Prijava

Стевчо брате, ладно си ставио ђусер на аватар. Значи, волим те!

UPIS

EDIT: osim ako i na ovo takmičenje ne zaboravim lololo

Je l' čuo ko od vas za Sedmoručnika ili Nava? Drvozbora ili Minđušare? Trokloke ili Psoglavce?

Knjiga Zaboravljena gora?

Upravo ta. Računaju li se bića iz nje kao fantastična?

Racunaju se. Al nemoj da budu ista. Mozes uzeti i sa vikipedije slovenska mitologija.

Odlično :D
Neće biti ista, nem teorije. Drvozbora skroz drukčije zamišljam :)
Ipak, moj je Sedmoručnik. Može? :D

Ја бих Цара Тројана ако може

Definicije ne moraju da imaju veze sa knjizevnim ili narodnim verovanjem da nesto izgleda na odredjen nacin.

Zar to onda nije neki vid prevare? Zar nije poenta u tome da se izraz/pojava pa i bića definišu kakva jesu.
Mogu li na primer da zadržim osnovnu ideju i opis svog bića onakvog kakvo ono jeste ali da definiciju ''začinim'' sopstvenim elementima?
Bolje tako da se piše, nego da se lupa, npr. sirene da budu žene sa glavom majmuna. To već nije kul, nego proseravanje.

Zato sam za to da se zadrži osnovna srž/suština bića koje se definiše, a da se dozira sa izmišljotinama.

I još nešto... Verujem da će, pored ostale predložene literature umnogome pomoći Pavićev ''Hazarski rečnik''. Taj čovek je prosto imao dara (ili večito punu lulu hehe) da sere, i to dozirano i uverljivo.

Стевчо брате, ладно си ставио ђусер на аватар. Значи, волим те!

Delimano Nutribullet xD

плот-твист
Стевчова баба је Маја Волк

Jocko ne jedi govna

ja ću ovog domaćeg, nek se pribeleži tamo ako mora ovako da se... kako se kaže?

rezerviše, to je ta reč

Za ovog drekavca sto stoji na spisku ima vec buljuk definicija
http://vukajlija.com/drekavac
I za akrepa i jos po neke...pa me zanima, jel to zavzeto ili se moze plagirati u ovom takmicenju?