Prijava

Motivisan Luksovim postom u vezi prodavanja i prošenja odlučio sam da ne tražim pos'o već da idem da prosim. Kako se vidi u temi, ciganski prosjaci najbolje žive, leptejebo.

Kod nas je u Banjaluci pre nekoliko godina prosio jedan cigan, jebem li ga, 14-15 godina, sa ''amputirane obe noge''. Operisao je kod kafe slastičarne ''Vesna due'', danas picerije ''Pizza cat''. Kad su ga braća sa Mejdana (banjalučko naselje od milja zvano Bronks) pojurila, trč'o je brže od Brzog Gonzalesa. Ja stajao tad sa kevom, lolo, i tad sam se smijao.

Inače ovde ih nema toliko mnogo, žive u svom naselju Veseli breg, a u BL prose uglavnom kod Gradskog mosta (i to većinom babe). Eventualno naiđe neki klinja, ako imaš daš mu - ako nemaš on ode. Verovatno zbog te izolacije na Veselom bregu nisu uzeli maha u samom centru i šire, ali je znalo biti nezgodnih scena. Jednom sam prolazio pored Muzeja savremene umjetnosti, na parkingu desno od njega je bila frka. Jedno desetak cigana 14-16 godina su se raspravljali i kasnije počeli mlatiti. Ja sam bio sam, nije bila ugodna scena. Uhvatio sam maglu. Bolje i da me skinski nahvataju nego oni, iskasapili bi me. Ne znam je l' neka moda, jebemliga, ovde po BL voze skejtdoborde na Trgu Krajine, ali to ne traje dugo, jer vrlo često naiđu skinsi pa im skejtove ili otmu ili ih udare po glavama, pa im ih onda otmu.

Jednom dok sam čekao devojku baš tu na Mejdanu (Bronks) dođoše neke dve ciganke sedoše preko puta mene, na klupama kod dvorane ''Obilićevo'', da se banjalučani lakše orijentišu. :) Sele i merkaju me, ne znam jesu li htele pare ili kite, nisu nijedno od to dvoje tražile, ali bile su neobično lepe i zgodne za prosečne ciganke. Da su ištele kurca dobile bi ga. Sad ne znam kako bi ova moja tadašnja devojka reagovala na to, ali to su tehnikalije...

Asam počo da se smejem na ovo haha

A jebo ga ja, covek ima 50-60 godina, kad se obrije izgleda ko da ima 50,kad nije sveze obrijan, dao bi mu 60 hahaha

Ovde je uvedena neka zamena teza. Nisu samo cigani takvi. Ima i ljudi ostalih narodnosti koji slede isti princip. Mene ti neradnici iritiraju. Prosjaci takodje, ali nikada mi niko nista nije uradio kao Pezosu, jer nemam neki "skurca" odnos prema njima. Vazda su oni ok prema meni, glume i mole, ali ja lepo i normalno kazem nemam brate, treba i meni, zaradi i oni odu. Ne kazem da bi necije ponasanje prema njima smelo da uzrokuje takve probleme, ali sta te kosta da ih razumes. Dakle ne podnosim neradnike, ali prema svima postupam maksimalno ljudski. Ti prosjaci i neradnici nikada nista manje ljudski prema meni nisu postupali. Ne mogu isto da kazem za sve ljude koje poznajem. Takodje sam prilicno osetljivog nosa i smrad ne podnosim, ali cesto ljudi neopravdano zigosu cigane kao smrdljive. Dok sam bio na periferiji bilo ih je tusta i tma i bilo je i smrdljivih (jednako koliko i smrdljivih Srba, da se razumemo), ali bilo ih je i koji rade u komunalnom, ali ne smrde, a kada ih vidim navece da idu za grad imaju najcistije bele patike koje sam u zivotu vido. Bez zajebavanja. A zilion puta babe po autobusu stoje jer nece da sednu pored njih. Molim lepo, ja sam sedao i nista mi nije bilo. Par puta sam seo pored nekih seljaka Srba, i iako su to radni ljudi i sve to super, imali su izmet zivinski ili stocni po odeci. Od tada sam malo bolje pazio, jer sam bio na ivici da se ispovracam. Takodje, kada se gradilo nesto po ulici angazovali su neke cigancice (16-17 god) da im prevoze pesak uzbrdo. Oni prevezli, a majstori kazu blo 2 kubika (lazu, jer sam cuo da im treba treba bar 2.5 kubika kada su ugovarali). Pitaju cigancici da nije bilo malo vise, kazu ovi nije. Ovi uzmu pare i pricamo mi i oni kazu kako znaju da je bilo vise, ali bolje da uzmu nego da se raspravljaju - nece dobiti nista. Nisu ni oni zlatni, kradu alat i prodaju tim istim majstorima, ali niko tu nije nevin... Resiti porezom za nezaposlene koji ne studiraju ili oslobodjenje od poreza ako ucestvujes u radnoj akciji. Ponovo uvesti radne akcije, to je najbolje resenje.

Има и финих циганчића, мислим, све је то тактика, али добро, кад ми дође и вели ми КУМЕ ИМАШ ЦИГАР ДА МИ ДАШ? ја му вазда дам,

Онај пут кад је доша' онај и пита' те за цигар, мршнуо си га! :)
И то са уживањем!

u novom sadu je isto katastrofa... sahtovi, nevaspitanost po centru, pa onda babe tipa pomozite, bolesna sam... itd.
ja bih ove sto kradu sahte navatao i lupio prvo tvorza pa tek onda sud, jer ce pobegne, za namerno ugrozavanje zivota
a ova bezobrazna spadala bih samaro danima...

izuzetak jebio jedan matori ganac u centru, sedeo je preko puta kafane ribar u dunavskoj i svirao na gitari neki dzez i smeskao se ljudima. napravio je bas pozitivnu atmosferu, a onda su neki gancici dosli da od njega traze kintu i pravac posle kod nas za sto. a matori kad je odlazio prilazi i pita dal su nas uznemiravali ovi klinci, i sam kaze da su bezobrazni i da se cuvamo tih sitnih... ljudina, jedan medju 1000

Ја би подхитно забранио прошење, ко у доба комунизма. Зајеби, ако си неписмен, немаш примања, рециклирај. Поред свих путева има на милионе тона пластике, лименки и осталог смећа. Није то баш ни толико прљаво, више се ја испрљам и искилавим док исторавим 2 тоне цемента.
Само да кажем да немам ништа против Цигана, има и оних који вредно раде и зарађују солидно. Прошле године баш двојица радили као вариоци пошто наш вариоц није могао све сам да уради. 300 динара сваки по сату па ти види. Али ме ужасно нервирају ови што кукају и "циганче". Баш за Видовдан сам видео једног који је просио на гробљу. Устаде, извади мобилни из педеруше и позва неког. За 5 минута стиже такси и одвезе га. Следећи пут кад га видим има да позовем комуналну полицију пичка му материна.

један мали офтопик:
знате да цигани не обољевају од рака углавном?
кажу да су три фактора заслужна за то: често су боси, имају повишен ниво ендорфина (хормон среће) и немају страх, то јест генерално имају много мањи страх у односу на друге људе.
па ето вам још један разлог да их хејтујете :Д

прво, не верујем нешто да ти је циган гурн'о руку у сладолед.
а ако је истина, не видим шта те је спречило да га на лицу места ошамариш пар пута..

а кад вас смарају цигани или циганке ја имам три реплике од које су две циганске псовке, а једна наша стара добра.

1. Даћу ти 10 динара ако ми даш твоју сестру да је јебем. (Ако каже да нема сестру, онда тражиш кеву, ако нема ни кеву онда нема пара)

2. Ћуминидафте ћућија
3. Куранке дамиш

ово под 2 и 3 су неке најгоре могуће циганске псовке..

ја једном изашла око 1 ујутру из стана, а прекопута неки циган дува лепрџу код контејнера. таман сам мислила да сам прошла неприметно, он ме сконта и крене да ме прати. нема живе душе, само неки такси на сеафору чека зелено, ја убрзала корак и успела да утекнем, сасрала сам се жива. од тад носим нож са собом углавном.

шта у таквим ситуацијама да радим, да тражим да му јебем сестру?

шта у таквим ситуацијама да радим, да тражим да му јебем сестру?

Да.

Prestati jebati male zabludele cigančice i biće ih dosta manje, od ostalih ćemo sapun da pravimo...

шта у таквим ситуацијама да радим, да тражим да му јебем сестру?

Тролуј га до смрти. лололо

boli me kurčina dal veruješ il ne veruješ, nisam ni prvi ni poslednji kome su u centru zalepili štrokavu ruku u sladoled. A da šamaram klinca od 7 godina i 20kg je baš onako....frajerski....ionako mi konobar odma doneo novi i izvinuo se u cigansko ime.

и немају страх, то јест генерално имају много мањи страх у односу на друге људе.

Pa ovo kurac malo, baš su cigančine pičketine skoro svi koje poznajem, bukvalno odstupaju čim namrgodiš facu...jedini cigan kojeg znam da se ne boji ni smrti je ravić tajson! Taj se tuko u drugom osnovne sa osmacima redovno....ostali pizdetine da ne mogu da budu veće.
A što ovo za bose noge utiče na ne dobijanje raka? I ja non stop idem bos, pogotovo kacam na vikendici tamo od marta do novembra ne navlačim ništa po stopalama.

boli me kurčina dal veruješ il ne veruješ, nisam ni prvi ni poslednji kome su u centru zalepili štrokavu ruku u sladoled. A da šamaram klinca od 7 godina i 20kg je baš onako....frajerski....ionako mi konobar odma doneo novi i izvinuo se u cigansko ime.

Боли те курчић, а? Па ништа онда, једи сладолед са циганским говнима унутра. Што уопште отвараш тему ако ћеш да се покењаш по свачијем одговору?
Јебем ти људе..

Čarape izazivaju rak. Pričo mi jedan što je gledo.

а јел боли у исто вријеме?

iskenjo sam se samo po tvom odgovoru, jer smaraš ko i obično, inače ni na jedan drugi nisam.