Prijava

Baba mi pričala sad za Božić

Jesi reko babi da je glupa zato što slavi Božić?

hahaha

edit

Da taj Fekete slučajno nema veze sa Egonom Fekete?

relativno je to često prezime, al ko zna, a možda ima veze i sa savinom, egon, pa savin, pa još i jude, a svi oni su nekako povezani, mamicu im

Ma nebitna cha totales. To je neki lik, mozhda i imaginaran, koji je pao na pamet mom ortaku na prvomajskom ujaku, predzoru dok se treznio sa balonom zhute vode. Navodno mu je glavna karakteristika bila to da je imao glavu kao ćup. Al eto pocetilo me ovo gavanski. Jbg napumpao nemicu nije, al glava kao ćup.

Svaki đed koji je išao u Nemačku plodio Švabice a svaka baka čuvala čednost. Preljepo

aa bata ćup
pa to mora da je, na rotkvariji chuveni, adek bokal

Istrazujuci svoje porodicno stablo u cilju pronalazenja eventualne unclaimovane imovine saznao sam neke korisne informacije.
Moj najstariji poznati muski predak nije ubio jednog turcina, nego SVE turke sto ih je bilo u Kolasinu i okolini, a posto mu je nestalo svezih turaka za ubijanje on dodje u Srbiju (jer je cuo da su tu socniji) sejuci za sobom pustos i smrt niz doline Tare i Lima. Onda je zauzeo jedno selo koje se i danas zove po njemu i odredio ga za bazu svojih operacija. Imao je cetiri sina, a onda je umro.
Njegovo pravo prezime je danas vise ne nosi niko, a od imovine je ostala neka vukojebina u brdima iznad Kolasina.

Pricha se da je moj djed ubio djeda mesuta ozila, zatim prebegao u švabiju i tamo napumpao babe badštubera i gelzenkirhena 04 za vreme chuvenih olimpijskih igara u berlinu

Jesteeee brate, i onda je

i otišla u Crnu Goru da ubije turčina njime.

edit

Kaže mi ujak da je bilo 1877-78,

Miki malo mi je cudno sto su otisli 1877-78 jer je bas tad taj kraj pripojen Berlinskim kongresom Crnoj Gori i trebalo bi da tu konacno budu na sigurnom. Moja teorija je da su ipak izbegli koju godinu ranije, mozda sezdesetih godina tog veka, jer su tad na toj teritoriji bile instalirane brojne turske karaule i osmatracnice (posle drugog pohoda Omer pase, duga prica) i tad je stanovnistvu bilo jako tesko, mozda najteze u istoriji, ako ga budes propitao malo detaljnije mislim da ces otkrit da sam u pravu, mislim to mi deluje logicnije

crnjak je što je tu posle bilo mirnije nego tamo gde su otišli

kljucna rec je POSLE, zato ti kazem.

U suštini mi i nije bitno jesu pobegli od turske osvete il zbog gladi. Ovo mi deda pričao a dal je istina Bog zna. Samo znam da mi je to predhodno prezime bilo Cerović.A s obzirom da ovo novo nosimo po Jovi koji je pradeda mom pradedi onda računam da bi trebalo biti početkom 1800 i neke... A inače i deda zamalo da pobije neke turke al 1960 i neke kad je vozio porodicu na letovanje pa mu otpo točak s tristaća na koji su naleteli turci :-)

Ја и кајзен четовали 2010те око 30 минута

какве ДЕДИНЕ ратне приче, деда треба да ти има фазон преко 90 година ако је учествовао у другом свецком, боље прадедине или још боље породичне ратне приче, да обухвати више јер
фамилија > обичан деда

А шта је са

С
Т
Р
И
Ч
Е
В
И
М

ратним причама?

Ja sam Kajzena častio pivom.

Posle toga oduzeta mu je partijsska knjižica (komunjara bio) i proteran je s KiM zauvek...

Stvarno se pitam kako si, sa ovakvom porodičnom istorijom postao oficir ?

Potpuno je jasno zašto ja nisam postao, ali tebe ovo citirano još gore diskvalifikuje. :)

Samo znam da mi je to predhodno prezime bilo Cerović

Drobnjaci, okolina Durmitora

Inace, Miki i ostali

EVO ODBANOVALI SU BRATA AJAXA ON SE ISTO RAZUME U TU TEMATIKU SLOBODNO GA PITAJTE NA PVT

morao sam caps jer je jako vazno

Stvarno se pitam kako si, sa ovakvom porodičnom istorijom postao oficir ?

Dedin rođeni burazer bio pukovnik. Najmlađi oficir koji je nosio Titov sanduk. Taj i danas drži Tileta u centralnom delu stana mesto ikone. A on me gotivio i vrlo ga obradovalo da iz familije neko nastavi tradiciju... ;-)
A razočarao se u drugoj godini moje Akadaemije. Pao sam iz vojne istorije jer sam navodeći oslobodilačke snage u Srbiji od 1941 do 1945 naveo i Četnike :-). Posle u drugom roku palo da polažem kod "Mire četnikuše" i naravno pošto je znala za mene, prođem glat. Inače tada je bio onaj prelazni period kad se u Srbiji četnici priznavali pola pola, al slabije to bilo među oficirima...

među oficirima...

Interesantno Batice, nas je trojica braće i sva trojica smo posaftali na prijemnom za srednju vojnu školu, najmlađi brat čak dva puta (mornarička i vojna muzička škola). Slučajnost ? ... Ma jok. Sve je kriv deda jer mu je sneg bio do brade. :)