recimo Slobodana Miloševića sa čvrstom ali nadasve pravičnom rukom koja nama stvarno treba. Većina ljudi će da uhvati krivinu gad god je moguće i za to treba neko ko će da kontroliše i spreči(po džepu što već neko napisa jer nas to najviše boli) al to ne znači da nam treba neki Staljin, Tito, Sloba i ostali koji nisu baš čisti sa mozgom. Imaš ljude koji su strogi direktori(npr) al bre i pravični, nema zajebavanja dok se radi al te zato i lepo plate. A opet imaš i one koji te samo eksploatišu i treniraju strogoću, drve kurac na tebi.
Nije isto čvrsta ruka i psihopata.

Ако си приметио код нас све више почињу приче типа "У Слобино време је било боље" од којих ми се лично повраћа иако сам тада био дете и нисам ни толико како је стварно било, али се сећам свих митингга на које ме ујак водио, сјебаног пута од мог села до града, рестрикција, џака брашна за 50 марака, 4 марке за литар нафте и бензина у флашама од 1.5 и 2 литра.

Ovo je najgore odjednom je Sloba svetac jbt, a živesmo ko govna. Ja se slabo sećam tog vremena bio sam klinac al bre švercovanje benzina da bi se preživelo, bugarski parizer i restrikcije će mi uvek ostati u sećanju. Redovi za zejtin i mleko, hleba... Pegla mi se kad čujem da je bolje bilo u Slobino vreme.

Јеботе, колико је ово победнички коментар! Прави онај стаљинистички.

Ono u čemu smo najbolji su teorije zavere nema nam ravnih :D

U suštini slažem se sa ovim što Covpa priča.

Imaš ljude koji su strogi direktori(npr) al bre i pravični, nema zajebavanja dok se radi al te zato i lepo plate.

sad se nesto mislim nekog primera za ovo pa se ne mogu setiti...

EDIT: aaaaaa, direktori, ne diktatori :)

A jbg malo je takvih danas al se nadju. Uglavnom su skotine kakve mi prizivamo, čvrsta ruka o astal i po grbači.

EDIT: haahhahahahah direktori
Mada mi sad možemo samo da nagadjamo da li je to istina ili ne ali po onome što sam pročitao i Libijci su pod Gadafijem živeli lepo a on je bio diktator. Mada opet, nisam iskusio pa ne znam ali je činjenica da je velika razlika između njega i npr. Slobe.

U našem narodu je praksa da se ništa ne radi(ništa velikih razmera, podrazumeam, imamo dosta radnih rudara i putara, tako toga), a da se uvek svaljuje krivica sa sebe jer si glupi seljak koji mrzi školu iz patrijarhalno-zanatsko-plemenskih pobuda na ono što je sad u zemlji i da se, naravno, traži spas u onom što nije sad trenutno(opet, podrazumevam većinu). Mnogo je lako samo uperiti prstom u nekoga i reći da je spasitelj i kad taj dođe, tek tad može da ti bude bolje.
A što se tiče ove manične i apsurdne povezanosti države sa crkvom, lično bi mi imalo smisla da se civilizacija za to mnogo ranije pobrinula. Pogledaj samo koliko smešno i apsurdno izgleda civilizovanom posmatraču što će neki starac, glavni čarobnjak kraljevstva šuknuti devojkama sedam godina gulaga zbog slobode govora i pank performansa.
Norveška je nedavno sasvim izbacila termin zvanične religije iz državne upotrebe, kao što je i prirodan tok razvoja vrste, koji balkansko-slavičkoj braći nije nikad bio omiljen proces.

Nema to nikakve veze sa istorijom i ostalim glupostima

Činjenica je da smo ultra lenj i kompleksima umešan narod.

Guzili su nas neznamtinijakolikogodina osmanlije zato što smo bili lenji da bi učinili nešto povodom toga. Jednostavno, išli smo linijom manjeg otpora i sarađivali sa njima.
Ista situacija je i kod zaposlenja. Tlači nas gologuzija jer vidi da se ne bunimo al za uzvrat mi prihvatamu to i ne bunimo se a usput krademo i cugamo na poslu dok čekamo da neko nešto uradi povodom toga a da vidimo mrtvog čoveka na trotoaru, preskočili bismo ga. Nije naš problem kao što ni naš problem ne zanima one kojima se večito nadamo za pomoć.

Sa jedne strane podmećemo bulju za karanje a sa druge strane busamo se u grudi kako smo izabrani narod.
Najzanimljiviji su mi ti slepci što lupetaju o nekoj uzvišenosti. Verovatno podsvesno misle za sebe da su ljudski izmet pa zato lupetaju o uzvišenosti jer pokušavaju se uvrstaju u taj skup i sami sebi nalepe etiketu kvaliteta.

Činjenica je da gotivimo galamdžije jer smo pičke od ljudi.
Ne smemo nikome ništa da kažemo jer smo lenji da bi prihvatili posledice svojih reči pa zato gotivimo slobu i ostale njuške.
Gotivićemo uvek te ljude koji glume neku rečitost napušavanjem svojih protivnika što automatski u glavi prosečnog gledaoca izaziva divljenje kako mu je "skresao utero materi" što taj isti prosečni gledaoc ne sme da uradi svome tlačitelju.

To divljenje samopouzdanim ličnostima nam nije ništa nepoznato jer je očito da kao ljudi (ne pričam konkretno o srbima) nemamo samopouzdanja jer smo lenji da bi svoje stavove branili.

Nije opčinjenost putinom prisutno samo u rusiji, prisutno je i u srbiji.
Čak mislim da ima ljudi koji bi želeli da svoju bulju podare putinu na upravu.

Volimo da nas guze jer onda mislimo da pripadamo skupu guzitelja.
Svi bismo da samo vođe ali niko ne želi da nosi tu odgovornost.
Oni što je nose, igraju se sa njom jer znaju da ne mogu da snose posledice od strane lenjog naroda.

Crkva je u slučaju mladik pankerki najviše kriva jer joj je dozvoljeno da trpa nos tamo gde mu nije mesto.

Crkva je u slučaju mladik pankerki najviše kriva jer joj je dozvoljeno da trpa nos tamo gde mu nije mesto.

Tako je. Mogu da govorim šta god hoću, gde god hoću, dokle god nisam nešto uništio, oštetio, nekog povredio, itd.

Devojke nisu imale oružje i nisu ništa uništile", kritikovao je advokat Nikolaj Polosov, a to je potvrdio i đakon Andrej Kurajev koji je kazao da crkva nije bila oskrnavljena posle ove akcije, te da šteta po crkvu nastaje više dugom kaznom za žene, od kojih su dve majke.

đakon Andrej Kurajev

Мој профа :)
Још нисам тачно утврдио какве ставове има лик, али је сигурно да је прилично опаљен у главу. Један је од најпознатијих руских теолога, а истовремено дозвољава себи да рецимо кроз причу о црвенкапи налази паралелу с православљем и теологијом уопште (Сједим на предавању, слушам и не могу да вјерујем. Умал' се нисам загрцн'о од смијеха, а руси идиоти сједе, слушају и мозгају. И контам се: јесам ли ја једини нормалан овде?).
Даље, јавно је стао на страну оних феминисткиња Украјинки што су се голе скидале и тако протествовале; Има на јутјубу клип с рок концерта гдје је рекао да је слушање рок музике најближи пут ка спасењу. Тј. од свих врста музике, рок је ''најправославнији'' и најбољи избор.
Пар пута је у појединим црквеним новинама изјављивао ствари против Срба. Што против нас студената овде, што против Срба уопште.
Али и мимо тога, гледајући објективно на ситуацију, могу слободно рећи да је лик будалетина. Мени лично с тим неким елементом комедије, али није свима ко мени до зајебанције. Имао је озбиљан разговор с ректором овде због тих својих ставова, а пошто га нисам видио одавно претпоставићу да је добио отказ.
Знајући све то, не изненађује ме што је подржао и ове цаве бранећи их потврдом да нису ништа поломиле.

Сам не бих имао ништа против њиховог протеста (сви људи требају имати право на мишљење), да се ово није десило у храму. Е због тога, да сам у том тренутку био тамо, све би' ја то пошамар'о, маму ли им безобразну!
Не може ми нико рећи да њихова слобода говора може ићи толико далеко да пљује по осјећањима оних људи којима вјера нешто значи и којима није лако било гледати шта се догађа у једној од највећих руских светиња. Православље је дубоко укорјењено у историји руског народа и ако оне као рускиње пљују по својој историји и традицији, јебеш онда такав протест. Ок, не мораш бити вјерник, али барем поштуј своје.
Ово је био чист безобразлук.

Нисам био ни свјестан колико у ствари има Руса који не подржавају Путина док нисам дошао овде и провео неко вријеме у њиховој земљи. Зато ми протест сам по себи и није нека изненађујућа вијест, нити имам ишта против тога.
Само, понављам, урадиле су то на погрешном мјесту. И не бих се двоумио да их све нашамарам. Тј. прво извучем из храма, па тек онда.
Ако оне имају право да бране своје, имам и ја.

Tako je. Mogu da govorim šta god hoću, gde god hoću, dokle god nisam nešto uništio, oštetio, nekog povredio, itd.

Da jebote, slobodno uđi u sudnicu zapali baklju skači i viči "Volim te rade", jer je to tvoje pravo!

Ono o čemu se ovde radi jeste da uvek postoje pravila ponašanja u javnosti. Iako svi možemo da se šetamo goli po kući, tako nešto nam nije dozvoljeno bilo gde drugde. Crkva, kao i sudnica ili bilo koje drugo javno mesto, ima svoja pravila ponašanja koja moraju da se poštuju inače se snose posledice.
Slažem se da je 7 godina mnogo, ali par meseci društvno korisnog rada i neka novčana kaznica bi bila odlična.

Oni su izabrali crkvu zbog provokacije (mogli su i na ulici da pevaju, jelte), i crkva se osetila ugroženo, ne dozvoljava nikom da je ismeva i zato je oštra. Kao u zatvoru, odgrizeš čoveku nos, drugom izvališ oko i posle te niko ne dira bar godinu dana.

EDITA: Dok sam ovo kucao Faca je izbacio svoj post i mogu reći da se potpuno slažem sa njim! Sem onog dela sa našamaravanjem jer nisam takva osoba, ali bih zahtevao da prestanu.