Prijava

A, možda je on baš ovako sve i isplanirao da se dešava? Možda nam se ruga i smije odozgo :)

И ако је тако, да ли је онда Бог крив што смо прогнани, јер је јелте непогрешив а са Евом је погрешио, и свезнајући је, а није знао да ће да поједе јабуку јебем је уста?".

Tu stupa na snagu čuveni argument zvani "slobodna volja". :)

Naravno da je znao, sve je on to smislio, a Eva je samo zrtveni jarac, nije sirota mogla protiv svoje prirode, takvu je stvorio, radoznalu.
Sve je to teorija zavere da se istera Adam iz Raja.

zapravo, teolozi kažu da se ne kosi sa čovekovom slobodnom voljom to što bog zna šta će čovek da uradi, jer je božansko znanje beskonačno i ne razmišlja na način uzrok-posledica, tako razmišlja čovek jer ima konačno saznanje, koje se konstituiše mediumu vremena. nije baš da su me ubedili al ajd

Teolozi pokusavaju da logicno objasne religiju. Dakle inicijalna premisa ne stoji.

Mrs Rejven ae da hotujemo, kontam da si neka gotičarka koja trenutno na sebi ima gaćice sa printom hertagrama ;*

ništa je to dok ne dodje volter i uporedi religiju sa egzaktnim naukama.

Koj' vam je bre, ovo je vec drugi put da me nazvali goticarkom na Vuki.
Da li bi trebalo da se zabrinem?

Dobro, nisi gotičara. Ae hotujemo.
ESIT: tu sam još pola sata, treba posle šetam psa.

ja sam tek izvalio da si ti ženski Spol!
a, jesi gotičarka, vidi crna mačka na profilnoj slici...i još braniš Lilit kao da ti je najrodjenija...

Detritusi nijedni.

Pri tom misleći na humus, stelju; ili na trola?

Na trola ofkors. Ne bih da optuzim nekog da humusuje.

Haha, ajoooj :)
Osjećam se kao koacervat.

Gde je Valsinarb da vam objasni neke stvari?

Lilit je produkt ljudskog naivnog verovanja u bajke umesto u nauku. Jednog dana kad pobedi Ričard Dokins, ljudi neće naivno verovati u bajke nego u nauku. Ja od toga to naravno neću imati ništa, jer sam ružan i niko me ne voli, a i mrzim sebe, imam bubuljice i zauvek ću ostati sam. Mrzim i tatu i mamu.

zapravo, teolozi kažu da se ne kosi sa čovekovom slobodnom voljom to što bog zna šta će čovek da uradi, jer je božansko znanje beskonačno i ne razmišlja na način uzrok-posledica, tako razmišlja čovek jer ima konačno saznanje, koje se konstituiše mediumu vremena. nije baš da su me ubedili al ajd

Slobodna volja je samo dobar izgovor za sve. Zašto u svetu postoje ratovi, ubistva, zlo? Slobodna volja. Hitler slobodno napravi holokaust, ali, ne, u slobodnu volju se ne dira. Mi to ne kapiramo. I da, i taj argument da mi ne možemo da pojmimo to što Bog zna. Zašto ne možemo kad smo po njegovom liku stvoreni? Onda kažu da je svuda oko nas, što bi značilo da nije Bog, već samo deo svega što je navodno On stvorio.

I kakva je to glupost: nemoj da bereš jabuke poznavanja dobra i zla, neće to na dobro da ti izađe. A ovaj još ne zna šta je dobro i zlo.