Prijava

Ima li iko iskustva ili je makar nesto nacuo o tome kako je studirati tamo, konkretnije u Moskvi. Interesuje me sve, narocito uslovi upisa i skolarina. Nemam nista protiv da se tema pretvori u ''Studiranje u inostranstvu'' ako ista ne postoji (u suprotnom se izvinjavam)...

Ima jedan, al on je pop. A jadan se sigurno tamo pati, jer tamo je komunizam. komunizam ne voli popove.

faca studira/studirao u Rusiji?

ja sam cuo da je tamo ladno dosta...ali osim toga, ovo sam naso negde na netu:

Ja sam na jednoj konferenciji imala cimericu Njemicu, koja je bila na razmjeni u Moskvi, pa mi je prepricavala neke svoje dogodovstine. Izmedju ostalog, sjecam se da mi je govorila da je njen dom bio poprilicno los, prljav i da je bila skoro mjesec, dva bez vode Valjda su te redukcije ceste i gore sasvim normalne, ali njoj je bilo uzasno, nije se imala gdje ni tusirati. Ali, Moskva je prelijepa i kaze da su ljudi bas super, pogotovo ako volis votku
I da, ja sam jedne prilike naletila na nekom forumu, lik je pisao kako je dobio puno stipendiju, smjestaj, fax, dzeparac, na bilo kojem fakultetu u Moskvi. A stipendiju je osvojio tako sto je ucestvovao na nekom takmicenju koje je organizirala Ambasada Rusije, neki su se sastavi pisali Nisam 100% sigurna, ali mislim da je on bio iz Srbije, ti ipak proguglaj, mozda nadjes nesto

Pozovi njihovu ambasadu, mozda ti daju neku korisnu informaciju?

Da, al ilegalno. On ti je neki obrnuti Tihi.

U svakom slucaju idem sad u januaru tamo preko skole na pet dana pa cu se raspitati, a ne volim mnogo price tipa " imala sam cimericu Nemicu sa kojom sam provela 4h zivota i kojoj se tamo nije svidelo'' . Na kraju krajeva, Nemci su to, navikli na visok standard. Mene vise interesuje sta treba da bih upisao i je l' skupo...

I moraš paziti šta pričaš.

Севастократор, имаш пвт. А за детаље, у случају да будем слободан тада, можемо се наћи негдје у граду кад будеш долазио у јануару.

ROŽDESTVO TVOJE HRISTE BOŽEEEE NAAAAaAAaAAAAŠ, VOZSIJA MIROOOVI SVJET RAZUUUUMA! VNJEMBO ZJEZDAAAM SLUŽAŠČI ZVJEZDOJU UČAHUUUUUSJA TEBJE KLANJATISJA SOLNCU PRAAAaAaAAAaVDI!

Pope, jesam li proš'o prijemni?

Eeeee pa ovo i mene zanima. Kazu da je lakse nego kod nas.

И мене ово занима мада ништа због мене лично, више из разоноде. Мислим, супер је студирати у било ком већем светском граду, а баш ме занима каква су искуства са Русијом пошто ја никога нисам чуо да је рекао "е имам ортака који студира у Петрограду" или томе слично...

Cuj, studiranje u Rusiji... A gde je tu Legija Stranaca, rad na vratima u Amsterdamu, diskoteke u SRedskoj, i izbacivanje mornara iz puffe na Raperbanu u Hamburgu?
Msm stvarno...
Pocinjem da brinem kuda ide danasnja omladina, godiine sankcija i tako to...

ima li ovog popa? kaš vamo? da neš u bg? jbt sad kad sam kod bogoslovije sjetih se tebe :)

Скочимише 4-, ниси завршио тропар :)
Ако шта кога занима конкретније, могу сутра одговорити. Сад спавањац, три је изјутра.

Da, al ilegalno. On ti je neki obrnuti Tihi.

ахахахаха