Prijava

celt
ako oces bas skroz da cepas dlaku, slika je samo niz impulsa iz ocnog dna koje mozak moze da obradi nekih cirka 23-24 puta u sekundi.

nasa percepcija kako se odbijaju svetlosni talasi od atoma. i to samo jedan spektar njihov.

Слика коју видимо је уствари окренута наопачке, али је мозак "окреће".

Valdemar
A možda je nemoguće putovanje kroz vreme jer kao što ima u jednom filmu, kad se avion zaglavio u prošlost negde par minuta pre sadašnjeg trenutka, ispada da je ceo svet kulise, i da iza nas u prošlosti ne ostaje ništa, nego idu neka užasna bića i uništavaju sve, da se ne pravi đubre od prošlosti. Ne znam kako se zove film tačno.

Ланголијери. Гледао сам пар пута тај филм. Ланголијери, тј чупавци који једу време па самим тим и људе и догађаје. А на крају филма да су опет прошли кроз црвоточину и да су отишли 10 минута у будућност па су сачекали садашњост.

arghh kletva poslednjeg posta

arghh kletva poslednjeg posta

to da postoji beskonačno mnogo univerzuma fukncioniše možda po kvantnoj naučnoj fantastici i onim pričama što prodaje onaj sedi japanac za diskaveri, a ne kvantnoj fizici. ta savremena fantastika meni liči na nekakva rogobatna razumevanja ozbiljnih likova kao što je lajbnic koji govori o beskonačno mnogo svetova, jer je svako percipiranje svet za sebe, na koliko načina percipiraš, toliko i 'svetova' postoji. ko bi rekao, čovek je pre 300 godina bio u neku ruku progresivniji nego sadašnji naučnici

Теорија је мајка праксе

warner, gresis, ne lupam ovo iz dupeta... ono sto vazi za jednu cesticu vazi i za puno njih ali sa mnogo manjom verovatnocom da sve budu iste.

al ne mogu sad da ti objasnim moram da idem negde.
drugi put.

warner, gresis,

Варнер сере. Али зато је тема названа "мудросерије"

A pričate li sada o nečemu što je u umu ili izvan njega? :)

хаха, мукица од теме
а, да ли постоји више времена можда? и како изгледа квантни приступ времену сада, како би изгледао у прошлости?

Vreme je samo način na koji tvoja svest opaža svet, nema tu nikakovog putovanja.

Аааа, нећу да вјерујем у ово!

Valdemar
A možda je nemoguće putovanje kroz vreme jer kao što ima u jednom filmu, kad se avion zaglavio u prošlost negde par minuta pre sadašnjeg trenutka, ispada da je ceo svet kulise, i da iza nas u prošlosti ne ostaje ništa, nego idu neka užasna bića i uništavaju sve, da se ne pravi đubre od prošlosti. Ne znam kako se zove film tačno.

Ово је рађено по Књизи Ланголијрси од Стивена Кинга (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Langoliers)

A pričate li sada o nečemu što je u umu ili izvan njega? :)

Чист солипсизам.

да ли бих могао да упалим шибицу у прошлости? или да попијем пиво а да има укус пива, да поједем сендвич и да има укус сендвича? :)

да ли бих могао да упалим шибицу у прошлости? или да попијем пиво а да има укус пива, да поједем сендвич и да има укус сендвича? :)

Евентуално ће те изједу сфере нечега што постоји малко иза наше четврте димензије, тако да пази се.

Ми ствари заправо видимо у 2Д. Тек наша осећања нам пројектују 3Д.
-------------------------------------------------------------------------------------
vidimo u 3d, imamo stereoskopski vid majku mu, turio nam neko oci napred.

ovo jedino ako si konj, kameleon ili Ivan Bosiljcic...

Aj objasnite vi meni kako jednooki ljudi ne udaraju u zidove?

хаха чисто сумњам да прошлост има корозивно дејство

Aj objasnite vi meni kako jednooki ljudi ne udaraju u zidove?

Види зид другим оком и избегне га.

ја знам да се швајцинегер враћао у прошлост пар пута

хаха чисто сумњам да прошлост има корозивно дејство

Хајде да тестирамо, објави да не желиш да следиш ток времена.

Да смо на Дисксвету, време би те послушало, и још ти донело шкампе и розе пуфнасту лоптицу.

Meni je mnogo lakše da komperhendujem jedoznačno determinisani svet tradicionalne fizike u kome je sudbina svih nas određena još velikim praskom ili nekim drugim početkom, kvantna fizika mi je bljak.

да смо на дисквету ја бих био смрт, шегао бих се са људима и тврдио како су елфови лоши

игнорантне кобасице
никада у седам
јелка је зелена
али пола осам

да смо на дисквету ја бих био смрт, шегао бих се са људима и тврдио како су елфови лоши

Да смо на Дисксвету ја бих био Детритус. Човек ( трол?) се нашао у великом замрзивачу и за пар сати је исписао Теорију Свега.

Да не спомињемо опсадни самострел.

Meni je mnogo lakše da komperhendujem jedoznačno determinisani svet tradicionalne fizike u kome je sudbina svih nas određena još velikim praskom ili nekim drugim početkom, kvantna fizika mi je bljak.

Квантна физика је будућност.