Prijava

Mа имам ја интернет, увек, што се мене тиче, а није лоше имати тај програм. Искрено више ме занима како ради, него неки посебан профит.

Овако:

Линукс. Прво и основно, ако желиш да избегнеш сав пејн ин ди ес који вуче са собом све што има везе са мајкрософтом. Било која дистрибуција, не нужно Бектрек мада са њим добијаш све што ти треба.

Ако ипак то хоћеш из виндовса требаће ти:

Wireshark - за хватање handshake-a.
Алат за краковање. Моја препорука - Aircrack-ng - подржава и брут форс(релативно брзо може да кракује шифре типа - мића123, за дуже пасворде са комбинацијама алфанумеричких и специјалних знакова може да траје...много), као и краковање помоћу wordlist-a. Ово друго иде брже, али ти треба добар речник (вордлист).
Када забележиш handshake, стартујеш еркрак, селектујеш забележени .cap фајл и чекаш.
ипак не. За брут форс - oclHashcat

Whireshark - за хватање handshake-a.
Алат за краковање. Моја препорука - Aircrack-ng - подржава и брут форс (релативно брзо може да кракује шифре типа - мића123, за дуже пасворде са комбинацијама алфанумеричких и специјалних знакова може да траје...много), као и краковање помоћу wordlist-a.

Jel moze fejs sifru da provali?

И да, док траје краковање (пар дана нпр), заборави на игрице (осим ако немаш неку аждају од компа). Мени је скоро 36 сати било болно и сурфовање из Крома, кад сам то радио последњи пут.

Jel moze fejs sifru da provali?

За то ти треба нешто друго. Не могу да препоручим ништа, јер се нисам бавио тиме, али капирам да има алата.

Мада, ако је жртва нуб, можеш да инсталираш неки keylogger на компу са ког се пријављује и он ће да ти забележи шифру.

Ja pitao za taj kejloger, bas ovde na sajtu, rekli mi da ne postoji... o.O

Whireshark - за хватање handshake-a.
Алат за краковање. Моја препорука - Aircrack-ng - подржава и брут форс (релативно брзо може да кракује шифре типа - мића123, за дуже пасворде са комбинацијама алфанумеричких и специјалних знакова може да траје...много), као и краковање помоћу wordlist-a.

sad gledam na tjubu objasnjenja kako rade ta dva, ali ne kontam bas lolo
jel moze neko objasnjenje kako rade zajedno?

mislim na ovaj dio

Када забележиш handshake, стартујеш еркрак, селектујеш забележени .cap фајл и чекаш.

maaalo detaljnije :D

Не раде они ''заједно''.
Вајршарк (или било који сличан софтвер) користиш да забележиш .цап фајл. Кад га покренеш (ако нема проблема са компатибилношћу мрежне картице), само одабереш интерфејс и кликнеш на старт, он ради шта ради , стопираш после неког времена, снимиш и то је то. Ево ти степ бај степ туторијал за хватање WPA хендшејка (.цап).
http://www.howtogeek.com/104278/how-to-use-wireshark-to-capture-filter-and-inspect-packets/

Кад то урадиш, покренеш еркрак, нађеш му локацију тог .цап фајла који је њиресхарк снимио и он пичи.

Едит: ја ово никад нисам успео из виндовса, тако да ти је VirtualBox + Linux + Aircrack вероватно најбезболнија опција.

By the way, keep in mind that you can't capture the 802.11 layer on Windows unless you have an AirPCAP adapter.

Unfortunately, changing the 802.11 capture modes is very platform/network adapter/driver/libpcap dependent, and might not be possible at all (Windows is very limited here).

Pokajte se nevjernici što kradete od siromašnih!

nemoj tako, Makaron, pročitaj cijelu temu, ne možeš tako s neba pa u rebra da se uključiš.

OVi što govore da im je neko hakovo facebook, su duduci. Ostavili su neku najbanalniju šifru, tipa ime i prezime, datum rođenja i sl. Nekog koga to interesuje slucajno je pokušao i provali, slično onome kad je Dankan ušao na MOGSHIN(bolji od svih) profil, šifra mu bila MOGSHA. Facebook ima tu zaštitu koja ti ne da, da unosiš pogrešno šifru više puta, a večina programa radi na taj fazon gdje unose raznorazne kombinacije više puta.

Fejzbuk sjebes tako sto prvo provalis sifru od maila i onda ides na forgot pass :))

Fejzbuk sjebes tako sto prvo provalis sifru od maila i onda ides na forgot pass :))

A svi imaju mejlove koje su pravili sa 12 godina, i imaju kretenske šifre :)

Za fejsbuk ti je najlakse da napravis neku fishing flash aplikaciju i onda je postavis- satro, kako kul igrica, bas je kul igrica. U njoj npr stavis mogucnost logovanja uz pomoc fejsa, a svaki kreten oce da mu prijatelji vide kako je opro igricu, pa ce i da se loguje. S tim sto se ne loguje nego tebi ostavlja sifru. keyloggeri postoje, imas ih masu, a mozes i sam da napravis. Ja sam pravio neki davno. Inace, mislim da neces imati neke kopristi od ovog posta, ali reko da se malo hvalim poznavanjem programiranja i tako to JA JAVAMAN!

Из модераторских дана, лоло

http://www.elitesecurity.org/t374498-0#2438217

Фејзбукманијак

А ко ти гарантује да је лику нет НЕОГРАНИЧЕН и да му нећеш НАПРАВИТИ ЧУНРА 20 СОМА? а ? а?

Мом сестрићу и зету који имају ВИП-ове постпејд пакете (оно, телефон за динар и потписујеш уговор на 2 године) су пре неки дан стигли рачуни од укупно 14 хиљада динара. Нисам знао да може и са телефона да се краде.

Зашто не би могло, и телефон има бежичну картицу у себи.

Поготово ови који се врте на Андроиду, који је у суштини Линукс, а за Линукс имаш море мрежних алата за све и свашта...

Ето, бар ћемо да научимо нешто ново.

A svi imaju mejlove koje su pravili sa 12 godina, i imaju kretenske šifre :)

Баш. Неки другари имају шифре типа cocacola, pallmall и сл.
И један много поражавајући податак - (ценим, бар) 60% људи код нас који користе фејсбук никад нису послали мејл и на исти су ушли само кад су га правили због фејса. Скоро сам ортаку ушао на мејл, имао је преко 7000 непрочитаних мејлова за годину дана, 99% њих нотификације са фејса. Наравно, на исти никад није ушао пре тога, а шифра не да је кретенска, него...