Prijava

Inace, da se pohvalim da zivim u gradu gde ne zivi ni jedan Cigan. Dolaze sa strane da otkpuljuju amburatore i mariniju, ali ih nema ovde.
Mada, jos neku deceniju pa u mom gradu nece biti ni nas Srba. Vlada bela kuga, sve je manje Srba. Sestro, da bi rodila trebaju ti muda.

Ima ovdje kod nas jedan tako klipan, 14/15 godina, prosi u invalidskim kolicima, ostao bez obe noge kukavac naizgled, negdje, nekako. E, ja naivan sam u to vjerovao sve dok ga jedan dan nisam vidio da trči za autobusom.

јеби га,просио за карту чоек/дете :)

Офтопикујемо бре, питање је како би се решили свега тога?

Побијеш говна и готова ствар!

?

socijalni program, bolji nego postojeći. to je rješenje.

Нека сегрегација, нешто. Неко мењање историје да заплашимо наивне који има дају кинту. Или да и ми поседамо по улици и постанемо привремено већа стока од њих, док им се не згадимо, па ће се склонити што даље.

их панинаро, и ти у крајност идеш

Ima ovdje kod nas jedan tako klipan, 14/15 godina, prosi u invalidskim kolicima, ostao bez obe noge kukavac naizgled, negdje, nekako. E, ja naivan sam u to vjerovao sve dok ga jedan dan nisam vidio da trči za autobusom.

To je standardno.... Jedan je đembeli Ciga tako prosio po Brčkom, "za operaciju noge". Fino ujutru kraj zelene pijace normalno dođe na "posao" sa štakom u ruci, i fino se podboči na štaku i tako odradi negde do 3. Posle ode na ćevape, mislim da se ćevapdžinica zvala "Kod Šanage", nadere se, i kući. Što bi rekao Ekrem: poso-kuća. :D Neki dan baš, kad sam bio kući na odmoru, vidim ga u Brčkom nosi dete u naručju. Nasmejah se samo.

Kako se rešiti ciganluka?!

Izbegavati ih.
Ako vidiš cigana, pređi ulicu.
Ako ti cigan preseče put, pljuni tri puta i idi tri koraka unazad.

Знам доста кул ганфера, људи ко и свако, јебига. Али проблем циганије је јебен, без њихове воље, нема шта да се прича. Опет, да се неко од нас родио под кутијом од фрижидера испод моста, не бисмо били другачији. Нимало. То је зачаран круг, њима фали воље, државу заболе кад се они не мрдају, и то ти је то. Што рече Мешсја, минимум 50 година треба за неки напредак. Мораш да их на силу гураш у школе, а у школама их неће, и тако у круг...

čitam postove redom. trebalo bi da pomislim da se svi šale, mislim to bi bilo normalno, ali, iz nekog čudnog razloga uopšte nemam taj osjećaj. zato sam osjetio potrebu da kažem nešto smisleno.

Što bi rekao Ekrem: poso-kuća.

Ekrem ne svraća na ćevape. Cigina "poso-ćevabdžinica-kuća" formula puno bolje deluje u praksi :)

Izbegavati ih.
Ako vidiš cigana, pređi ulicu.
Ako ti cigan preseče put, pljuni tri puta i idi tri koraka unazad.
Какво је то вештичарење?

Мој ћале је рекао једну ствар о њима која је тотално истинита.

То нису људи то су животиње.

Има један цига, ко живи у Београду и путује са 27,27е (миријево). Клиња пева разбија како пева и увек се нађе неки ситниш да му се да, пошто га увек ухватим на станици па попричам са њим. Каже он, како му кева не ради нигде,неће да је приме д'ради неђе, а има буразера од годину дана. Живе у Миријеву и он једини ради. Некада и поведе буразера добри су овако.

Али има и оних Шугавих,смрдљивих цигана који неће да те се окану и дође ти да их развалиш по главуџи као оне продавце Честитка.
Колико људи је завршило у ургентном због оних усраних шахти што скидају, па оне њихове коњске запреге и њихови коњи када се покењају на сред цесте.

Што се тиче целе ствари око њиховог просјачења, погледајте мало боље око себе.
Приђе вам мали клинац и тражи вам неки динар. Кад вам то уради, видећете да вас посматра његов/њен макро који је недалеко од њега.
И све те паре што сакупе иду тим њиховим "макроима"
Да не причам шта сам јуче видео. Клинац ждере на улици бре најскупљи усрани сендвич из јебеног Максија. Онај Троугласти сендвич који је око 180-200 динара. Ајде Ок, можда му је неко донео то срање, Али баш тај најскупљи.

И даље ми није јасна логика када се коте на милионе,а немају леба да једу.

Paninaro, ima li i dalje onog ciganskog naselja u Podgorici? Zadnji put kad sam onuda prolazio, dobrih sam se kuća nagledao.

Какво је то вештичарење?

Hihihihihihihi :D
Ma samo ih izbegavajte, videćete kako će nekim čudom nestati iz vaših života.

Paninaro, ima li i dalje onog ciganskog naselja u Podgorici? Zadnji put kad sam onuda prolazio, dobrih sam se kuća nagledao.

ima, ako misliš na naselje na vrelima ribničkim. prije par godina sam nešto radio tamo i iznenadio se koliko bogatih ljudi ima. a ima i teške sirotinje, jbg.
improvizovanih karton naselja ima dosta po ćemovskom i oko podgorice. skoro su imali i požar u izbjegličkom naselju pa su dobili šatore ali mogu zamisliti kako im je u šatorima na ovoj vrućini. jadni ljudi.

А како би ти Вучице избегла то што му је штрокаву животињску руку гурнуо у сладолед?

Ne znam tačno kako se zove ali valjda je to.

iznenadio se koliko bogatih ljudi ima.

+1
Mečke ispred kuće.