Prijava

Uzmi moj tekst sa avatara, objavi kao svoj :)

Za slavu sam pitala jer je Brus rekao da podržava svaku afirmaciju mladih autora.

marcipan, bacila si me u rebus načisto :)

Pa ne znam, nije afirmacija isto što i slava. A od ovog se ljudi neće leba najesti, već samo dobiti nešto manje-više simbolično i takmičiti se kvalitetom svog pisanija. Ja volim kad pobedim negde, pa makar ništa ne dobio, valjda svi vole?

Ja ne. Mogu i da objasnim, mada je više za onu temu čudnih navika i osobina, ne bih da ispadne da spemujem ovde, ipak je ovo ozbiljna tema. :)

ja sam pre nekih 10-15 godina učestvovao ovde kod nas na lokalnim konkursima, jedna druga i jedna prva nagrada za pesmu - dobio knjige što je pisao Lazanski, nekom ih dao odmah posle čitanja...

ne bih da ispadne da spemujem ovde, ipak je ovo ozbiljna tema. :)

Sad me ti zajebavaš, a ja sam mislio da neću egzibicije tipa spem a la Bob Rok i sl. A pokušavam da napravim konkurs za stvarno.

Uzmi moj tekst sa avatara, objavi kao svoj :)

Suviše je uzdižući i afirmativan, motivacion :)

Poslaću verovatno neku priču, gotivim da učestvujem na konkursima, nebitno šta je nagrada.

Suviše je uzdižući i afirmativan, motivacion :)

A ti uzmi primer iz poslednje defke, on je totalno demotivacioni :)

E, knjizevnici moze jedna pomoc za Saleta :)

A ti uzmi primer iz poslednje defke, on je totalno demotivacioni :)

A što da uzimam tvoje :) A osim toga ne smem da šaljem svoje, bilo bi sumnjivo ako bih pobedio.

E, knjizevnici moze jedna pomoc za Saleta :)

Može, šta je u pitanju?

treba mi tema za domaći ''moj osvrt na muziku''...ne znam šta da pišem?

Ma ne ti Valdemare, neko se tamo gore žalio da ne može da piše kratko pa mu pomažem...

Može, šta je u pitanju?

Ako ima neko inspiracije da mi napise sastav iz... muzickog..
Tema je: Moj osvrt na muziku :)
Bio bih veoma zahvalan :)

treba mi tema za domaći ''moj osvrt na muziku''...ne znam šta da pišem?

lolo pezose ne zajebavaj leba ti :)

сад кад вам се инбокс затрпа дефкама с вуке. видим да аутори већ преврћу по опусу и броје :)

Tema je: Moj osvrt na muziku :)

Sastave pišem samo za pare, ali evo neke ideje

Piši kako je muzika najuzvišenija od svih umetnosti pa razrađuj da muzika nema konkretan sadržaj, da utiče na sluh i na emocije i estetsko čulo u čoveku bez posredstva značenjskog elementa. Poredi je sa matematikom, ali naglasi da je matematika uvek striktna i dosledna sama sebi, dok muzika, iako fiksirana u notnom zapisu, uvek zavisi od interpretacije (tu udari paralelu sa pozorištem). Onda tu malo žvaći o muzici kao vremenskoj umetnosti, za razliku od slikarstva, vajarstva, koje je prostorna umetnost, ali napomeni da muziku uvek, kao i ostale oblike umetnosti, primamo na onaj način koji je diktiran društvenom klimom. Zatim napomeni da je muzika, iako apstraktna po svojoj pojavi, jedna od najmoćnijih sredstava za ideološku borbu ili manipulaciju masama, pomeni himne, koračnice, ratne pesme, doboše i trube. Na kraju reci da su pojedini ritmovi i skale duboko usađeni u pojedine civilizacije, i da muzički motivi i skale migriraju kao i narodi, i da je muzika opštečovečansko blago koje nas svojom lepotom objedinjava i objašnjava nam bez reči našu suštinu (to kao neki školski zaključak)