Prijava

Zar nije ideja o Bogu/bogovima nastala još kod pećinskih ljudi, kao produkt straha od smrti, i verovanja da ista nije kraj nečega (života, samog postojanja čoveka...)?

Religija se isprva javila u formi animizma. Vjerovanja u produhovljenost prirode, pa je kasnije evoluirala u totemizam - obožavanje životinja (to se poklapa sa razvojem lova), koji je kasnije sa razvojem poljoprivrede evoluirao u neke razvijenije oblike religije s obzirom da su se počeli pojavljivati neki rituali kojima su se Bogovi ili neka druga viša bića trebala umilostiviti da ljudima 'poklone' kišu ili plavljenje rijeka

EDIT: Na prošloj strani sam odgovorio Stecu i Olu, ako ih zanima da pročitaju odgovore

http://vukajlija.com/forum/teme/71226-pitanje-ateista-odgovor-vernik?strana=2#post_3629466

ok,brate,sad kapiram...inace ja nisam za bilo kakvo sirenje mrznje prema nekim grupama ljudi(a ni sankcionisanje govora) ali trenutno se nalazimo na temi(i sajtu) gde se siri mrznja prema ateistima...i ne ne samo prema ateistima koji sire mrznju nego prema svim ateistima...i sve onako govnarski kao preko skecheva,a u stvari ih boli to sto ne mogu da udju u neku raspravu kao ja i fender koji smo u 4 posta resili sve ljubazno...da pokusaju da udju u takvu raspravu ispali bi magarci

Pa dobro, seru ljudi možda ali ono, šta ti mogu. Što bi rekao Tyler the creator:

http://i.imgur.com/Dl1D3vz.jpg

Jedno je ovo preseravanje pojedinaca ali imaš kažem nekih baš dobro organizovanih magaraca koji žive od finasiranja nekih stranih organizacija i sjebavaju hrišćansku religiju i njene vrijednosti, a vamo ih boli kurac što neki Muhamed ili Hakim sipaju ženi kisjelinu u facu, jer "pa ne možeš za to da se buniš, to je dio njihove kulture!!!11"

Generalno pravi Srbi i ekipa koja brine o ovoj zemlji imaju precih stvari od trosenja vremena na minorne i nebitne grupacije koje su se malo ohrabrile dok je klintonova administracija vladala svetom prethodnih 15 godina.

Prvo polako sklanjati odredjene elemente izdajnicke vlasti u Srbiji, a zatim polako pripajati Srpsku deliti Kosovo i cistiti milogorce, da izadjemo na more konacno. Sve ce to uskoro biti moguce.

A ateisti i ostale minorne grupacije ce uskoro skapirati da im je spika slicna ekonomu Fenerbahcea koji na minut pre kraja finala pridje Zeljku i kaze kako razmislja da nadje drugog snabdevaca maramica u trenutku dok je nereseno. Dakle nebitna i zustro odjebana.

zasto bi nedaunovci sklapali oci i udaljavali se od ekrana dok bombasi povracaju degenshtine iz mozga prejako ispunjenim konstatnim ispaljivanjem od strane zena zbog malog kurca?

oli brt moj kurac ti ne izlazi iz usta, samo primecujem non stop o njemu pricas, ako se potrudim proonacicu 5 postova u kojima pominjes moj kurac

zato sto je on razlog svega degenskog sto vidim svaki put kad udjem na ovaj forum

oli ostao si usamljen u svojim tvrdnjama jebiga, posmatramo te sa sazaljenjem

hahah ti stvarno mislis zato sto je pobedio tramp da ti je kurac veci i da ce bilo sta oko cega se ti lozis da se ispuni

ok laku noc, idem da spavam kasno je odnosno rano je

Ol brate, ponoviću opet

http://i.imgur.com/Dl1D3vz.jpg

Ovo ne važi samo za tzv. "cyberbulling" nego i za bombaševo smaranje. Zapišaj ga i šetaj dalje, on se toliko bacaka u pišaći da će te isprskati kapljice pišaćke ako nastaviš da blejiš tu đe si ga zapišao

Ciro, ovaj post si editovao 3-4 puta sto znaci da si apsolutno nesiguran u svoju spiku. Laku noc sad stvarno

ma neka prska,brate xd

lepo spavaj,bombase pazi da spavas na ledjima da se ne udavis u pisaci ;)

Mnogo mi se sere od vas sto ateizam povezujete sa pederlukom, liberalizmom, hipsterlukom i slicno. Hej, samo ne verujem da gore na nebu sedi cika sa bradom koji prati svaki moj pokret misao i delo, i to na kraju nagradjuje ili kaznjava paklom ili rajem.
Ako ste ikada seli i porazmislili o tome, a imate iq preko 80 postali ste ateista.
Ako nikad niste seli i porazmislili, porazmislite.

Pa stani jebem mu mater 10 milijardi ljudi ima, ne moze jedan bog svacije grehove da isprati i osudi, i da podeli mrtve na raj i pakao. Glupo je, nemoguce i detinjasto

Ako treba postavicu vam ovde 23,7 hiljada pitanja o bogu na koje ne mozete dati odgovor, ako cete na kraju shvatiti da doticni ne postoji, da je to samo bajka za odrasle koji se plase da nema zivota posle smrti (kao sto i nemа).

Hajde vi mene jednim pitanjem ili pricom ubedite da bog postoji????

Bukvalno mogu sam protiv svih da diskutujem ovde, toliko je religija glupost da ne postoji stvar koju ne mogu da opovrgnem

Ljudi su jednostavno nepristojno navalentni. Što ti imaš potrebu da mene ubeđuješ da Bog ne postoji ili postoji? Na kraju krajeva ima religija koje nemaju vrhovno biće.

Ciro, ovaj post si editovao 3-4 puta sto znaci da si apsolutno nesiguran u svoju spiku. Laku noc sad stvarno

?? Kakav post brate editova? O čemu pričaš?

EDIT: To jest jesam ali sam samo promijenio jer sam loše zapisao nešto... a sada evo i tebe opet zapišao

EDIT2: Mislim nijesam te sad zapišao, ali računaj da jesam... onim mlazom nebitnim

bombas se mnogo hvata za neke slamke i glupe price koje misli da mu mogu proci kod ljutih glava

http://i.imgur.com/Dl1D3vz.jpg

Ovo ne važi samo za tzv. "cyberbulling" nego i za bombaševo smaranje. Zapišaj ga i šetaj dalje, on se toliko bacaka u pišaći da će te isprskati kapljice pišaćke ako nastaviš da blejiš tu đe si ga zapišao

Pa kome onda smeta šačica militantnih ateista, koji van interneta ne smeju ni da ti priđu, nego se izdrkavaju po nekim forumima, a to rade svađajući se sa onima koji hoće po svaku cenu da im dokažu da im je diskusiona patka veća?