Prijava

Ma meni je ćale živ, slavim i ja Nikoljdan, sa njim i bratom. Ali kako vreme odmiče, sve mi je manje to milo. Mislim, nisam ja neki hrišćanin, ali recimo da mrzim da gledam kako se skrnavi tradicija samo usled neznanja i i želje za ždranjem. Ko zna da li ću jednog dana i ja slaviti, nego primetio sam da su Srbi narod kao prazan ćup: šta god sipaš u njega, može. Paganstvo, može. Hrišćanstvo, može. Komunizam, može. Ove neke moderne smutiprospi ideje: može. Samo dok ćup ima oblik pečenog praseta i flaše alkohola. A opet kad pogledam, nije ni to loše. Dionisijski protiv apolonijskog principa. E, jebi ga, sačekaću još desetak godina, pa ću se odlučiti.

Bemliga, mi Banijci smo teški na promene, pola matoraca još nije naučilo da govori ekavski iako su u Vojvodini 50 godina. Ne postim i ne idem po crkvama, ali taj dan je garantovan, a žito jedino još ja kuvam celim zrnom i samo pomešam sa šećerom.

Nema mi ništa grđe nego kad odem na slavu pa me dočekaju sa mlevenim žitom, a u njemu seckani orasi i žele zeke.

Valdemar

Ma meni je ćale živ, slavim i ja Nikoljdan, sa njim i bratom. Ali kako vreme odmiče, sve mi je manje to milo. Mislim, nisam ja neki hrišćanin, ali recimo da mrzim da gledam kako se skrnavi tradicija samo usled neznanja i i želje za ždranjem. Ko zna da li ću jednog dana i ja slaviti, nego primetio sam da su Srbi narod kao prazan ćup: šta god sipaš u njega, može. Paganstvo, može. Hrišćanstvo, može. Komunizam, može. Ove neke moderne smutiprospi ideje: može. Samo dok ćup ima oblik pečenog praseta i flaše alkohola. A opet kad pogledam, nije ni to loše. Dionisijski protiv apolonijskog principa. E, jebi ga, sačekaću još desetak godina, pa ću se odlučiti.

Zar nije Nikoljdan posan?

pola matoraca još nije naučilo da govori ekavski

Bruce, što će im ekavski?

Zar nije Nikoljdan posan?

Bazzi, nema svako para da oposti brkove za Nikoljdan!!!!

U prazničom duhu ti oprašđtam

a žito jedino još ja kuvam celim zrnom i samo pomešam sa šećerom.

a doda se i malo crvenog vina

ja sam sad pred roditeljima 4 pivkana iscugala. osjećam se k'o frajer.

Jesu i roditelji popili, Vidro?
#samodajestrpamouavionzaameriku #imirnismo

#samodajestrpamouavionzaameriku #imirnismo

Kad se Bosanci zapate u Vojvodini, više ih ni motkom ne možeš oćerati lolo

#starosedeoci #dođošimršubosnu #jebovasvozkojimstedošli

Eleče, kad se vi tamo domaći pobijete između sebe, mi ćemo vas dočekati otvorenih vrata, i nećemo vas pitati dokad ćete ostati.

I ja sam dođoš, samo nisam izbosne (fala bogu lolo).

To ti je nesreća, stići će te kletva kad-tad.

roditelji ne piju, samo maja. pio bi ćaća, al pije pet vrsta lijekova, pa gleda mene i pati :)

pio bi ćaća, al pije pet vrsta lijekova

Vidi se da nije upoznat sa činjenicom da domaći prepek razređuje krv i sprečava stvaranje tromba.

haha, upoznat itekako, nije propustio priliku danas da nazdravi, al ne smije puno. nema veze, tu sam ja da nadoknadim sve :D

Razlog više da te oćera preko bare, možda ozdravi kad odeš :-)

TI SI ĆERO TATIN SIN NA SUDBINU SE PONOSIM

jebem li vam mrvu.
pa morala sam da oplačem što nisam izvučena za grin kard. :(