Prijava

Елем, што се саме Анђе тиче, последњих месеци, можда чак и година, сам почео да мењам мишљење о њој. Што се тиче њене јаче половине, њега сам одавно поштовао, али сад заиста мислим да Анђа није класична боновоксуша, већ да има неке квалитетне хумане особине. Неко ће рећи да је ово чист публицитет, али је заиста требало храбрости да острани дојке вероватно на врхунцу своје телесне лепоте. Иако је рак дојке најлакши за третирање и може се открити у раној фази, код нас га жене открију у поодмаклој фази кад већ примете да им је израсла сиса на сиси, нажалост.

Pa citat je jebiga, ne mogu tuđi tekst da ispravljam :)

Znaš na šta sam mislio fuxo :P
napisao si TATIc mjesto TATIC hihi

:)

već sam ispravio pre tvog komentara pa se zezam

Pa znate kako...rak dojke može da započne i u limfnim čvorovima pod pazuhom, tako da mislim da joj je slaba vajda od ove operacije.

Поступила је максимално исправно. Друга варијанта би била да интензивно прати своје стање, ухвати рак (који је малтене неминован са мутацијом БРЦА1) у раној фази, ради поштедну операцију дојке (не тотална мастектомија, него само део око тумора, са обавезним одстрањивањем лимфних чворова у пазуху) и пластику тог дефекта. Како ипак, ниједна дијагностичка метода није сигурна 100%, мамографија као најраспрострањенија поготово... њој као богатој жени не би биле недоступне ни магнетна резонанца, ПЕТ-скен и остало, али опет, није 100% сигурно.

Проблем је управо у том њеном богатству, доступности свих тих медицинских услуга, али и необразованости наших жена. После 40, мамографија на 2 године, нема ту, оћу нећу. Свака жена која има у породици неку рођаку која је пре 30 године имала карцином дојке, да уради скрининг на БРЦА1 мутацију. Мирна Бачка.

Међутим, наше неажурно здравство, помешано са немаром жена једнако највећа стопа рака грлића материце, и откривање рака дојке у неоперабилним стадијумима.

Objasnio čovek, može http://www.dodaj.rs/f/37/3w/4DKWFfai/179507474622779284124135.jpg

Inače, moje babe su umrle od raka dojke a dedovi takođe od nekih rakonja. Crno mi se piše.

Nije mi prvi put da čujem da je neko to uradio. A kakve veze ima publicitet sa tim nekim primerom brige za svoje zdravlje. Jeste, ona je srpska zvezda koja nema dovoljno tezgi, pa sada seče sise da bi je zvali da peva na nekoj svadbi. Podelila je svoj strah, svoju odluku, pa će se možda još neko odlučiti, nisu svi genetski tako savršeni. Ljudi se tetoviraju, buše glave iz estetskih razloga, a digla se buka oko ovoga - Anđa luda da seče sise..

edit: fore u vezi ovoga mi nisu čak ni šaljive

da rezimiram moj post od ranije, izgleda je bio nejasan - nit sam jebo nit sam trebo, uopšte me ne pogađa vest ni u kom pogledu

da rezimiram moj post od ranije, izgleda je bio nejasan - nit sam jebo nit sam trebo, uopšte me ne pogađa vest ni u kom pogledu

Al te jebe što ne moš da je zaključaš? :D

Kažu da je Džingis kan sekao ženama sise i služio kao delikates svojim najboljim vojnicima. A on je samo podvrgavao žene mastektomiji. Eh, neshvaćeni Temudžin!

Al te jebe što ne moš da je zaključaš? :D

Hehe, likuješ sad, jel?

ma jok, tek to što mi šište jajca ne mogu da ti opišem :)

smara me ovo "dobra ideja - nije dobra ideja", niko ne pravi temu "Ceca stavila veće silikone"...

Hehe, likuješ sad, jel?

Vrbuje za povratak :)

Aj da nema dece pa i da se kocka nego ih ima buljuk, da odapne morali bi da grade još jedno sirotište sve da ih prime. Dobro neko će da kaže koje crno sirotište kad bi im od nje ostali avioni kamioni al opet nije to to, jedna je maćeha.

Njene sise, njena odluka. Ima žena para, pa nek' radi šta hoće.

Mene samo zanima da li je kod nas to preventivno moguće? Ja stvarno trenutno nemam informacija o tome, ali da li kod nas ako ti pronađu da genetski imaš ogromne šanse za rak dojke, da li mogu da ti preventivno odstrane grudi i estetski ih rekonstruišu, ili se čeka da se pojavi bolest (o trošku osiguranja)?

Koja preventiva? Kod nas zdravstvo funkcioniše kao i sistemi održavanja u domaćoj proizvodnji.

Znači strogo korektivno:
Ako štogod crkne ti obustavljaš sve, gasiš peći, stopiraš pogon pa zoveš miku i žiku da srede stvar, za to vreme proizvodnja kasni. Ako su mika i žika osobito vešti a mušterije osobito strpljive možda od čitave ture i bude nešto, ako nisu stavljaš katanac na kapiju. E sad, mušterija je jedno ali život uglavnom ne može da čeka.

Ako sve ovo nije masmedijologijska lakrdijaška predstava čiji je cilj samopromocija onda je ovaj čin opravdan. Nigde ne piše da je njoj konstatovan rak dojke, već samo mogući procenat pojave istog.

Има ваљда, има она гомила срцепарајућих прича у Биц Женама.

Pa to Grujane, to je pitanje. Da li imaš pravo od zdravstvenog da sebi ukloniš dojke ako ti otkriju ogroman procenat šansi za dobijanje raka, ili samo kako mi se čini, seku kad izađe, tj. zovu majstore kace pokvari peć...

Има ваљда, има она гомила срцепарајућих прича у Биц Женама.

Ne znam stvarno, Zapata bi znao verovatno.

vendeta, marcipan je lepo objsnila, nije ona jelena karleuša pa da sebi tako pravi promociju...

meni nije jasan momenat da se bezrazložno kasapiš. i što kaže natnat, nisu sise jedino mesto gde takva vrsta tumora može da nastane. a šta ako neko recimo ima 80 posto šanse da dobije tumor mozga, da li onda i mozak da odstrani?

Smorka, nemaš pravo ni mamografiju da uradiš ako imaš manje od 30 godina. Kad bi tražila ovu operaciju dobila bi trodon intravenozno i stalnu terapiju u okviru tapacirane sobe i mekani duks sa kožnim aplikacijama o trošku države...