Prijava

Ok Brus, štampam. Hvalqa

Danas idem na roštilj, i pivo. Važno je obaviti preliminarne pripreme.

Kad pada prvi maj?

Kad pada prvi maj?

U maju, tačnije negde početkom maja

Meni je jedan kafandžija pričao da u srneći gulaš stavlja čokoladu za kuvanje, sad ne znam kakva bi situacija bila sa čorbom, možda je bolje ne eksperimentisati kad je puno raje za stolom. Uglavnom sa začinima ne možeš da pogrešiš, ima onih gotovih što su baš pravljeni za razne čorbe. Ako imaš domaće tucane paprike obavezno ubaci, em otvara apetit, em posle pivčuga legne ko bog. I ne preteruj sa krompirom lel

U petak sledeće nedelje.

Ako ubacuješ krompir u kotlić onda gledaj da to bude nakon što je meso napola kuvano, da ti se ne zgusne previše. Mi više volimo da posebno skuvamo testo pa posle prelivamo čorbom u tanjiru.

E da ne zaboravim - ako hoćeš ljuto onda ubaciš svežu papriku po sledećem šablonu:
- Cela daje blago ljuto
- Rasečena bez semenki daje srednje ljuto
- Rasečena sa semenkama daje maksimum ljuto

Ako hoćeš najblaže ljuto, da mogu i deca jesti, onda ubaciš celu pa je izvadiš pre začina.

sto mora era i to...jel bas nemate druge izbore??
vrv nigde ne idem ove godine iako gotivim buksne i prirodu

Inače, kad je kotlić u pitanju, voda bi trebala stalno da lagano vri - ne baš da preliva sa strane, ali nikad da nije mirna. I konstantna vatra obavezno.

Koga mrzi da vitla sekirom po šumi a ima mesta u kolima za plinsku bocu, ova stvar je zakon

http://i.moduscentar.hr/l/RAIMPEX19.jpg

Imam sličan, malo rustičnije postolje, mogu da potvrdim da je fenomenalna stvar. Em imaš punu kontrolu vatre, em turbo lakše za nas debele :)

Malo samo nedostaje miris ćumura, ali to može da se reši tako što potpališ par komada i staviš ispod da dime :)

nigde
ili u šumu neđe
jebeš šator laguna ima više mesta kada se spusti zadnja klupa

Uzmi sirovu slaninu, uzmi vrat od svinje, krilca su super može i batak, samo dobro izvrti piletinu sa svih strana da ne ostane krvavo unutra.

+ и * за сланину. Месо за роштиљ које људи купују је чисто бацање пара. Ћевапи и пљескавице постану као картон, а кобасица је као од гуме, а укус никакав. Сланина и суви врат кад се лепо испеку, после пиво и вино само клизе. Још је добра и пилећа џигерица која се увије у танко сечену сланину.

Ko ponese plin na uranau ima se smatrati amerom

Tanjirača braćo. Po obodu slanina na vrhu, sledeći krug niže kobasica sledeći meso da se sok od slanine i kobasice sliva preko njega i na dnu pečurke da krčkaju u toj svoj tekućini. Prijatno

Tanjirača braćo. Po obodu slanina na vrhu, sledeći krug niže kobasica sledeći meso da se sok od slanine i kobasice sliva preko njega i na dnu pečurke da krčkaju u toj svoj tekućini. Prijatno

To bre Bohore u kurac te ljubim, to je pravo roštiljanje.

Месо за роштиљ које људи купују је чисто бацање пара. Ћевапи и пљескавице постану као картон, а кобасица је као од гуме

pa de vi kupujete meso jebo vas konj?

Заборавих да кажем: месо које људи купују у супермаркетима, већ спремљене кобасице, ћевапе и пљескавице. То се највише купује. Најобље је да сам купиш и самељеш месо и спремиш га за роштиљ.

Е, да! Мислим да већина зна да је је сланину и суви врат најбоље пећи на лаганој ватри да се полако топи масноћа. И што каже Деки, јебеш плинску боцу, само ћумур и дрва, то је прави роштиљ.

Ja cu prase jbg pored ide rostilj da jedu ovi gladni i riba u onom kurcu za ribu za ribe i muske koji bi da meze uz spricera

Inace ko ne ode 31-og uvece nema pojma kake su kobasice u 10 ujutru kao melem

Gonzo neće niko da te grdi da u šerpu de vadis mesinu nasečes kilo crnog luka pa na dnu da bude. Taj luk posle jebe kad bude onako polukuvan