Prijava

Vest:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=01&dd=21&nav_category=206&nav_id=679250

Ok, on je neki mnogo loš čovek, prodavao drogu, mafija itd itd, i odjednom rečenica:

Kako Blic ekskluzivno saznaje, radi se o impozantnoj cifri od milijardu i sedamsto miliona evra, koje je, kako se sumnja, odbegli narko-bos Darko Šarić uložio u srpsku privredu. Šarić je, kako policija sumnja, novac oprao dajući kredite koje je u Srbiji uzelo čak 600 firmi.

ALO! Uložio 1700000000€ u srpsku privredu. Pa to 2 prethodne vlade nisu uspele da urade...

Zašto si sotona ako prodaješ kokain zapadu pa uložiš u srpsku privredu, a nisi ako pokradeš istok pa novac uložiš u engleski il francuski fudbalski klub? Ili negde manje javno. Još dobiješ status zaštićene londonske vrste, da možeš da karaš kurve po svojoj jahti bez da se cimaš...
Zašto se sad u medijima prozivaju na odgovornost te firme koje su uzele kredite? Odkud su oni znali da te banke barataju novcem od kokaina... To ne piše baš u ugovoru za kredit.
Kolko ljudi je zapošljeno ovim?

Ne ulazim u to kakav je Šarić čovek. On je stoka koja bi prodala kokain bebi da je navuče verovatno. Zanima me, zašto je on kriminalac, a Abramovič nije npr?

Од балканског Ескобара до новоканонизованог свеца... лоло

ja bi coveku medalju dao ako je stvarno toliko ulozio, al opet kontam tu dolazi problem reketa i obaveza prema mafiji od strane tih firmi

ma nije... ne moz tolke pare mafija da pere, mora banke. sto na kraju ispadne gore od mafije, nego nema veze :)

mene bre u zivac pogadja ovo englesko licemerstvo.

Од балканског Ескобара до новоканонизованог свеца

Тај неки рад. На крају ће народ плакати за њим к'о за Ескобаром '95. Ал ако је заиста истина да је он улагао у фирме, свака му част, бар је нешто урадио.

Najveći problem kod ogromnog nelegalno stečenog novca je u tome kako ga koristiti.
Bilo koja veća novčana transakcija u fiskalno uređenim državama teško da može biti izvršena gotovinski, a i ako se to uradi onda sigurno postoje podaci o kupcu, odnosno stranama koje su učestvovale u transakciji. Dakle, nepohodno je da se taj novac opere.
Oprati se može preko postojećih firmi i kompanija koje u svom poslovanju na neki način
(dividenda, lični dohodak, investicije, razni troškovi) mogu iz poslovanja izvući određen novac. Naravno, tu i država uzima dio pošto se skoro svaka transakcija oporezuje na zakonom uređene načine, i po zakonom uređenim stopama. Dakle, Šarić je uvukao pare u firme, a to je se moglo pozajmicama firmama do pojave Agencije za bankarstvo koja je to zabranila fizičkim licima. Kasnije su to firme kroz dobit ili na neki drugi način vraćale Šariću. Zato mu je i bilo neophodno toliko firmi, i vjerovatno su u pitanu bili "manji" iznosi.

Ево код нас има један ноћни клуб, у њему су пре две године ухапшени неки Шарићеви рођаци, они га и држе, за вече знају да продају и по 3000 сокића, хехе. Или да 1000 пива која продају по цени од 250 динџи куцају као 500 динара и слично, један од најлакших начина за прање.

Елем, свако ко је иоле упућен у ову проблематику зна да то Шарић не би могао без подршке државе и да је државни пројекат. Део пара од тога је ишао политичарима у џепове, добар део је ишао и у државни буџет за плате просветарима, пензије итд.

Сад, њега су почели да јуре из два разлога:
- некоме из власт није хтео да повећа проценат, а овом постало мало и
- предизборна кампања.

Опет, не смеју да га хапсе из једног разлога, рече то пре неки дан неки министар из Црне Горе. Ако падне Шарић, падаће владе на Балкану, просто и једноставно. Много је то дроге и велике су то паре да би се годинама провлачило неопажено.
Исти је случај био и са Земунским кланом, а и са осталима.

Zato mu je i bilo neophodno toliko firmi, i vjerovatno su u pitanu bili "manji" iznosi.

upravo. razvijao mala i srednja preduzeca. ne miskovica i monopoliste.
cak su mu verovatno i ti krediti bili povoljniji, posto nije poenta bila toliko da se zaradi na njima, kolko da se daju, kako bi se oprao novac.

Елем, свако ко је иоле упућен у ову проблематику зна да то Шарић не би могао без подршке државе и да је државни пројекат. Део пара од тога је ишао политичарима у џепове, добар део је ишао и у државни буџет за плате просветарима, пензије итд.

Сад, њега су почели да јуре из два разлога:
- некоме из власт није хтео да повећа проценат, а овом постало мало и
- предизборна кампања.

ja vala.

Meni ta prica ic ne pije vodu, a evo i zasto. Ja imam firmu, i kada su bile dosle crne godine, morao sam da ubacujem sopstvena sredstva da bih uplatio doprinose, i isplatio plate i tako dalje. Kao vlasnik po zakonu imas pravo da dajes pozajmicu firmi, i to ide kao pesma. Problem je uzeti te pare nazad. Uopste kod nas UZETI pare i sloniti ih od drzave je problem, a ubaciti ih u legalne tokove nije, niko te ni ne pita nista, samo DAJ, DAJ. DAJ!
A i recimo da se stavim u poziciju da imam te pare, znas kad bi me videla Srbija sa svojim firmama da uzlazem u njih... Tako da mi prica nije bas logicna.

razvijao mala i srednja preduzeca

Nije on njih razvijao nego ih je prije uništavao.
Volio bih da vidim da li su u tim preduzećima plaćane sve obaveze prema državi, i prema RADNICIMA. Koliko ih je posle tih aranžmana propalo, i koliko ih može biti krivično gonjeno što učestvovali u prevari.

Да ли је морално, што волим орално?

Problem je uzeti te pare nazad. Uopste kod nas UZETI pare i sloniti ih od drzave je problem

Ма јок, даш им пола и мош да подигнеш са рачуна. лоло
Комшија, један савет, стипендирај своје дете. :Д
До 9000 немаш никакав порез, а за све преко тога иде 20% чини ми се, значи на 10000 плаћаш 200 кинти. :)

Teza da je on ulagao u privredu da bi eto kao pomogao malo narodu mi je istinita koliko i teza da jedino na Zemlji postoje živi organizmi i nigdje više u univerzumu.

Mislis 2000 kinti Komso?:)

A jel znas ti kako da najsigurnije prizoves finansijsku da ti se usanci u firmi jedno mesec-dva? Samo pocni da pravis takve kerefeke. Nema od ta kurca nista, najbolje je raditi s kesom na ruke, to svuda vredi i svuda funkcionise. Mogao bih knjigu da napisem...:)

Ма јок, бре, на све преко 9000 иде порез, до 9000 се не опорезује уопште, само оно што пређе. :)
Не може ти финансијска ништа, легалан и проверен систем, у случајевима које ја познајем функционише већ неколико година, а никад нису имали проблема са тим. И код мене исто ради, ћале ме стипендира већ неко време, а другара ћале од основне још, неких скоро 10 година, има фирму, долазила финансијска милион пута, највише због тражења повраћаја ПДВ-а, видели и ово и ником ништа. Само дете мора да има рачун на који ће да иду те паре и то је то. :)

To da je oprao silne pare vjerujem, ali da je pomagao nekom s njima...jest' vjerovatno drzavnicima na funkcijama...sumnjam da je iko od ''obicnih'' ljudi imao ista od toga....

Teza da je on ulagao u privredu da bi eto kao pomogao malo narodu mi je istinita koliko i teza da jedino na Zemlji postoje živi organizmi i nigdje više u univerzumu.

ma bre, ne pricam ja da je on svetac, daleko od toga, ne razumete me. samo kazem da je cinjenica (bar tako kazu) da je ubacio 1.7 x 10exp9 evra, koje je zaradio na prodaji kokaina EU, u srbiju negde, da se vrte, posto jedino tako moz da mu se vrate kao opran novac.
gde god da je, bolje je nego nista.

ono sto mi smeta je, zasto je on koji radi u tom smeru najgori narko bos i sta vec, a svi oni koji rade u suprotnom (ocerupaju rusiju, srbiju itd), pa to prebace u englesku npr, legitimni bizmismeni.
sto je kokain gori od prodaje oruzja npr? oruzje ubija ljude ko kokain sto ubija ljude. ljudi ubijaju ljude.

Kelte, u pravu si. Ako je bio vlasnik tih firmi i nešto radio, ljuljao enormne cifre u pojedinim stavkama bilansa kako bi izvukao živu lovu, onda je to sasvim u redu što se mene tiče, što bi se reklo na ravne časti sa kradljivcima sa ovih prostora. Ipak, ako je samo bilo da se to nabrzaka izvuče onda MRŠ

Ма није он хтео да их извуче, он је имао кеша доста. Хтео је да убаци то у систем, да буду "чисте" паре, па да са њима може да купује све и свашта, а да буде приказано да је легално зарадио.

EДИТ: А за ово је Целт у праву. Овај убацивао кинту и олош, а мали Мишковић само за казне за паркинг у Лондону даје 10.000 евра месечно и он је син угледног бизнисмена. МУРШ МАЈКЕ ВИ ГА САПЛЕТЕМ ЛОПОВСКЕ!!!21