Prijava

Ko je lik sa slike?
Šta koje pičke materine znači onaj vrabac, video sam ga već par puta?
U najmanju ruku, čitanjem razvijaš vokabular i stil izražavanja, ako ne i mišljenja. Jednom pravniku bi to trebalo da bude važno.

On zapravo misli da troluje. Mada verujem da je ozbiljan, pošto je za kvalitetno trolovanje odviše glup. Drugo možda sam bliži deci od tebe. A pod tri verovatno izgledam 30 puta bolje od tebe. Kao i ostali ljudi sa ove teme.

Postoji nešto što zovu fah idiot. Malo je grub naziv, označava ljude koji poseduju izuzetno usko znanje i interesovanje za sve oblasti osim svoje struke. Takvi kažu: baš me boli kurac za haljinu Ane Karenjine ili šta je bihejviorizam ili koji kurac filozofi to bi trebalo ukinuti. Ali takvi ljudi mogu da budu izuzetno korisni za društvo, radeći u oblastima svojih stručnosti. Loša stvar je kad takvi krenu da napadaju druge, smatrajući se vrednijima, a zašto, zato što, apsurdno, poseduju manju opštu obrazovanost.

Uzmi za početak Silogizme gorčine, to su filozofski aforizmi, prilično lako stiče se uvid u njega ako čitaš prvi put. A onda uzmi Kratak pregled raspadanja. Nemoj mene kriviti ako ti ogadi život :)

Aj da ih nadjem. Sta je sa ovim raspadanjem, o cemu se radi tu?

@Veselko
Zdravo Veselko :)

@deky_aod
Zdravo, deky_aod :)

Aj da ih nadjem. Sta je sa ovim raspadanjem, o cemu se radi tu?

Zbirka kraćih eseja, sa nihilističkom centralnom idejom. Zabavno štivo.

Ne moze bolje. Je li tesko to pronaci na srpskom?

https://www.kupindo.com/Beletristika/28997061_Kratak-pregled-raspadanja-Emil-Sioran
Nije
Meni iskreno ta forma nije legla jer ideje koje je Sioran izložio su mi poput ovih današnjih lifestile gurua samo mekice dublje. Ako si hipik u post hipi vremenu svakako bi ti bilo interesanto čitati preteče hipika :)
" Posle svakog razgovora, u kome istančanost odaje stupanj jedne civilizacije, kako da ne zavapimo za Saharom, kako ne zavideti biljkama ili beskrajnim monolozima životinjskog carstva?"
Al Gor - kupa se

Ne moze bolje. Je li tesko to pronaci na srpskom?

Uvek možeš do biblioteke. Bar neke veće.

Ako si hipik u post hipi vremenu svakako bi ti bilo interesanto čitati preteče hipika

Pričamo o istom ultranihilisti?

Da.
Antipodi funkcionalno definišu obe strane.

Sad bih pisao, ali ajd da ne zbunjujemo čoveka.

Не бих се само сложио да је Сиоран претеча хипика, али човек каже - антиподи. Добро. Теме апсурда, ужаса од постојања, самоће, монолози упућени непостојећем Богу, дефинитивно нису њу ејџ фазон који фурају хипици. Вероватно коментар није био о садржају, већ о форми, кад прича о лајфстајл гуруима. Само Сиоран је био човек који је живео своју филозофију, нешто као Сократ, Диоген, Кјеркегор, одатле ваљда тај лајфстајл приступ. У неким делима је све време писао о себи, личне исповести. Али на пример, шта сам последње од њега читао, Пад у време и Крик безнађа, уопште није толико личан, нити је афористичан. Ту има обимније есеје, озбиљнију, скоро праву филозофски форму. Само тему није променио.

Теме апсурда, ужаса од постојања, самоће, монолози упућени непостојећем Богу

Šta je antipod ovoga? Hipici jebeni.
Ja ti kažem šta je crno, napišem jebeni esej ok? Da li ćeš znati da mi kažeš šta je belo posle čitanja šta je crno? To ti kažem.

Ja neću znati. Postoji mnogo toga što čoveku može dati smisao u životu - vera, deca, ljubav prema Vučiću, Šešelju, posao, sujeta, uspeh, novac... a apsurd, besmisao je negacija svega toga zajedno. Tako da, ako pročitam šta je najočajniji nihilizam, posle neću znati da li da idem u crkvu, učlanim se u SNS ili pokrenem privatno preduzeće :)

Pa kad si glup jbg :)

Pa kad si glup jbg :)

Nisam, pokrenuo sam privatno preduzeće. Ali i privatni preduzetnici snažno osećaju apsurdnost postojanja.