Prijava

Ja pravio punjene paprike, odlične su ispale i ima za sutra...

пуњена паприка је најбољи начин за упропашћивање меса, треба ексхумирати онога што је измислио и кости му филовати говнима па вратити како су стајале

Nemaš pojma ili nije imao ko da ti spremi kako treba...doći sutra na ručak da vidiš kako se sprema pa posle pričaj...

пробо сам на петнес иљада места и нигде није ваљала једноставно оно говно од паприке мора да пусти горчину и сјебе месо, једино што ваља је онај комад кромпира којим запуше рупу

Crvena paprika će oplemeniti vaše meso.

A daj Marko, kakva gorčina...jedino ako si netolerantan na papriku...jedeš li ajvar?

Odlična alternativa ako ne voliš standardne punjene paprike sa mesom

http://www.dnevnik.rs/sites/default/files/punjene-suve-paprike.jpg

ja imam problema sa želucem kad jedem paprike, zato mi butanu papriku spremaju samo petkom da se ceo vikend na miru useravam

Elek, ovo je ono sa sirom i jajima pa se zapeče? Uh to je odlično...

moji prave neke sa mešavinom hleba, sira i jaja, pa prže na tiganju - toga mogu pojesti ko krava deteline...

Ma ne moraju sir i jaja, uglavnom ide pirinač, šargarepa, praziluk... nakrkaš svega i zapečeš u rerni, ne možeš da pogrešiš.

ајвар није горак

A paprika jeste? Nemam pojma Markoni, ja znam ovo što kaže Brus, ima slučajeva gde je čovek netoleranat na papriku, koriste je i ovi što se odvikavaju od cigara usput budi rečeno...

aj praviću onda ovih dana musaku, jel to odgovara?

Jako vas mrzim sve jer možete da jedete paprike.

Marko, toliko si glup da je to tužno. Bukvalno, rastužuje me. Pa dajte, nek mu neko napravi neke normalne punjene paprike, čoek cijeli zivot živi u zabludi.

mi je baš volimo, spremamo i kajganu sa paprikom iz turšije, tek to je ekstra - i jelo i salata odjednom

Pa dajte, nek mu neko napravi neke normalne punjene paprike, čoek cijeli zivot živi u zabludi.

Ja pristajem da vam budem kum, evo otvoriću se i za muziku, samo da čovek ne gladuje lolo

zavisi to ajvar-paprika... nešto ti jednostavno ne prija u određenom obliku. ja ne mogu da podnesem miris svežeg paradajza ceo život, tera me da povraćam, ne podnosim ga nikako. al ga jedem termički dobro obrađenog, kečap i te stvari....

Znam ljude koji prže zelenu papriku i jedu samo puca. Oduševljeni. Nekad razbiju i jaje u to

paprike ne smetaju kad im se oguli kožica, ko je strpljiv ili ima nekog iskusnog da mu to odradi