Prijava

е сад без зајебавања, мени је ово довољно да могу да кажем да су већа говна и од срба, а то није лако:
https://www.youtube.com/results?search_query=russian+fight+on+the+road+compilation

jos ce mnogo vremena proci dok se ne uglobalizujemo na nacin koji pominjes a do tada ce nas vec naci neka vanzemaljska civilizacija, ne brini

Rusi su jebeni Finci sa još pokojim kompleksom.
Nemaju oni veze sa Slovenima.

Imao sam prilike da provedem u Rusiji skoro mesec dana kada održavala Univerzijada u Kazanju 2013. i imam samo pozitivna iskustva. Ljudi su baš ljubazni i pritom ne pričam o volonterima sa Univerzijade koji to prosto moraju da budu jer rade, već o ljudima po gradu. I nema to nikakve veze sa onim ''Srbi i Rusi braća'' već su ljudi nevezano sa tim krajnje predusretljivi.
Pritom je Kazanj naročito interesantan pošto je u pitanju glavni grad Republike Tatarstan. Ima svega, grad je prava papazjanija hrišćana i muslimana i svi žive potpuno u redu, nisam čuo da je ikad bilo nekih razmirica na osnovu vere. Veoma lep grad, koji slično Beogradu leži na dve reke, samo je teritorijalno mnogo veći, a vala i lepši.
I jedna predrasuda koja postoji se, što se mene tiče, ispostavila kao veoma tačna. Ruskinje su ozbiljne pičke, naravno tu podrazumevam i one Tatarke koje su uglavnom crnokose i malo tamnijeg tena, ali veoma lepe. Kada sam šetao po gradu imao sam prilike da vidim žene od 40-ak godina koje šetaju sa decom, a izgledaju tako da bi mogle da stanu na crtu i ribama 15 godina mlađim.
Pošto sam od Moskve do Kazanja išao busem (700 kilometara, jebena vožnja) mogao sam malo da vidim i unutrašnjost zemlje. Činjenica je da ima bede, ali kao i u svakoj drugoj zemlji. Putevi u unutrašnjosti nisu toliko dobri što nije ni relno očekivati jer teško da teritorijalno najveća zemlja na svetu može u svakom trenutku imati sve puteve u sjajnom stanju. Jednostavno ih ima previše.

Ljudi su baš ljubazni

"Iznenađen sam što ovi čudni stranci ne ispunjavaju moja predubeđenja o otresitim varvarima."

Ne kenjaj Banislave, ja nisam ni napisao da sam imao neka predubeđenja o Rusima kao divljacima i nekulturnim pećinskim ljudima. Naprotiv, mnogo mojih kolega su bili u Rusiji pre mene i samo se ispostavilo kao tačno ono što su mi rekli. Nisam u tom smislu imao bilo kakve rezerve.

Dok je bio mali tata ga silovao pa ima taj agresivan stav, ili to beše deda?

Gonzo, nisam mislio na tebe lično. :) Ali ako si možda primetio, gotovo svi ljudi, bez obzira odakle potiču, kad odu u neku stranu zemlju (ili možda zabačeni kraj svoje zemlje) prokomentarišu "kako su ljudi ljubazni". Sad, ne kažem da su imali otvorene predrasude (mada možda neki od njih i jesu), ali su imali takav implicitni stav. Hoću reći, takav zaključak se nameće iz njihove potrebe da prokomentarišu nešto što bi trebalo da je očigledno. GDEGOD da odeš naravno da će ljudi biti ljubazni.

Pa jebem ga vala baš, ja na primer nikad nisam bio u Engleskoj, niti zemljama Skandinavije, ali sam recimo čuo od drugih da su ljudi tamo malo hladni. E kad bih tamo otišao, najverovatnije bi to bilo sa tom predrasudom da ne očekujem ljubaznost, već više ono reda radi ljubazno samo da me skine sa one stvari.

Ne kenjaj Banislave, ja nisam ni napisao da sam imao neka predubeđenja o Rusima kao divljacima i nekulturnim pećinskim ljudima

Ja zapravo imam. Neke prabake kod mene ovde su pamtile rat i oslobađanje. Nemaćki vojnici npr nikad nisu ušli u dvorište da uberu jabuku dok nisu pitali, uvek su zamoljavali da im se skuva čaj i tome slično. Jako civilizovan narod su bili tada.
Rusi dok su oslobađali kažu da je bilo ne daj bože nikome. Zaključavali su ljudi ćerke i žene po podrumima kad oni naiđu, hteli su da jebu sve od reda što ima 2 noge i hoda. Da, znam da i kokoške imaju 2 noge. Stoka su klasična bili. Prljavi, neuredni, aljkavi sa težnjiom da siluju.

Kapiram da nije priča o ovome i da sam random upao jer nisam ni jedan post osim ovog tvog pročitao lololo

Gonzo, nemoj da mešaš rezervisanost sa neljubaznošću.

Ja zapravo imam. Neke prabake kod mene ovde su pamtile rat i oslobađanje. Nemaćki vojnici npr nikad nisu ušli u dvorište da uberu jabuku dok nisu pitali, uvek su zamoljavali da im se skuva čaj i tome slično. Jako civilizovan narod su bili tada.
Rusi dok su oslobađali kažu da je bilo ne daj bože nikome. Zaključavali su ljudi ćerke i žene po podrumima kad oni naiđu, hteli su da jebu sve od reda što ima 2 noge i hoda. Da, znam da i kokoške imaju 2 noge. Stoka su klasična bili. Prljavi, neuredni, aljkavi sa težnjiom da siluju.

ма швабо хладан нема душе те топле православне словенске и страсти јебига јел тако валдемаре

edit:

Carin mod zaštitnik obrisao post.

Mislim da su ljudi uglavnom svuda ljubazni prema strancima u njihovoj zemlji, neki "domaćinski instinkt", šta li. Dosta puta se i meni dešavalo da provodam neke strejndžere po gradu, pokažem ovo-ono, popijemo itd. Valjda jer su zanimljivi, drugačiji od naših, pa onda vežbaš jezik (ako govorite nekim istim), iz prve ruke se upoznaješ sa mentalitetom, a radi i sujeta i lokalpatriotizam: sad ću ja da mu pokažem kako je ovo lep i dobar grad i zemlja!

Nemaćki vojnici npr nikad nisu ušli u dvorište da uberu jabuku dok nisu pitali, uvek su zamoljavali da im se skuva čaj i tome slično. Jako civilizovan narod su bili tada.
Rusi dok su oslobađali kažu da je bilo ne daj bože nikome. Zaključavali su ljudi ćerke i žene po podrumima kad oni naiđu, hteli su da jebu sve od reda što ima 2 noge i hoda. Da, znam da i kokoške imaju 2 noge. Stoka su klasična bili. Prljavi, neuredni, aljkavi sa težnjiom da siluju.

Ti nemački vojnici koji su bili ovde nisu bili udareni u glavu jer nisu osetili pakao Istočnog fronta, samo neke akcije partizanen in di kukuruzen, mogli su da budu pristojni i da sviraju klavir. Inače, i u Nemačkoj su bili pristojni, svirali klavir, Bramsa i Šumana, a napravili Aušvic onako, da se ne vidi s glavnog puta. A ti Rusi su došli ovde posle takve klanice kakvu ne možeš ni da zamisliš. Ja ne garantujem da bih ostao psihički čitav posle pola godine borbe na tom frontu, a ne četiri. Čoveče, oni su u opsadi Lenjingrada morali da jedu leševe da bi preživeli, u Staljingradu su ih slali u juriš petoricu s jednom puškom, pa kad ovaj s puškom pogine, drugi hvata pušku, i tako dalje. Još su jedni druge međusobno trebili, Staljin itd... Normalno da nisu bili normalni.

Njagore mi je kad neko počne opravdavati zločine i užase ljudi koji su njemu po nečemu bliski. Koliko smo mi, kao ljudi, govna, opravdaćemo i gnusnosti ukoliko se ideološki poklapamo, nećemo ih osuditi jer jebiga treba osuditi svaki zločin svakoga.

да, на пример сребреница је океј јер то су муслимани јебига ко их шиша џД

Čemu ova apologija silovatelja i ubica?

Svi znamo da je krivica individualna, i ne može se pripisati jednom narodu kolektivno. Može se optužiti grupa ljudi da je planirala i izvela genocid, ili etničko čiščenje, šta god već, ali ne može narod. U skladu sa tim, sovjetski ratni zločini mogu se upoređivati sa bilo kojim ratnim zločinima u istoriji čovečanstva koji nisu dospeli pred sud pravde. Daleko od odbrane zločina, samo prvo mislim da treba formirati sud, koji bi utvrdio krivicu, pa onda presuđivao. Da se političke igre ne mešaju u to. Nešto kao Haški tribunal, kad dođu neutralni Marsovci pa uspostave pravdu. Onda će i narodi kao entiteti moći da odgovaraju zbog zločina u prošlosti. Staviti onda na sud Ruse zbog silovanja i streljanja prvo protivnika, a onda svog naroda, staviti Amere zbog one dve atomke na Japan, Japan dodatno sravniti sa zemljom zbog onih miliona mrtvih Kineza, staviti na sud Francuze i Engleze i Špance i Holanđane i Belgijance zbog istrebljivanja stanovništva u kolonijama, i tako, pravda za sve.