Prijava

Па,сматрам да на Металику још увек вреди отићи ако желите да видите квалитетан концерт.
А што се тиче твоје опаске о Канибалима,мислим да није сасвим на месту,јер Металика на своје концерте окупља много већу групу људи,од којих многи нису diehard метал фанови,али желе да виде квалитетну свирку.Делом је то заслуга самог бенда(односно,њихове музике,која се приметно смекшала и спустила),а делом заслуга аудиторијума који их прати.

Pa, jeste da sam hiperbolisao, ali ne možeš Metaliku da porediš sa nekim tamo pank bendom za koji 90% rokenrol populacije, sa oproštenjem, zabole kurac.

У праву си,Металика одавно није мали и непознат бенд и,такође,одавно није ,,ТРОО''.Али,рецимо,да им неки непознати бенд сад свира као предгрупа,то би на неки начин допринело популаризацији тог непознатог бенда.Тако да не можемо занемарити коришћење Металике у рекламне сврхе.:)

Gamby, naravno da ne možeš da porediš Metaliku sa nekim tamo pank bendom za koji 90% populacije zabole. Ali Metalika je počela trešericom i surovom brzinkom, iz garaže, i onda umekšavala, usporavala, komercijalizovala se. Na kraju se pokreće priča o tome da li se prodala ili ne. A ima jedan pank bend koji se zove Green Day, veoma popularan, u savremenoj pank muzici ono što je Metalika u metal muzici. I oni su bili garažni bend, surova brzinka, a onda je usledila slava, uspeh, novac, pa su umekšali muziku, usporili, počeli šalala, i sad se vrte po MTVju i dobijaju neke nagrade u Americi. Da je Disorder počeo da svira muziku za mase, pa da mlati pare, pa da ulaže pare u reklamu i da se vrti okolo naokolo na top ten listama, on uopšte ne bi bio neki tamo bend za koga ljudima puče kurac. A reci mi iskreno, da li se onda mogu porediti Metalika i Green Day? Čisto razvojno, a i komercijalno?

Zašto je uopšte bitno da li se prodala ili ne ? Zar je to bitnije od onoga što su ostavili iza sebe ? Lako je napljuvati, a zanemariti činjenicu da niste ostvarili u svom životu 1% onoga što su oni. Ovo je isti đavo kao sa Borom Đorđevićem. Izgleda da ljudi zaborave sve vrline onoga trenutka kad naiđu na neku manu.

Pazi Valdemar, imaš Slayer koji nije k od komercijale. Sirovi treš. Na koncertima ima 20000 ljudi. Bili su isto udaljeni od publike kao i Metalika i Megadeth. MORAJU da budu ogradjeni jer je ovaj jebeni svet pun psihopata. Znaš šta se desilo Lemiju iz Motorheda na koncertu u Srbiji? Spičio ga lik iz prvog reda sa metalnim parama za koje je zalepljen žilet. Šta bi bilo da je bio pored njih na bini? Razmisli malo... Sa velikom popularnošću rastu problemi...

А и прича да је Металика успорила дефинитивно више не пије воду након албума Death Magnetic који једе малу децу, а и мало већу.

Gamby, nije uopšte toliko važno koliko je bina daleko od publike, to je više figurativno. A poređenje sa Slayerom je skroz na mestu. Krenuli su od sličnih korena, a pogledaj ih sada. Usput, čuo sam da će Metallica kao svoju novu maskotu uzeti Duška Dugouška, pošto je poslednji album snimila za Warner Bross. Ja sam lično bio veoma iznenađen. To je valjda merilo komercijalnosti, za koju izdavačku kuću snimaš. Evo ko ne veruje, spisak svih koji trenutno imaju ugovor sa WB.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_current_Warner_Bros._Records_artists

Zajedno sa Kajli Minoug, Šer, Paris Hilton, Ruslanom i da ostalu boraniju i ne nabrajam, nalazi se svetlo ime Metalike, koja se, za razliku od svih ostalih na spisku na toj stranici na Wikipediji, uopšte nije prodala!

Какве везе има ко је издао албум? Битна је музика. Јеси ли преслушао музику на том албуму?

Наравно да је у интересу бенда да што више примерака прода, па отуд и фенси издавачке куће.

Naravno da sam slušao. Ne znam da li si ti slušao tekstove nekih njihovih ranijih albuma? Ne bi se reklo da će momci završiti snimajući za multinacionalnu korporaciju. Muzika je najbitnija, ali postoje još neke stvari osim nje. Ako snimaš za Grand, onda to za sobom povlači i neke implikacije, bar što se tiče imidža. Evo spiska Mitrovićevih zvezda:

http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_Production

Sad, kad bi između Indire Radić i Lepe Brene pročitao ime, na primer, Kud Idijoti? Zar ne bi bilo tužno? Rekao bih: jeste to pravi pank, jesu oni legende, jesu tako dobili šansu da prodaju više albuma jer ih reklamira Pink, jes bolja produkcija, mediji, tako to, ali, brate, PRODALI SU SE!

Ja mislim da se Metallica uopste nije prodala. tj sta uopste znaci prodati se? Uzeti od nekog pare i praviti pesme kakve masa sa MTV-a voli? Mislim da Metalica nema veze sa takvim prodavanjem,jednostavne proslo je mnogo godina i treba razlikovati pesme sa Kill 'em all albuma i sa Load-a ,Reload-a koje je James pisao sa 19 god i sa 30 a danas sa 40. covek sazri u svakom pogledu pa i muzickom. Pljuvali su ih prvo sa izdavanjem spota za One i kasnije nakon sisanja,sto je totalno bezveze,ako neko misli da treba da se ostane underground i da svira po supama to nek radi sa svojim bendom. A taj Slayer koji spominjete ne moze da se poredi sa Metallica-om u pogledu kvaliteta pesama i raznovrsnosti. imaju jednu pesmu Seasson in Abyss koja je zanimljiva za slusati i svirati a ove sve ostale su na isti fazon.a tek sto ne moze da se poredi u zivoj svirci!!! Newsted je i donekle otisao iz benda jer je smatrao da se Metallica pogubila u svojim pesmama,promenom stila. Sa Robertom dobila je na svezini,to se i vidi,pesme su mnogo agresivnije i bolje nego sa St.Angera,ali nije poenta dal je samo vracanje na przenje ili je u pitanju kvalitet. Sve se vrti oko para ali da pisu ono sto ne vole ? mislim da nije tako.

Грешиш , Њустед је напустио Металику зато што се никад није осећао као члан бенда , то је и сам рекао у интервјуу. Сам је рекао да је увек било "Металика и Џејсон Њустед".

Kad su poceli da rade sa Robertom,rekli su da su zapravo tada skontali sta je Newsted hteo da Metallica bude.
Slazem se da su ga omalovazavali,James je stoka:P

Jebiga sad. Ako neko sazri u muzičkom pogledu ne bi trebalo da mu se pesme generalno pogoršaju. Ima dobrih pesama i posle četvrtog albuma, ali je celokupno gledano kvalitet drastično opao sa petim albumom.

Nisu sazreli, već su se prodali. Opet, to ne znači da su im nakon toga pesme loše. Samo su manje dobre nego što su bile, iako su još uvek do jaja.

A "Viski in d Džar" je sranje nad sranjima. :)

Nisam to znao. :) Opet, njihova ili ne, ne svida mi se. :)

da whiskey in the jar je pesma od Tin Lizi i meni se vise svidja nego original... Sto kaze Zyklon,rade ono sto vole,mislim da nisu na nivou da ponovo pisu metal militia ili jump in the fire ili pesme tog tipa przenja. sve je stvar ukusa,onaj ko ne voli taj smeksan zvuk recice da su se "prodali" il sta god.
@gamby
Mislis da su ostali bez ijednog snimljenog spota,nazovu tru momci u crnim majcama,nastavili da prze u podrumu i po rupama od klubova da bi pisali bolje pesme? Ili sad posto su se "prodali" imaju i dalje inspiraciju za pesme bolje od starih al ne smeju da ih pisu jer su uzeli pare? Stvar je inspiracije,sazrevanja...

Ne vidim kada sam pomenuo njihov imidž. Boli me kurac i da pevaju u roze majicama sa šljokicama. Nisam ni rekao da im je muzika sranje, nego da je lošija. Realno, prilagodjavanje muzike širem auditorijumu jeste prodavanje.

Ovo je iz zlatnog perioda Metalike:
http://www.youtube.com/watch?v=GI8xrnOrftM

Mislim kad pravi muzicar pise pesmu,pise ono sto oseca,i kakav je tog trena u glavi. Prosle je skoro 30 god. ljudi se menjaju o tome govorim. Onaj ko prilagodjava pesme trzistu to nisu muzicari to su sljakatori. a Metallica to definitivno nije.

''More, sa All Nightmare Long su me ponovo "kupili". Eh, da, tvrdim i da je Unforgiven III, najbolja od svih Unforgiven pesama, sa sve dužnim poštovanjem prema prvoj pesmai sa "Metallica" albuma.''

Word.