Prijava

To je 50 000 ljudi. Koliko je to procenata Ruske federacije, koja ima 140 000 000 građana? I kakvu medijsku propraćenost ima na zapadu. Istu ko u Rusiji oni protesti oko ubijenih crnaca u Sad od strane policije. Gluposti....

На тих 50 000 хиљада ако је стварно било толико, лако може да се залепи довољан број људи да шутну Путина из Кремља, али то тек кад санкције стегну мало јаче и можда нека крађа на изборима, нешто милошевићевски

Ja sam čuo da je valjda palo neko ograničenje po pitanju broja demonstanata od strane policije.
Sve i da nije i da su to svi oni koji su imali muda da izađu 50k je fina cifra a rekao bih isto i za 21k o kojoj priča policija ako ima i kapi istine u pričama kako se u Moskvi anti-putinovsko raspoloženje iskazuje kao da žive pod totalitarnim režimom.
U svakom slučaju mislim da je to najveći broj koji smo imali prilike vidjeti do sad i da isti ukazuje na to da je u Rusiji alternativa u usponu pa možda i neko sa strane uloži malo u njih... samo ne baš previše očigledno.

На тих 50 000 хиљада ако је стварно било толико, лако може да се залепи довољан број људи да шутну Путина из Кремља

Rusi su to, ima bar trecina "nasih".

На тих 50 000 хиљада ако је стварно било толико, лако може да се залепи довољан број људи да шутну Путина из Кремља, али то тек кад санкције стегну мало јаче и можда нека крађа на изборима, нешто милошевићевски

Ako ti iskomentarišem post, hoćeš li ga menjati?

Ja sam čuo da je valjda palo neko ograničenje po pitanju broja demonstanata od strane policije.

Nisam čuo i sumnjam u tako nešto. Da je bilo to je idealan okidač za nemire većeg kalibra.

Sve i da nije i da su to svi oni koji su imali muda da izađu 50k je fina cifra a rekao bih isto i za 21k o kojoj priča policija ako ima i kapi istine u pričama kako se u Moskvi anti-putinovsko raspoloženje iskazuje kao da žive pod totalitarnim režimom.
U svakom slučaju mislim da je to najveći broj koji smo imali prilike vidjeti do sad i da isti ukazuje na to da je u Rusiji alternativa u usponu pa možda i neko sa strane uloži malo u njih... samo ne baš previše očigledno.

50 soma je ništavna cifra za jedan Beograd a kamoli Moskvu. Kap. Ako 0,05% ljudi može da uličnim protestom promeni vlast jedne zemlje sa nuklearnim naoružanjem, svet je u debelom kurcu. U Rusiji da uđeš u parlament treba skoro 5 miliona, u Srbiji ti treba 300 hiljada. Jebat ga, pa preko 30 soma je okupio Šešelj kad se vratio iz Haga na trgu.

https://facebookreporter.files.wordpress.com/2014/11/veliki-miting-srs-a.jpg?w=665&h=287

Međutim, ima jedna druga stvar. Rusi su ludaci što se tiče lidera. Ali Putina ne podržavaju toliko jer smatraju da dobro radi, podržavaju ga jer da njega nema Rusi bi na svojoj koži iskusili ono što sad prolaze Ukrajinci. I tu jesu u pravu.

Е јесте било ограничење кад је одобрен скуп, али на 50 000 људи, прочитао сам негдје, мислим на РТС сајту. Значи ставили ограничење само формално, иначе би било на 2000 нпр.

Međutim, ima jedna druga stvar. Rusi su ludaci što se tiče lidera. Ali Putina ne podržavaju toliko jer smatraju da dobro radi, podržavaju ga jer da njega nema Rusi bi na svojoj koži iskusili ono što sad prolaze Ukrajinci. I tu jesu u pravu.

У праву је ово Борко. Не воршипују Руси Путина нешто па ће као да прсну кад се разочарају, више се као воде принципом мањег зла.

50 soma je ništavna cifra za jedan Beograd a kamoli Moskvu.

Jeste ali u Beogradu policija tuče premijerovog brata a u Moskvi je vjerovatnije da premijer tuče policiju.
Ne, ozbiljno sad, Rusija definitivno nije bastion totalitarizma kako je predstavljaju u zapadnim medijima ali je isto tako daleko i od raja za slobodu govora pa vjerujem da ne pretjerujem kad kažem da je 50 hiljada u Moskvi kao barem 200 hiljada u Beogradu ili bilo gdje drugo (u odgovarajućim ciframa) na Balkanu, đe svako sere kako mu naiđe i sve ostale boli kurac.

Не бих се сложио. 200 хиљада у Београду је 10% становништва Београда. 10% становништва Москве са Подмосковљем је близу 2 милиона.

Кад је Слоба рушен било је преко милион људи на улицама. То је велики проценат грађана који хоће насилно (протести су неке врста насиља у односу на изборе) да смене легално изабрану власт, спрам статистичке грешке у Москви.

У Кијеву је постојао гро људи који су хтели да сруше Јануковича (нећу сад много у детаље), неких 70 000 хиљада. Али је поред тога у сваком моменту постојао је број од око 2 милиона људи који су у сваком моменту (или за пар сати, док стигну из кампова око Кијева или из удаљенијих градова типа Љвов) били спремни да дођу да праве срања. То је проценат који је велик, поготово за једну Украјину која је у том моменту била поларисана на проеу и прору стране. Разлика је што су људи из Донбаса били инертни (да ли зато што се нису надали таквом разрешењу у Кијеву, или јер се јесу надали, или зато што су имали директиву из Москве да не мрдају је друга тема), и нису ишли у Кијев попут људи из западних делова земље. Да су отишли, за пар дана би пала крв колика је пала у Донбасу за ових годину дана.

Ako ti iskomentarišem post, hoćeš li ga menjati?

Ако ти гурнем курац у дупе, хоћеш га опрати језиком?

50 soma je ništavna cifra za jedan Beograd a kamoli Moskvu. Kap. Ako 0,05% ljudi može da uličnim protestom promeni vlast jedne zemlje sa nuklearnim naoružanjem, svet je u debelom kurcu. U Rusiji da uđeš u parlament treba skoro 5 miliona, u Srbiji ti treba 300 hiljada. Jebat ga, pa preko 30 soma je okupio Šešelj kad se vratio iz Haga na trgu.

Кад 200-300 хулигана разјебе град како му дуне, 50к раје итекако је озбиљна маса људи.
Сем тога, кад је Шешељ дошао и три хиљаде људи је много, камоли тридесет.
Претерано лупаш

Čemu vređanje? Obzirom na tvoj raniji obrazac ponašanja moje pitanje je na mestu, jer jesi editovao ranije postove. Čak si sam to napisao. Nemoj mene da kriviš i vređaš za spostveni nedostatak hrabrosti da staneš iza sopstvenih reči.

Nego, da li ti je lakše sad kad si me ,,isprozivao" u Šešeljevom fazonu? Jel ti lakše, osećaš li se samozadovoljnije?

Dve-tri hiljade huligana razlupa grad kad policija ne sme da koristi bojevu municiju radi pucanja u vis. Ili čak ni ne mora bojevu municiju, suzavac i vodeni topovi očiste centar za pola sata. U organizovanim zemljama. Ispred Bele kuće se okupi 100 ljudi i NSA i FBI ih počiste u roku od 20 minuta. Misliš da bi FSBu trebalo više da to isto uradi ispred Kremlja? Kod nas debil nabije panduru baklju u grudi, i tri puta mu smanje kaznu, a pandur još ispadne kriv jer je pucao u vazduh.

Procene Šešeljevog mitinga variraju. Nemam dovoljno fotografija da bih dao baš u glavu tačnu procenu, ali mislim da je bilo između 25 i 35 hiljada. Na 200 kvadrata na mitingu ladno stane do 1500 ljudi. Mislim da je 6 od 6,5 po kvadratu je kad je u pitanju prosečna zbijenost.

Od tih 50 000 šta misliš, koliko bi ostalo kad bi poleteo prvi suzavac, koliko kad bi se pojavio prvi vodeni top, koliko kad bi radila gumena municija a koliko kad bi se začuo prvi bojevi metak?

Da li lupam ili ne potvrdi argumentacijom, ospori moj stav. Ne iznosi ocene bez osnova i argumentacije i uvrede bez potrebe.

Zavisi od prirode te mase, Borko. Ako će da se razbeže na suzavce i vodene topove, onda ni 50k nije dovoljno. Ako neće, naši panduri bi bili u problemu. E sad, to u Moskvi i Pekingu ne bi predstavljalo veliku frku, ali svejedno, 50k ljudi može da napravi sranje ako baš hoće :)

Psihologija mase je čudna stvar. Domino efekat na delu šta kod da se radi - napad ili bežanje.

Ako protestuje 50k, imaš max 500 ljudi koji će da pravi sranje i oko 5 000 koji će da prate. Te cifre ne rastu proporcionalno. Ako imaš 500k ljudi, broj koji će da pravi sranje neće biti veći 1000, eventualno 1200. Onih koji će da prate ćeš imati oko 70k jer taj broj raste. Međutim, ako krene da beži neko iz prvih 1000, tih 70k opada jako brzo.

Čemu vređanje? Obzirom na tvoj raniji obrazac ponašanja moje pitanje je na mestu, jer jesi editovao ranije postove. Čak si sam to napisao. Nemoj mene da kriviš i vređaš za spostveni nedostatak hrabrosti da staneš iza sopstvenih reči.

Тад ми се није вређало, мислио сам да ниси толико глуп.
Сам себе уканалиш. Полиција и бојева муниција на голоруке демонстранте? Па то било само на Тијенанмен скверу (јелте, тенковима), и овде Мајдану, када су Јануковичеви пуцали по демонстрантима

De je dokaz da su Janukovičevi pucali?

Какав робовски менталитет имају ови што се пале на јаког вођу. Тачно их видим као оне кућне црнце робове, такозване "Uncle Tom"-ове, који воле газду и бране га. Сере ми се од таквих људи, који кажу да мора да се пуца на протестанте. Друго, сере ми се од ових што правдају руске акције у Украјини "аргументима" попут - Што Русија не би смела да ради оно што ради Америка већ годинама по свету?
Е па знате зашто? Зато што је јадно, и нико не би требало то да ради, а нарочито не Русија која је одувек то као осуђивала и постављала се као неки бранилац јадних народа и заузимала став да они не раде исто што и Америка и да су изнад тога. Русија сад звучи као уплакано дете који виче: "Али маааамаааааа, они су први почели!".

Pa što si onda pisao uvrede. Ranije je ovde bilo i trolovanja i uvreda, al je za takve uvrede padala banana. I posle kao fazon neke akcije za za oživljavanje sajtoa, i što se više ništa kvalitetno ne piše na Vuki. No, odluči da li je isto goloruki demonstranti ili huligani. Huligan je neko ko ko organizovano pravi sranje, i naoružan je priručnim sredstvima. Ako su izbori pokazali da neko ima vlast 4 godine odakle nekom pravo da osporava tu vlast koju je taj neko dobio većinskom podrškom? I to da osporava blokiranjem normalnog života onih koji ne misle isto, ili čak misle isto, ali im se metode razlikuju.

Na Majdanu je bilo pucnjave sa obe strane. Upravo kritična masa ljudi koju su spremni da prave nerede je dovela do toga. A to nije 0,5% stanovništva.

Uopšte, daj prvo da definišemo da li raspravljamo o načinu razbijanja demonstracija, huligana ili nešto treće. Pravu na iznošenje svoje misli i političkih stavova? Osnovama za akcije i reakcije Majdanovaca i policije?

Meni se kenja od kvazi liberalnih trolova koji koristeći poluistine etiktiranjem bez osnova pokušavaju da pod plaštom šatro jednakosti isponižavaju i isprovociraju sve koji ne misle kao oni.

Само бунт само анархија.. Живео Путин, живео Војвода.

Meni se kenja od kvazi liberalnih trolova koji koristeći poluistine etiktiranjem bez osnova pokušavaju da pod plaštom šatro jednakosti isponižavaju i isprovociraju sve koji ne misle kao oni.

Тако је! Кад не знаш шта ћеш, реци да је неко трол.

Да ли мора да се пуца на демонстранте који имају ватрено оружје питам ја вас?

Uopšte, daj prvo da definišemo da li raspravljamo o načinu razbijanja demonstracija, huligana ili nešto treće. Pravu na iznošenje svoje misli i političkih stavova? Osnovama za akcije i reakcije Majdanovaca i policije?

О овоме треба расправити фино и смирено а не само понављати ко папагај "сере ми се од ових, сере ми се од оних" и често користити префиксе "квази" и "клеро" за те наводне изазиваче дијареје да би се звучало интелектуално.