Prijava

Jedna od najlepših "narodno-zabavnih" pesama, kako muzički, tako i poetski...prejaka numera, serem se hipsterima u usta i guram čizmom dublje u ždrelo:

http://www.youtube.com/watch?v=X6q58LKWm1c

ahhahahahhahahahha. dva goluba bela

U danasnje vreme, turbo folk je alt. Mozemo da se raspravljamo zasto je tako, ali bih ionako pobedio, tako da no svrhe.

Изгледа да овде прво треба омеђити границе појма АЛТ, па тек онда расправљати да ли је нешто алт или није. Које су одлике нечега што је алт: да ли су то тек квантитативне, то јест да ли мало људи слуша то, или квалитативне: је ли то нешто што нуди нешто другачије у постојећем устројству музичке сцене и музике уопште? Можда би требало узети у обзир и која социјална група слуша тај турбофолк, јер ако испадне да је публика тога вулгус ординарис, онда можда ни музика није алт? Не знам, нисам паметан...
ЕДИТ: Ево нешто алт, по критеријуму да се већини не свиђа и да провоцира мејнстрим публику.
https://www.youtube.com/watch?v=YQ8hXiRxSUo

је ли то нешто што нуди нешто другачије у постојећем устројству музичке сцене и музике уопште?

jeste.
TF je alt. Alt vasim jebenim preuzvisenim pravcima drogiranih asocijalnih slucajeva koji bi preko dopa u citanke. Kad god pocne da se kenja o virtuoznosti metalaca ili kvalitetnim tekstovima rokaca, prisere mi se glomazno. A prisere mi se jos jace kad klinac iz bloka pokusava "da se izrazi kroz svoje tekstove i muziku" na engleskom. Pa jebo te Bog, zar je moguce da je sustinsko u tebi na nematernjem jeziku. Ja mislim da nije i da se samo proseravaju.

Smatram da tekst koji govori o 25cm stikle i minjaku moze biti veca umetnost od preseravanja o zivotu i prolaznosti istog, jer umetnost valjda treba da tezi tom sustinskom, vecnom i nepromenljivom govnetu. Ako sam ja u sustini kurva, onda je moja umetnost da to kazem.
Ako sam ja asocijala koju jebe lokalna banda iz odeljenja, onda definitivno nemam vremena da filozofiram na temu prave ljubavi vec placem ko picka kuci kad se vratim. Samim tim je samo to umetnost koja moze iz mene da potekne

Gomila tih nazovi umetnika pise stvari koje "zvuce mocno". I to je to. Mocno zvuci i kad ja podrignem, ali je jednake vrednosti ko to.

Ja mrtav ozbiljan mislim da je Balkanac Djanijev ozbiljna pesma.

Остајем Балканац и провинцијалац!
Путуј, Европо, срећу желим ти ја!
А ти, мала, кад ти затреба мушкарац,
доћићеш мени, буди сигурна.

Сигурно боље звучи од овог паноског просеравања.

Путуј, Европо...
Немој више чекати на нас.
Не питај много,
доспећеш и ти на рђав глас.

Kakav crni TF da bude alt jebem ti ženo majku, ako već idemo u tom pravcu onda je alt muzika kod seljaka nešto tipa Neđo s' Manjače, Sinovi Manjače, Jandrino jato, možda čak i Baja Mali Knindža može da se svrsta u tu kategoriju jebeš ga ima par opasno dobrih tekstova a sluša ga pretežno Serbska seljanija pa je svakako alternativac na tom polju.
https://www.youtube.com/watch?v=FN5X5VxROoU&list=PLbsPBcOgDcGqvDovo6vzIwvHCcMlF998s
mislim jebeš ga dobra za uzeti kalaš i jebati sunećene na kilo rakije

poletno, ali nema dubine u tekstu, iskreno.
mislim, ja sam ozbiljan, tekstovi pesama koje sam ja postavio su podlozni analizi mentalno nezgovnanih ljudi. Ova krajina je ok pesma ozb, cak mi nije hardkor seljanija, ono, patrijocki, ali ne nosi dubinu...

https://www.youtube.com/watch?v=yY4ZFhXSizw

Ovo "sareni leptiru mog sivila" je vrhcina jedna teska.

sad tek vidim profov post, kapitalno sabanovo delo, moram reci. carska pesma.

Deep Purple – When A Blind Man Cries Lyrics

If you're leaving close the door.
I'm not expecting people anymore.
Hear me grieving, I'm lying on the floor.
Whether I'm drunk or dead I really ain't too sure.

I'm a blind man, I'm a blind man and my world is pale.
When a blind man cries, Lord, you know there ain't no sadder tale.

Had a friend once in a room,
had a good time but it ended much too soon.
In a cold month in that room
we found a reason for the things we had to do.

I'm a blind man, I'm a blind man, now my room is cold.
When a blind man cries, Lord, you know he feels it from his soul.

Protiv:

DA RASKINEM SA NJOM tekst

Uradi mi sada sve sto si
s njom bez mene radio
znam radio si to samo
da bi mi se zgadio

Volim ukus tvoga djona
cak i kada na njemu donosis mi nju
jer vazno je da si mi tu

A sad mi daj njen broj
da 'mesto tebe ja raskinem sa njom
da pozovem je, i kazem da si tu
i da si za mnom lud
pusti me

Pusti me da raskinem sa njom
umesto tebe ja
neka slusa nocas kako volimo se
a onda spustim slusalicu jer sama ne mogu
da uzdisem za oboje

Daklem, prevedi prvu na naški, upakuj sve kako treba i dobićeš pesmu. Ova druga, je obično namicanje reči na reč kako bi se napravila rima i Srpska Majka zaradila još koju 100k evra. Boza na bilo kom jeziku i u bilo kom obliku!

hahahaha koja si picka neverujem

mora da si mentalni midzet kad mislis da je to sto pises validno.
to bi bilo kao da ja kazem da ti je drug iz klupe bio retardiran zato sto je sedeo pored tebe.

a nije, brate, nije to prelazno.

Moj skromni doprinos temi.
CVETE BELI tekst

Uvek sam znao to
to da negde postojis ti,
zato nikada nisam ni zalio ja
za drugim usnama.

Svaku drugu sam lagao
svakoj pravio pakao,
po kafanama sam novi cekao dan
i tad te sanjao.

Ref.

Pravo iz mojih snova
po jastuku se rasula kosa tvoja,
pod kozu si mi usla cvete beli
bas takvu sam te sanjao zivot celi.

Ove noci pravo iz mojih snova,
po jastuku se rasula kosa tvoja,
pod kozu si mi usla cvete beli
bas takvu sam te sanjao zivot celi.

Svaku drugu sam varao
lazne nade im davao,
ljubav trazio svud
bio pijan i lud i tebe sanjao.

Nikad nisam se kajao
nikom racun polagao,
uvek bio sam jak
al' pred tobom bih sad
k'o dete plakao.
https://www.youtube.com/watch?v=RSWFH79nAk0

Veliki Srbine, ti to nešto na moj račun?

Prodao sam svinje sve
Neću svinjac da im čistim
Skinuo sam opanke
Obuo sam patike
Po splavovima visim

Belo belo sve je belo
Belo telo kurac palac
Džrndž drk
Provod ribe prijatelju ovo ono

Aj sad da mi lepo objasnite koje od postavljenih pesama (ostrane mene) su takve?

Govana ima i u pink flojdu, nemojte da jedete govna, samo mi je nisko da ovde kopiram.

Kao sto je jos nize ovakvo poredjenje.

Ne generalizujmo jedenje govana i pisanje poezije.

Govana ima svud, a ja samo onako lupao, nikoga u vidu nisam imao.