Prijava

Malo glupavo pitanje, al pročitah vest da nekoj ženi u americi se zaglavio gas, a ona stiskala kočnicu i nije uspela da zaustavi auto sve dok nije nekako "odglavila" gas...

E sad, ja mislim da ona jednostavno laže, ili da je umesto kočnice stiskala gas verovatno (i dve papučice zbune glupog amerikanca). Ali, možda grešim.

Tako da, pitanje je:
1. Da li pritisak na pun gas i kočnicu može da pokrene auto?
2. Da li pri brzini od recimo 120 i pun gas, pritisak na kočnicu do kraja može da zaustavi auto?

Ne mogu da izguglam nešto, al me zanima, ako neko ili zna ili može da izgugla nekako...

КОЧНИЦА!!!
КАД ИГРАМ НЕКЕ ТРКЕ АУТА И ДРЖИМ ГОРЕ ПРИТИСНЕМ ДОЛЕ И ОДНА ЗАКОЧИ!!!
:))))))))

nebi trebao auto da se krece....u svakom slucaju mnajk ulja i paknova moze dovesti i do toga da gas bude jaci....

1. Da li pritisak na pun gas i kočnicu može da pokrene auto?
2. Da li pri brzini od recimo 120 i pun gas, pritisak na kočnicu do kraja može da zaustavi auto?

e to je kljucno, nema trika da krenes sa kocnicom do poda. a opet mislim da ne bi mogao da zaustavis auto kao u drugom primjeru.

kocnica=gas

Шта се дешава кад истовремено притиснеш гас и кочницу? Ако знаш одговор на то питање, решио си сопствену дилему горе.

ha! laže kokoška da je probala kočnicu, znao sam.
evo, ovi isprobavali.

http://www.caranddriver.com/features/how-to-deal-with-unintended-acceleration

čak i vrlo snažan auto, mustang, se zaustavi kočnicom.

Da kreneš sa kočnicom do poda nema šanse ali kontam da pri velikoj brzini ne možeš tek tako samo kočenjem odjednom da zaustaviš auto pogotovo ako ti je gas nabijen u pod takođe. To je neko moje laičko mišljenje nikad nisam pokušavao to sa mojim kolima :D

1. Када држиш кочницу до краја и гас истовремено, ауто почне да окреће точкове у месту при чему цепаш гуме и то ти је онај чувени Дрифтинг у месту. :)
2. Зависи. У месту, баш и не. Зависи шта возиш, какве су ти гуме,пакнови и дискови на кочионом систему. Али при тој брзини баш у месту... Тешко. Ауто ће проклизати, исцепаћеш гуме и знатно сјебати дискове,пакнове.

Vajte, to je ako imaš zadnju vuču, mensčini...

Као што рекох, све зависи од кола до кола ;)
За оба случаја.

Можда ћу и ја да поставим глупо питање пошто ме мрзи да читам целу тему, али је л' могла да избаци из брзине, па да онда прикочи?

Не, Постоји нешто што се зове Моторно Кочење.
Када ти откаже недај боже Кочница,Гас.
Идеш на моторно кочење, а то ти је пребацивање из већи у нижи степен.
Типа у четвртој си и не можеш да закочиш, а на аутопуту си. Онда полако пребацујеш у трећу, па када све више и више успораваш у другу и на крају у прву све док тотално не станеш. Наравно упалиш сва четири.

иначе што се тиче те глупе американке, вероватно је возила Аутоматик, тако да јој није било спаса.

пс. Ако се нађеш у граду а откаже ти кочница, покушаваш са Ручном. :)

mislim da su podjednako jaki,mada,neka bolji pobedi,ololo.

Чка је возила аутоматик.

http://www.caranddriver.com/features/how-to-deal-with-unintended-acceleration

čak i vrlo snažan auto, mustang, se zaustavi kočnicom.

Не знам како се заустави, кад га гас константно гура напред, дакле мора бити да се он ту угаси при насилном паду обртаја или тако нешто. Наравно овде причамо само о аутоматику, јер нормалан ауто није фрка зауставити.
Вајте, кочење мотором ти неће помоћи ако ти је гас заглављен на газилион обртаја. х)

1. Možeš da pocepaš gume, da ti puknu pakne jer su pregorele ko licne i da onda kreneš, ali nećeš daleko.
2. Zaustaviće auto, tome služi kočnica, samo nećeš daleko posle jer će se 80% vozila okrenuti pri ovom eksperimentu.

Вајте, кочење мотором ти неће помоћи ако ти је гас заглављен на газилион обртаја. х)

Онда би ја угасио кола. Ако Гас не ради, а квачило+кочница функционише савршено... Угасиш кола и лагано успориш неђе са стране.
Кључ оставиш на контакт можда да ти волан не би заблокирао.

Ма не мораш да гасиш кола, рокнеш квачило и онда полако кочиш, није то проблем. Али риба није имала квачило, јербо вози аутоматик, при том каже да није могла да угаси контакт и да није могла да пребаци мењач у степен ниже. (Читао сам негде вест)
Кажу да јој је можда забаговао рачунар, а могуће и да лажуња као што жене имају навику лололо, мада ја не бих знао шта да радим у таквој ситуацији сем да пробам да исчупам жице, (осигурачи јесу у кабини али они за мотор су код мотора, бар код мојих кола), или да пробам да "одглавим гас" али ми и даље није јасно како се то заглављује папучице... Нема ту шта да се заглави. А и да се заглави мош је одвалити...

И још једна ствар зашто је лоше гасити кола је то што најчешће немаш притисак у серву за кочнице када ти је угашен контакт, значи теже кочиш.