Prijava

Ali gledam mlađe generacije, krste se i kad autobus prođe pored crkve. Sad, ne znam da li je t

Ovo sam i ja imao priliku da upoznam pre jedno godinu dana u tramvaju neki decko se krsti dok smo prolazili pored hrama sv save, meni bilo malo neprijatno.

A sto se tice teme postoje dve opcije. Jedna je da maestro iznosi ono sto zaista misli, dakle neka razmisljanja osnovca ili srednjoskolca sto znaci da je debil, a druga je da zeli sve nas kolektivno intelektualno da nadmudri tako sto ce neprimeceno da govori ono sto ne misli da bi nas sve prevario sto opet znaci da je debil. Dakle nema razgovora vise sa njim. Preteruje decko malo sada, bolje je praviti se da ga ne vidimo nego da ga bijemo kurcem po lobanji, ipak smo mi sa vukajilje pre svega gospoda

Potpuno promašena poenta screena, kao i uostalom svaka poenta crnačko reperska.C yberByllying se ne rešava time što se skloniš od ekrana, jer utiče na privatni život. Uglavnom su siledžije iz neposrednog okruženja, škole, posla i slično...Ne verujem da neki Japanac drka Holandjanina iz Groningena recimo.

Meni ne smetaju ateisti nego ovi što misle da mogu napraviti raskol sitnm provokacijom. Jebote, imam sjajne prijatelje i među ateistima i među vernicima raznih religija, čak sam i zaređeni internet sveštenik dudeističke crkve. Zabole me jako za rasprave o veri.

Al' što jedan pop ima svastike, bemtisuncekalajisano, da je makar katolik pa da mi oprosti što bi ih kresnuo...

Osim ako Japanac nije iz Groningena

Sve je to lepo deco moja ali ipak dа ли је реално да неко не зна шта је преламање светлости, а овамо покушава да прича о науци? Међу равнозмељашима има и атеиста, а и има и верника. И сви су ненормални на свој начин.
Посебно ме нервирају ови наши верници кад почну ваде на Библију, а нигде у Библији не пише да је Земља равна. Још кад кажу да је Бог прво створио Земљу па Сунце.
Не бих да пазлујем, али шибните ово неком вернику, ако вас буде смарао са везама равне Земљом и религије. Библија не може буквално да се тумачи, земља је термин за материју, као што се лантаноиди и актиноиди код нас називају ретке земље, а не ретки елементи. Земља је српска реч за материју.
1. У почетку створи Бог небо и земљу.
Небо је свемир, празан простор. Земља овде значи материја, а не планета или тло. Тренутак Великог Праска.
2. А земља беше без обличја и пуста, и беше тама над безданом; и дух Божји дизаше се над водом.
Земља, тј. материја је била безоблична, хаотична и даље наука не може да провали о каквом стању материје се радило, тј. то су они тренуци од неколико секунди после Великог Праска, до скоро првих 100 милиона година старости свемира. Стварање првих атома и молекула.
Дух Божији над водом, значи да је Бог изнад вода (не водене површнине), тј. изнад реда који је створио и кога у том тренутку још ствара и обликује.
3. И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост.
Први фотони, формирање протогалаксија, тј. небула.
4. И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме.
Одвајање светле и тамне материје, као и одвајање енергије од материје. Стварање галаксија. Стварање звезда. Стварање планета. Стварање планете Земље.
5. И светлост назва Бог дан, а таму назва ноћ. И би вече и би јутро, дан први.
Утвртђивање кретања галаксија, звезда и планета. Земља утврђује револуцију око Сунца и ротацију око своје осе.
6. Потом рече Бог: Нека буде свод посред воде, да раставља воду од воде.
Вода овде значи и усијану течну масу, каква је била Земља на почетку. Постепено хлађење, кондезација воде (H2O), формирање земљине коре (свод између воде и воде (течног омотача језгра Земље)).
7. И створи Бог свод, и растави воду под сводом од воде над сводом; и би тако.
8. А свод назва Бог небо. И би вече и би јутро, дан други.
Стварање Земљине коре, Земљине атмосфере, одвајање површинске воде и облака, тј. кондезација водене паре, прве "хиљадугодишње" кише, формирање праокеана.
9. Потом рече Бог: Нека се сабере вода што је под небом на једно место, и нека се покаже суво. И би тако.
Пошто се скупила велика количина воде, део је почео да испарава, а услед кретања свода који одваја воду од воде, тј. који одваја воду од течног ("воденог") омотача Земљиног језгра (кретање Земљине коре), долази до издизања копна и стварања праконтинента, познат по имену Пангеа.
10. И суво назва Бог земља, а зборишта водена назва мора; и виде Бог да је добро.
Овде је ваљда све јасно.
11. Опет рече Бог: Нека пусти земља из себе траву, биље, што носи семе, и дрво родно, које рађа род по својим врстама, у коме ће бити семе његово на земљи. И би тако.
12. И пусти земља из себе траву, биље, што носи семе по својим врстама, и дрво, које рађа род, у коме је семе његово по његовим врстама. И виде Бог да је добро.
13. И би вече и би јутро, дан трећи.
14. Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;
15. И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.
16. И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде.
17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.
18. И да управљају даном и ноћу, и да деле светлост од таме. И виде Бог да је добро.
19. И би вече и би јутро, дан четврти.
Ако се питате, како је Бог прво створио биљке и животиње, па тек онда Месец и звезде, опет се то не тумачи буквално. Наравно да су створени пре биљака и животиња. Свето Писмо је писано тако да се гледа очима човека који нема појма ни о чему, који има мозак детета тек свесног себе, који упознаје своју родну планету, па тек онда ствари које су створене ван те планете (Месец, друге планете, звезде). Иначе некад су људи звали Месец и планете звездама (Венера - звезда Даница). Нпр. постоји стара народна песма коју пева Лепа Лукић - Ој, Месече, ЗВЕЗДО сјајна.
20. Потом рече Бог: Нека врве по води живе душе, и птице нека лете изнад земље под свод небески.
21. И створи Бог китове велике и све живе душе што се мичу, што проврвеше по води по врстама својим, и све птице крилате по врстама њиховим. И виде Бог да је добро;
22. И благослови их Бог говорећи: Рађајте се и множите се, и напуните воду по морима, и птице нека се множе на земљи.
23. И би вече и би јутро, дан пети.
24. Потом рече Бог: Нека земља пусти из себе душе живе по врстама њиховим, стоку и ситне животиње и звери земаљске по врстама њиховим. И би тако.
25. И створи Бог звери земаљске по врстама њиховим, и стоку по врстама њеним, и све ситне животиње на земљи по врстама њиховим. И виде Бог да је добро.
26. Потом рече Бог: Да начинимо човека по свом обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од целе земље и од свих животиња што се мичу по земљи.
27. И створи Бог човека по обличју свом, по обличју Божјем створи га; мушко и женско створи их.
28. И благослови их Бог, и рече им Бог: Рађајте се и множите се, и напуните земљу, и владајте њом, и будите господари од риба морских и од птица небеских и од свих звери што се миче по земљи.
29. И још рече Бог: Ево, дао сам вам све биље што носи семе по свој земљи, и сва дрвета родна која носе семе; то ће вам бити за храну.
30. А свим зверима земаљским и свим птицама небеским и свему што се миче на земљи и у чему има душа жива, дао сам сву траву да једу. И би тако.
31. Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро беше веома. И би вече и би јутро, дан шести.
Дан не значи буквално земаљски дан него одређени временски период, али је намерно написано у Библији дан да би неуки човек лакше разумео. Уосталом нека неки човек докаже како Бог мери време.
Коме није јасна вишезначност речи: земља, вода, свод или дан, нека погледа ово.
ТРЕБАЛО БИ ТУЋИ РАВНОЗЕМЉАШЕ НА СВАКОМ КОРАКУ, НЕБИТНО ДАЛИ СУ АТЕИСТИ ИЛИ ЗИЛОТИ!

fenđer ojebo zbilja

Ljudi ljudi ljudi.

Samo tražim nekog vernika da prodiskutuje sa mnom. Nećemo kao pičke u pvt nego ovde da svi vide. To je poenta mog bistvovanja na ovoj temi. Jer bukvalno mislim da su svi već skontali da bog ne postoji samo troluju ateiste.

Svi ste ovde grlati kad treba ja da budem prozvan, a kad treba da argumentujete boga onda ćutite svi.

Vernici su napravili lagani mali pomak kad su shvatili apsurd biblije, pa su se čupali ''ne može se biblija bukvalno tumačiti'' (loooooooool)

Evo naprimer objasnite mi ovu božiju metaforu iz 10 zapovesti:
1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим Мене.
2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
3. Не узимај узалуд имена Господа Бога свог.
4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и обави све послове своје, а седми дан је одмор Господу Богу твоме.

LOOOOOOOOOOOOOL WTF
4 od 10 zapovesti bog je posvetio samom sebi. Bacite malo pogled na ovo. Nmg da verujem da je bog toliko sebičan, ljubomoran, nesiguran u sebe, narcisoidan, nesamopouzdan, detinjast i razmažen lol

1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим Мене.
2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
3. Не узимај узалуд имена Господа Бога свог.
4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и обави све послове своје, а седми дан је одмор Господу Богу твоме.

1. jednopartijski sistem, to svi lideri uvode u statut stranke
2. nemoj biti preletač
3. ako napišeš ime lidera i pretpostavljeno seksualno opredeljenje bićeš banovan na 24 sata
4. mora i On nekad da odspava ujutro

1. jednopartijski sistem, to svi lideri uvode u statut stranke

kako to misliš? jednopartijski sistem je deo političkog uredjenja neke DRŽAVE, a ne stranke

Hajde vi mene jednim pitanjem ili pricom ubedite da bog postoji????

objasni mi onda kako to kad vidis u manastirima one ljude sto su opsednuti, pa ih samo molitvom mogu smiriti...

kako to misliš? jednopartijski sistem je deo političkog uredjenja neke DRŽAVE, a ne stranke

Ti stvarno misliš da u nekoj državi postoji mogućnost biranja vlasti?

objasni mi onda kako to kad vidis u manastirima one ljude sto su opsednuti, pa ih samo molitvom mogu smiriti...

very poor choice of words
ako sam te razumeo, pitaš me ako bog ne postoji, kako onda monahe samo molitve mogu smiriti? wtf brt? jel se sprdaš. Total legit

Ajde sad da se malo uozbiljim. Staram se da održim um otvorenim za sve, smatram se nedostojnim da bilo kome sudim. Moju decu učim da poštuju veru svojih predaka ali im ostavljam izbor da same odluče, ne namećem silom.
Od prvog pitanja, od prve lekcije o veri i običajima, objasnio sam razliku između metafizičkog i stvarnog, gde su verska učenja u domenu filozofije, a svetovna u domenu fizike. Moje ćere znaju da je veronauka učenje o moralu, a ne o stvarnim zakonima Univerzuma.

Onog trenutka kad upoznam čoveka koji veru shvata kao nauku ne uzimam ga zaozbiljno. Otud i gađenje prema radikalnim ateistima, previš ozbiljno shvataju veru.

Vjerujem da u svakome od nas ima nešto lijepo. Vjerujem da ako voliš život, život voli tebe. Vjerujem da se treba davati. Bez fige u džepu. Bez kalkulacija i odricanja. Vjerujem da su zaista lijepi ljudi oni koji su zaista zahvalni. I vjerujem da za ono što volimo, i što nas čini sretnima treba naći vremena. Uvijek.

Vjerujem da ono što nam se događa i ono što će nam se tek dogoditi nije ništa u usporedbi s onime što jesmo. Sada.

Vjerujem da nema malih ljudi. I malih priča. Vjerujem da smo svi dovoljno veliki onakvi kakvi jesmo.
Vjerujem da nisu sve suze tužne. I da nisu svi osmjesi sretni.

Vjerujem da u svakome od nas ima nešto lijepo. Vjerujem da ako voliš život, život voli tebe. Vjerujem da se treba davati. Bez fige u džepu. Bez kalkulacija i odricanja. Vjerujem da su zaista lijepi ljudi oni koji su zaista zahvalni. I vjerujem da za ono što volimo, i što nas čini sretnima treba naći vremena. Uvijek.

Vjerujem da ono što nam se događa i ono što će nam se tek dogoditi nije ništa u usporedbi s onime što jesmo. Sada.

Vjerujem da nema malih ljudi. I malih priča. Vjerujem da smo svi dovoljno veliki onakvi kakvi jesmo.
Vjerujem da nisu sve suze tužne. I da nisu svi osmjesi sretni.

Vjerujem da u svakome od nas ima nešto lijepo. Vjerujem da ako voliš život, život voli tebe. Vjerujem da se treba davati. Bez fige u džepu. Bez kalkulacija i odricanja. Vjerujem da su zaista lijepi ljudi oni koji su zaista zahvalni. I vjerujem da za ono što volimo, i što nas čini sretnima treba naći vremena. Uvijek.

Vjerujem da ono što nam se događa i ono što će nam se tek dogoditi nije ništa u usporedbi s onime što jesmo. Sada.

Vjerujem da nema malih ljudi. I malih priča. Vjerujem da smo svi dovoljno veliki onakvi kakvi jesmo.
Vjerujem da nisu sve suze tužne. I da nisu svi osmjesi sretni.

Kakav smarac ovaj maestro...pravi ateista...

Posjeti stranicu kataklizma ateizma da vidis kako se prosipaju takvi ko ti...

Znaci ne samo da namecete drugima svoj stav...nego i pljujete na sve sto je tradicionalno.

Kako bih vas tusio u buretu govana ej...jednog po jednog.

Edit: mozda bih tusio i po dva, cisto da ubrzam proces.

jebiga Kane, zbog takvih stavova oni i dobijaju krila....

ovo ko da nije maestro nego neko drugi na ovom nalogu

Kako bih vas tusio u buretu govana ej...jednog po jednog.

Zaista bi izmislio toplu vodu. Ljudima koji su širili ateizam uglavnom je tokom hiljada i hiljada godina tako nešto i rađeno.