Prijava

U opisu razloga za ban jednog člana stoji upravo to kao razlog. Šta mu znači taj pojam ''versko osećanje'' i zašto je baš vređanje takvog osećanja podložno kazni?
Nisam video šta je dotični napisao i na koji način uvredio nečije osećanje (pazi ovo, ''uvredio osećanje'' eeeej!).
Zašto uvreda nekog drugog tipa osećanja nije podložna kazni. Recimo ljubav? Zaljubiš se u neku budalu i na internetu ti kažu da si jako glup zbog toga. Nikom ništa.
Osećanje empatije. Bude ti žao što se sprdaju sa retardiranom/unesrećenom osobom (tipa Nik Vujačić). U ovom slučaju možeš da popiješ drvlje i kamenje i etiketu lažnog moraliste, niko neće odgovarati niti mu stajati u razlogu za ban: ''Uvredio filantropska osećanja dotičnog'' čak i ako uz psovke popljuje tvoje ''empatične'' stavove''.
Ali ako si faking vernik niko ti ništa ne sme reći? Niko ne sme da kritikuje versko osećanje, niko ne sme da se pravi fazone na račun verskog osećanja, niko ne sme da sumnja u istinitost i traži dokaz za opravdanost takvog osećanja, koje su ti uzgred nalepili pri rođenju i rekli - ti ćeš se celog života osećati kao : pravoslavac/musliman/paganin/... dok ova ostala osećanja zapravo sam imaš bez nametanja. Pa ipak, vređanje ovog koje ti diktira sredina u kojoj odrastaš je kažnjivo, a tvoje lično osećanje može svako da blati i ukenjava bez problema.
Šta je to versko osećanje?

Prilično si u pravu. Na primer meni kad Amfilohije kaže da ću završiti u paklu i da će đavoli da me peku, ja bih mu zabranio to.

То је добар разлог да ти се неки у коментару најебу миле мајке. А шта је то, па не знам ни сам. Нека осећања која имају према Богу, Исусу, поповима...

Ja verujem u crvenu zvezdu, banujte džonija

POKAŽI NAMA SISU BOHORE, BOHORE, BOHOREE EE EE
Bez trulih fora. Vjera je intimna stvar, držite je u gaćama.

A ti misliš verovatno na Gvozdenovića, što je banovan zbog "poserem vam se na Svetog Savu"... Ne znam, nije baš u redu, neke verovatno vređa, ali ga ne bih banovao. Evo na primer, poserem vam se na Kanta. I šta sad? Ili, da je srao na svetog Avgustina, sumnjam da bi ga neko banovao. A st. Avgustin bio deset puta veći svetac od Save. Ili nije religiozni već politički momenat. Ali ne, jer da je napisao "poserem vam se na Nikolu Pašića", opet ne bio banovan. Ne znam.

kretensko je to baniranje totalno...plus sto su sve religije zajedno nanele vise zla covecanstvu nego 78 hitlera

Sveti Sava školaska slava bla-bla.
Mene Sv. Sava asocira na Gorana Bareta.

Pa sve zavisi...neki ljudi pretjeraju u tome npr. ko one iz pusi rajota što su prevršile svaku mjeru ukusa da bi postale popularne pa su najebale....sve ima svoju granicu

MI IMAMO SVETOG SAVU A VI SVETOG DUJUUU

Pa i Džimi ex moderator je pravio postere sa Pajčilom bez problema, što je i normalno, zašto bi neko bio imun na zajebanciju, pogotovu ako je javna ličnost? To ti ide uz opis radnog mesta.
daj da probam i ja nešto: Poserem se na jednog komšiju koji je zidar (i između ostalog pravi prozore na kulturan način ne razvaljuje tako što bane ljudima u kuću i isprepada ih).

Брате, то је можда зато што свештеници(кобајаги) представљају Бога на земљи а увреда свештеника је исто што и вређање Бога. То, по мени, има логике.

Pa sve zavisi...neki ljudi pretjeraju u tome npr. ko one iz pusi rajota što su prevršile svaku mjeru ukusa da bi postale popularne pa su najebale....sve ima svoju granicu

Sprdnja sa tim devojkama je tek za palm fejs i dobar povod da se zapitamo da li takvi događaji vraćaju čovečanstvo ponovo u srednji vek.

Mnogi pljuju po komunizmu i komunistima, pa se to ne uzima kao razlog za ban, čak se i blagonaklono na to gleda od strane moderatora, dok se za pljuvanje po pravoslavlju i crkvi popije teška bančuga. Licemerno je da se jedna religija ne poštuje, a ostale da. Odbanujte Gvozdena, iako taj prepodne mrzi sebe, a popodne ceo svet. Ne krivim ga, ipak je dosta isfrustriran, što zbog nejebice, što zbog toga što im je Soroš smanjio plate na Tarzaniji.

mi imamo svetog savu
a vi svetog duju
sveti sava svetog duju
jebao u bulju....

ako kažem "nabijem ja sve vas verske fanatike na kurac", el to vređanje?

Не, вређање је само ако поменеш свеца ил тако нешто.

TO MAJO
JEBI DUJU U BULJU

Bobe ti i kad ne spemuješ pišeš gluposti pljuje se i po jednima i po drugima(po veri doduše dosta više ja se sećam onog postera sa tajnom večerom i šurnejst komentara što je bila odabrana) i što da se ne pljuje i treba da se pljuje internet je tu da svako pljuje na šta želi da pljuje.
Treba otvoriti temu za pljuvanje po komunjarama jel ima već neka takva.

ako kažem "nabijem ja sve vas verske fanatike na kurac", el to vređanje?

Nije vrijeđanje nego razočarenje zato što ga nemaš.