Prijava

Pa jebote, ne mogu da verujem, za koga je pisan taj tekst, za debile? Ali debili uglavnom ne znaju da čitaju, pa onda sam u nedoumici...

NASA je pre pet godinа objаvilа dа zemljа dobivа 20% mаnje suncа nego deset godinа pre, što bi, takođe, moglo imаti veze s ovim projektom.

Ledeno doba u punom jeku, mamuti mi prolaze ispod prozora.

A i ja se to pitam. A naće se oni likovi "teorija zavjere" pa će da se utripuju na ovo i da šire uz jutarnju kaficu.

Meni nije jasno zašto bi neka tajna svetska vlada, sastavljena od naravno bogataša i multinacionalnih korporacija uopšte želela da smanji broj stanovnika na petsto miliona. Kako bi to uticalo na razvoj industrije, tehnologije i potrošaštvo generalno, s obzirom da korporacije žive od novca potrošača, ako ništa drugo? Kad bruto svetski proizvod padne za par procenata, onda je to užas, kriza, svetska ekonomska depresija, a kad bi se sa sedam milijardi broj stanovnika sveo na petsto miliona, to bi bio smak sveta za finansijske krugove, a ne ekonomska depresija. I još, ako to rade, zašto nas ima sve više i više, a ne sve manje i manje? Zašto ne zaprašuju područja gde je prirodni priraštaj preveliki: Južnu Ameriku, Kinu, Indiju, jugoistočnu Aziju? A ako zaprašuju ta područja, zašto je prirodni priraštaj u njima i dalje veliki? Ako zaprašuju Srbiju i time nam smanjuju prirodni priraštaj, kako to da je glavni razlog smanjenja priraštaja ogroman broj abortusa, jer ljudi neće da imaju decu? Tu ima baš mnogo tvrdnji koje jednostavno ne mogu da izdrže susret sa osnovnom inteligencijom.

Koja je glavna supstanca, srž ovog globalnog sistema to jest njegov sam krvotok?
Novac naravno.
Onaj koji odredjuje priliv i vrednost novca je pravi gazda a ne prozvodjači koji se bore za profit... multinacionalne kompanije su samo igrači igre čija pravila kroje ONI iz finasijskog sektora, verovatno mala grupa ljudi... Kakav li je psiholoski profil ljudi koji imaju toliku moć?
Dal bi se igrali bogova? verovtano da...

Kad mi neko da neki link ili klip ili bilo šta gde se priznaje ovo sve, a ne da napišu "priznali su" možda i poverujem. Drugo, ovo što Valdemar kaže, jebote, jel moguće da je neko toliko glup?

Kad mi neko da neki link ili klip ili bilo šta gde se priznaje ovo sve, a ne da napišu "priznali su" možda i poverujem.

To

multinacionalne kompanije su samo igrači igre čija pravila kroje ONI iz finasijskog sektora, verovatno mala grupa ljudi...

Baš me interesuje kako će da završi taj finansijski sektor posle redukcije svetskog stanovništva za 92 procenta, za koliko bi sledstveno tome opao bruto društveni proizvod, a onda nastala takva ekonomska kriza kakvu svet nije video još od epidemije kuge u srednjem veku. Nego, zaista nas je previše, pa bi možda trebalo ili krenuti u kolonizaciju svemira, ili malo prorediti gadove.

Valdemare nisam napisao da namravaju to da urade ili da to rade... samo se pitam dal bi tako nešto možda pokušali... igranje boga je širok pojam lično ne verijem u te otrovne tragove na nebu ili šta već...

A što bi ih bolio kurac što ima previše ljudi? Bogatima i moćnima sigurno ne fali vode i hrane i svega, a ne bi im falilo ni da nas je 20 milijardi

Valdemare nisam rekao da namravaju to da urade ili da to rade...

To da postoji "zla" mašina, ja ne dovodim u pitanje. Pitanje je samo da li ta mašina ima lice, rukovaoca, nekoga ko njome upravlja, tipa nekolko ultrabogatih ljudi iz senke, koji sede u foteljama, dogovaraju se i kroje sudbinu sveta, ili je to ipak malo komplikovanije, recimo da sistem nema lice, da je ustrojen po sopstvenim zakonitostima, da nema veze sa pojedinačnim ljudskim odlukama i htenjima, i pojedinačnim ljudima, da je to mašina, struktura, mreža, sastavljena od nas nekoliko milijardi, pa neko na vrhu, neko na dnu, ali svi su deo strukture koja se sama uspostavila, bez htenja nekih zaverenika. Eto, mislim da postoje takvi nadlični entiteti, nesvesni sebe, ali koji upravljaju. Odluka pojedinca, ili grupe pojedinaca, može da poljulja takvu strukturu jedino ako se ta struktura nalazi u stanju nestabilnosti. Otud revolucije. I da ne tupim dalje, uglavnom, slika grupe zaverenika koji upravljaju čovečanstvom pomalo mi liči na sliku Boga sa bradom u beloj togi koji čarobnom palicom upravlja svetom.

A šta kažeš na ovako nešto

Pa kažem da sigurno to postoji, ili nešto slično, ali tu grupu shvatam opet kao vrh ledenog brega, funkciju bezličnog sistema kojeg smo i ja i ti deo, deo i oni. Recimo da upravljaju svetom, njihove odluke u velikoj meri uslovljene su funkcionisanjem i strukturom ljudskog društva onakvog kakvo jeste. Sa druge strane, i članovi te grupe su ljudi, formirani društvenom i kulturnom strukturom kojoj pripadaju. I onda, ako možeš da im pripišeš neke osobine, mislim da bi te osobine bile zajedničke za 90 posto pojedinaca kojima oni recimo vladaju i manipulišu.

Valdemarе mislim da podcenjuješ nezasitost ljudskog ega... oni sigurno nisu kao 90% ljudi... imaju neverovatnu moć a to može da udari u glavu i uvek žele još moći, kontrole, slave... dobro znamo kako se se vladari imperija u istoriji ponašali svi su oni želeli da budu vladari sveta, bogovi, a to je ultimativno ludilo... a ovi dotični čini mi se da su opterećeni upravo kontrolom svega i savačega pošto su već zavladali svetom...

Valdemarе mislim da podcenjuješ nezasitost ljudskog ega... oni sigurno nisu kao 90% ljudi... imaju neverovatnu moć a to može da udari u glavu i uvek žele još moći, kontrole, slave... dobro znamo kako se se vladari imperija u istoriji ponašali svi su oni želeli da budu vladari sveta, bogovi, a to je ultimativno ludilo... a ovi dotični čini mi se da su opterećeni upravo kontrolom svega i savačega pošto su već zavladali svetom...

Jbg, mislim da ne razumeš šta tačno hoću da kažem. Ajd neka bude i da je ta klika na vlasti iz senke, ali oni ne bi mogli da vladaju da nisu eksponenti stanja naše kolektivne svesti. Ne oblikuju oni nas i naš svet i svest, već naš svet, naša svest, ovakva kakva jeste, delegira (u slučaju da je to istina) njih da vladaju. To sam mislio. A pričati o dobroj masi ovaca kojom upravlja grupica krvožednih vukova... Znam ljudi koliko ih znam, mnogo njih nije ni dobro ni dobroćudno ni osvešćeno ni nesebično ni darežljivo... Kad pogledam, ni ja nisam nešto baš... Pa što bi onda bilo čudna činjenica da gadovi vladaju?

Психијатве, у пваву си, мвзе нас зато што смо Свби и зато што имамо Војводу!

Možda ne kontrolišu našu svest ali pokušavaju da kontrolišu sve informacije evo nešto iz prvog lica:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=FNM8dOoyh34

Jao, nemoj mi njega, još jedna nameštaljka ko i onaj Asanž i WikiLeaks. Govore kako NSA, CIA i ostale grupe i tajna društva, agencije i pičke materine kontrolišu svet, ubijaju ljudi, truju i sve, a onda neki jadnik sam uspe da pobegne i da ih sjebe i kaže istinu. ŠUUUUUR.

Otkud znaš da je nameštljka? Najgore što više ne možeš da budeš siguran u bilo šta... Naravno da sumnjam u sve ali ne možeš da nešto odbaciš tek tako...

Moj drug koji je programer i radio je na programe analize podatka googla i lično mi je u poverenju rakao da prave takve sisteme kontrole protoka informacija preko interneta baš kao što je Edward Snowden opisao... On me ne bi lagao zvršio je ETF miran je dečko, jako pametan da ne kažem štreber, znam ga skoro ceo život... Rekao mi je da pazim šta pišem i gledam preko neta jer neko to filtrira i gleda, on sam ne zna ko... Meni je bilo smešno sve to kad je rekao, jer sam neozbiljan ali on je bio dosta zabrinut i to me malo uplašilo... Mislim i dalje gledam primera radi gole kineskinje koje povraćaju jedne na druge i ako to neko želi da zna o meni, slobodno, izvolete, briga me... lud sam šta da radim...

ova tema umreti nece

Možda upravo čitaju ovo i zaprašuju nam kuće onim belim tragovima. Možda je Kaizen......Cukenberg!