Prijava

Ljudi su, kao deo faune, u potpunosti suvišni ovoj planeti jer je totalno usporavaju u razvoju i čak utiču na negativan razvoj. Da smo zaista razumna bića, kako tvrdimo za sebe, već bi odavno dobrovoljno izumrli.

Naravno da Sovjetima (i Saveznicima) nije suđeno za zločine tokom II sv. rata jer su bili pobednici, i naravno da ne možeš kolektivnu krivicu da pripišeš celom narodu. To je smešno.
Da se prebacim na nešto bliže i ličnije. Naravno da nisu svi Srbi KRIVI za Srebrenicu i ostale zločine u Bosni, Hrvatskoj i na Kosovu tokom devedesetih, ali postoji kolektivna ODGOVORNOST.

Srebrenica je užas, poreklom sam odatle pa znam šta se sve dešavalo, pričali mi ljudi koji su bili prisutni, i svi učesnici u zločinu treba da budu kažnjeni, a Srbi da dožive katarzu, kao nacistički Nemci, kroz priznavanje zločina i kajanje itd., bez obzira na to što je u Srebrenici stradalo, po muslimanskim izvorima, 8000 ljudi, a recimo u nekoj jebenoj američkoj invaziji deset ili trideset puta više. Ali boli me kurac, što se kod Srba više stvara svest o zločinima koje je činio njihov narod, to bolje. Zločin - loše. ČInio ga ti ili neko drugi. Nego samo mi jedno nije jasno... Nemci su, srazmerno svom brojnom stanju, u WWII genocidirali toliko i toliko ljudi. Ajd nek ih je u ratu zaista mnogo i poginulo, zauzvrat. Ali šta je sa Hrvatima, zašto se njima Jasenovac ne baca u lice svaki put kad počnu nešto da kenjaju, kao što se Švabama baca Aušvic?

Ja ne osećam i ne priznajem nikakvu odgovornost.

Ko kaže da im se ne baca? Nema mejnstrim medija koji ne bruji o tome. U udžbenicima stoji. Uči se još u 4. razredu osnovne. Ja gledao nekoliko dokumentaraca na TV-u o njemu, a čujem da hoće da snime i igrani film. Hrvatski zvaničnici idu svake godine da odaju poštu žrtvama. Zašto pokušavaš da iskonstruišeš kako je Jasenovac neka underground tema o kojoj šapuću samo nacionalno osvešćene ljudine?

Ali šta je sa Hrvatima, zašto se njima Jasenovac ne baca u lice svaki put kad počnu nešto da kenjaju

ja bi im bacao kad god nesto jedu govna, al ajd mozda zato nisam diplomata.

kako god zlocin je zlocin, i ne sme se jedan pravdati drugim, i ko god to radi je stoka.
a najgore mi je kad se pozivaju na ono "oko za oko zub za zub", ne kapirajuci uopste poentu toga a to je da zlocinac bude kaznjen a ne da drugim zlocinom ispravljas prvi jer to ne moze.
a cela bosna je onomad bila, ubio mi oca sacu ja njemu brata da isteram pravdu, iako ni taj otac ni brat nisu sa puskom krenuli na ove sto su pucali - da se tako simbolicno izrazim.

ahah ljudi se previse ponasaju ko da je tekma neka u pitanju...

ollanik, napusi se kurca sa tim tvojim "ja sam ovde najkulji" stavom, jer si vremenom poceo da transferises blam, pa ti najprijateljskije porucujem da se naduvas kurca, dok ne bude kasno, pozz.

Ko ne igra haks ima vremena da se bavi ovakvim glupostima.
Uzmi ti lepo jedno veche sa ekipom pa na haks, neće ti rusi ni englezi pasti na pamet više.

ps gledaj da igrash sa lammarom

ahhaha sto jbt,ne kazem vi sad,nego generalno

ono, niko da ti kaze pa reko aj ja cu, iako mi ne smeta, al zbog tebe...

pa brate,ja govorim kako stoje stvari,nisam ja kriv sto se ljudi ponasaju ko da je tekma u pitanju

Diskusija je baš civilizovana i neužarena. Možda misliš na utakcimu karlinga, ollanik?

ali vec sam rekao da ne govorim o vama sad sto diskutujete na ovoj temi cak se i slazem s vama,nego inace o ljudima generalno

ne radis to vise dzentlmenski, da izignorises ili da istrolujes kad vec vidis da mozes, vec samo navodis ono sto je ocigledno svima na temi (zato je tema i zabavna). samim tim sklanjas one sto se stvarno loze i svadjaju jer oni imaju tendenciju da su osetljivi na te postove i kazu "u olanik reko ko ovde pise da je NOOB, odo ja negde odavde" i tako ubijas dalju diskusiju u kojoj bi mozda ucestvovao, pa reko da ti napomenem u skracenom obliku da to ne radis.

kako god sad je propalo kvalitetno svadjanje za bar 2-3 strane, tako da si zasro.

Zašto pokušavaš da iskonstruišeš kako je Jasenovac neka underground tema o kojoj šapuću samo nacionalno osvešćene ljudine?

Ne, naravno da ima mnogo ljudi u Hrvatskoj kojima je sve to užasno. Hteo sam samo da kažem da se Nemci još uvek posipaju pepelom po glavi zbog holokausta, a Hrvati se diče antifašističkim nasleđem, eeeeeee? Gledano proporcionalno (ako može tako da se gleda), kroz zvanične podatke, broj ubijenih pripadniika drugih naroda kod Hrvata tokom NDH, podeljeno kroz broj stradalih pripadnika sopstvenog naroda, daleko premašuje taj odnos kod Nemaca. Svejedno, tokom novije istorije Nemci nisu isterali iz Nemačke poslednje ostatke naroda koji su spaljivali u krematorijima, dok Hrvati ipak jesu. Sad mogu da pričaju nacionalno osvešćeno ili ne, ali, znaš, ostaje neki osećaj disbalansa.

Onda si ti jedini koji oseća taj disbalans.