Prijava

Otkako su se mobilni telefoni pojavili kod nas tamo negdje oko 1999-e, pristojan model (za svoje vrijeme) se mogao kupiti za nekih stotinjak ili malo više evra.
Skoro svi moji telefoni su toliko koštali, do 150 evra maksimalno. I svi su me dobro služili i bio sam zadovoljan.

E sad su se pojavili ti smartfoni i oni su in. U svijetu idu kao alva (prodano 100 miliona primjeraka iz Samsungove S serije), kod nas malo slabije, ali idu i kod nas.
Dobri novi smartfoni su dva-tri puta (i više) skuplji od te cifre koja je uglavnom uvijek bila dovoljna za solidan telefon. Zašto toliki ljudi daju tolike pare na to?

Sad mene interesuje ima li to neke stvarne prednosti ili je pomodarstvo. Ja na svoj telefon koji je kršina i nije smartfon mogu da stavim 16GB muzike, mogu da pravim solidne fotke, neki velik kvalitet fotki mi ni ne treba jer imam digitalac, mogu da izađem na net da pogledam neke informacije. Jedino mi fali wireless i možda malo bolji displej.

Imam druga koji ima Ajfon 3S. Dobio od tetke iz Njemačke. Kad god sjedne u kafić skida neke aplikacije za koje nemam pojma šta će mu. Nedavno je obarao sistem na njemu pa ponovo dizao. Komplikacija.

Po meni jedina prednost smartfona je što se na njima može ljepše surfati po internetu, ali i to je kod nas ograničeno (u BiH) jer je skupo, a džabe je jedino kad se prikačiš negdje na wireless.

Kad bi imao viška para radije bi sebi kupio npr. gitaru iako je ne znam svirati, ali bi makar mogao da učim i imao bih neki hobi, a uz gitaru bi mogao uzeti i solidan telefon za iste pare koliko košta jedan smartfon sam. OK, smartfon je kao komp. Ali imam komp. Kad sjedim kući sjediću na kompu, a ne na smartfonu.

Šta vi mislite?

ahahhahah drugi post vrh :D

a mislim da je bolje da uzmes gitaru.... smart phone ce svedno s vremenom sve jeftiniji biti... bolje investiraj u gitaru i uci da je sviras...

e da ja sam non stop kupovao neke nabrijane telefone... i evo sad nosam alkatel od 5 eura... nema ni kameru nista... poziv i poruka sve sto ti realno treba od telefona... doduse ovaj ima i lampicu na vrhu koja je korisna po noci kad nemozes pogodit kljucem u bravu i slicno xD

Pa jebote stvarno razmišljam, za pare koliko košta recimo samsung s3 možeš kupiti i gitaru i neki polovan motor! Oboje.

Mene interesuje zašto su to ljudi toliko počeli kupovati i ne samo buržuji, nego i neki prosječan sloj ljudi.

Kapiram statusni simbol, ali da li je samo statusni simbol u pitanju, ili stvarno ima neke tolike praktične koristi od tih telefona?

iskreno? ne. dobra je to igracka, ali u sustini nepotrebna... dokaz je to sto me drzi sada budnog i sto kucam ovo preko nje...

S gitarom ces jebati, a i sa smartfonom ako je skup. Dakle-svejedno.

s3 ti ne treba ni u kom slucaju.

Stvarno me mnogo mrzi da ovo čitam pa da ti odgovorim samo na ovo poslednje: mnogo ljudi je počelo da ih kupuje zato što su oni sada IN, da se tako krajnje zapadnjačkoproevropskopederski odrazim. Da ljudima nametneš da je jebeni traktor in, IMT bi sam prejebao čitavu svetsku autoindustriju. Isto kao kad su Air Max bile baš in, debili čiji roditelji nisu imali 'leba da jedu su ih 'vatali na priče pa svi ih nose.

da budu kul. Ja lično ne umijem d abaratam sa tim ekranima na dodir (a ni s onim qwerty tastaturama, premale tipke) a valjaju ti telefoni ako čovek voli da igra igrice, ide na internet i to. Za to su dobri. Al pošto većina to i radi, onda treba da kupe tablet, a ne telefon.

Ja imam Samsung.

http://i.ebayimg.com/t/Samsung-GT-C3322-Metallic-black-Unlocked-Mobile-Phone/00/$(KGrHqFHJDME7zjuDK1TBPBcwikWrg~~_35.JPG

Mogu dvije kartice u njega, baterija mu traje masu, ubačio sam mu memorijsku od 25 gigabajta. Ponosim se njim.

Brz napredak tehnologije koja postaje svakodnevna "potreba" dovodi do masovnog kupovanja...
Po meni fino je da imas telefon sa solidnom kamerom ako recimo zelis da zabiljezis neki trenutak u svom zivotu...
Ali iz iskustva znam da sam nosao telefon sa 8mega piksela kad je to bio pojam i realno ne znam da sam napravio 10 bitnih slika sa njim...
Sad svako ima misljenje i ja ga postujem ali realno ne znam sta ce ti telefon koji ima bruku aplikacija koje neces upaliti dva puta u zivotu...
Ja sam recimo imao wirles na telefonu kad u gradu nisi mogao nac 2 kafica sa besplatim vajrlesom... sad realno imas besplatan vajrles u svakom kaficu i slicno...

Sve u svemu razmisli malo sta ti sve treba i ocekujes od telefona pa kupi telefon po toj nekoj specifikaciji potreba koje ces zadovoljiti tom tehnologijom...
ne znam sad sta to moze da radi telefon toliko skup a da ti je toliko neophodno u zivotu ...

fin telefoncic sa solidnom kamerom i gitara ili polovan motor mi je nekako realnija i bolja investicija...

Pa in su jer su kul, tj. gotivni su. Ali ja nešto kontam da bi se sa njim igrao mjesec-dva na početku, a onda bi ga koristio jednako kao i ovaj sadašnji, samo za pozive, poruke, alarm. Čak i na ovom svom kršu ne koristim sve funkcije. Imam 16GB muzike koju rijetko kad i slušam.

Strast Jovo... Nek stvari se kupuju iz strasti, ko zene sa cipelama, jebale ih cipele... Nema tu neke logike ni razuma. Sta ce koji moj krasni nekome nov laptop danas OSIM ako ne igra igre na njemu. Mene sestra zove da me pita koji da uzme, a za ono sto ona radi dovoljan je bilo koji star sest godina, ili najjeftiniji koji trenutno ima da se kupi, pa ona opet kupi skoro najskuplji.
Smartfon? Ja imam neki debiloid, dobio sam od brata, i u odnosu na obican kakav imam i dalje prednosti su sledece:
Imas navigaciju za auto na telefonu.
Mozes da se kacis na wireless de ga navatas.
U inostranstvu zoves kuci kolko oces preko skype za dzabe.
Imas vazda programa za ovo i ono.
Treba ti bilo koji debiloid, i najjeftiniji vrse posao znaco 100-200 E.

Joво, ако хоћеш смарт не рачунај на добру батерију. Оне су оптерећене свим апликацијама, процесором и тим курцима. Уз све батери сејвере курац палац нећеш 2 дана 3 максимално извући батерију. Друго предност је брз приступ нету, и то што синхронизујеш све податке лагано, па ти фејс опција нуди да покупиш бројеве са фејс контакта у именик и обрнуто :) мана им је што су ограничени док их не рутујеш, кад рутујеш добијеш пун приступ али губиш гаранцију. Све у свему добра ствар :)

Јова

Pa in su jer su kul, tj. gotivni su. Ali ja nešto kontam da bi se sa njim igrao mjesec-dva na početku, a onda bi ga koristio jednako kao i ovaj sadašnji, samo za pozive, poruke, alarm. Čak i na ovom svom kršu ne koristim sve funkcije. Imam 16GB muzike koju rijetko kad i slušam.

Upravo... par sedmica ces ludovat po aplikacijama i glupostima a onda ces ga jednostavno koristiti kao telefon za pozive i poruke eventualno internet....

Sta ce koji moj krasni nekome nov laptop danas OSIM ako ne igra igre na njemu.

Laptopovi nikako ne služe da igraš igrice na njima. Oni služe jebenim biznismenima ili tom tipu ljudi koji često putuju pa im je neophodan kompjuter uz njih. Za igrice su ti kućišta i ta sranja.

Treba. s3 luči vlagu kod pičetine. Znam ja. Ja sam izlučio veliku vlagu kad sam vidio kod jedne pičke da nosi S3. Al kontam da je i do vlasnika. Ta riba je bila zvoni, aj zdravo kakva pička. JOš je iz Austrije, došla u Dovboj na godišnjio. Vrh.

Pa ja bih pre dao na kurve 700 jevreja nego na to govno.

Recimo, samsung galaxy s3 koji se smatra do sada najsavršenijim telefonom košta oko 450e.. I on vredi tih para, ako uzmeš u obzir njegove funkcije.. pitanje je da li ti sve to treba (ekrančina od pola metra, jak procesor, kamera ko na fotoaparatu itd)

pređeš na postpejd i uzmeš smartfon za dinar.