Prijava

ovaj gori od rasnog jebes mi sve

Radio sam davnih dana neki kao rad debilni iz ekologije, baš na temu naseljenosti, nije zemlja prenaseljena, samo su resursi neravnomerno raspoređeni. Sedam milijardi ljudi da stanu jedno do drugog kao na koncertu nekom, ispunili bi teritoriju kosova baš, tj približno toj površini ( oko 11 hiljada kkm ako se dobro sećam, da ne proveravam sad). A pod pretpostavkom ravnomernih resursa, indija bi bila dovoljna da se svi komotno nasele jedni do drugih (izuzimajući religijske i društvene razlike itd). Srbstvo pravoslavlje i kosovo su priče onih što im neko zatrubi na semaforu jer stoje na zelenom i drkaju fon, pa izađu s nekom letvom i svom pravoslavnom bratu srbinu otvore lobanju, jer jbg ko si ti da moju čast dovodiš u pitanje lololo preloša spika svakako al ovo za teritorije je baš kao računato po nekim modelima i slično

stratimir, objasnicu ti zasto gresis, samo da sednem za racunar!

Bezmude generacije.. jebo vas onaj ko vas tako nevaspitao.. crno se majci Srbiji piše sa njenom današnjom decom.. gde vam je karakter, sinovi.. stav vam je ko da žvaćem svežu zelenu travu.. bljutav.. bezukusan.. nikakav..

Srbstvo pravoslavlje i kosovo su priče onih što im neko zatrubi na semaforu jer stoje na zelenom i drkaju fon, pa izađu s nekom letvom i svom pravoslavnom bratu srbinu otvore lobanju, jer jbg ko si ti da moju čast dovodiš u pitanje lololo preloša spika svakako al ovo za teritorije je baš kao računato po nekim modelima i slično

ne kazem ja da je srpstvo lose kao ideja. to je odlicno.
muka je sto vezujemo srpstvo za teritoriju a to mozda nije dobro. mozda i jeste, al ono nije lose da se pitas ponekad.
jos gore je sto ga vezujemo za religiju ili tako neku glupost (ovaj ne izgleda kao srbin).

hahhah ovo je javio jebeni

Prištedi snagu.. ne može zlato da zardja.. a ti pokušavaš da me ubediš da može.. da smo u kafani, već bi te izvuko napolje..

onaj isti javio sto lize picke prljavim ribama i ljubi ih u usta

Srbin je porodičan, vredan, veran čovek.. domaćin.. dobar otac i muž.. odgovoran i savestan.. i tu nema diskusije.. sad mi ti kaži jel su to loše stvari.. pa premotaj filmunazad i vidi gde si se sve zajebo..

Zavisi kako kome.
Velikim igračima nije bitna teritorija, malim igračima je bitna.

Šta će Rusiji i Americi i Kini teritorija kada dignu 3 nosača aviona i sravne sve sa zemljom 15000 km daleko od kuće. I vrate 5000 tankera nafte.

Malim igračima kao što je to recimo Srbija teritorija može igrati baš jaku ulogu. Ali to treba znati, nije to samo vikati EVE VO JE MOJE i udariš sikirom brata jer je uzorao među, ne ide to tako rođaci

celt, srpstvo dobro je, srbstvo loše je. Lično nisam vernik i to, a znam da sam veći patriota i srbin nego pola rodbine što svaki vikend vise u crkvi, sablažnjavaju se na scene ubistava i seksa u filmovima, a s druge strane kad im neko po njihovim nekim tripovima stane na žulj, oprže paljbu po njemu kao najgori neljudi. Na to sam gore mislio pod onim debilnim primerom

Šta će Rusiji i Americi i Kini teritorija kada dignu 3 nosača aviona i sravne sve sa zemljom 15000 km daleko od kuće. I vrate 5000 tankera nafte.

e, ali ovo nije uradjeno zarad svog drustva nego je upravo ovo sto kazem. neka kompanija/grupa je dovoljno mocna da moze da nagovori ameriku da digne 3 nosaca aviona da im dotera 5000 tankera nafte.
a oni nemaju nista od teritorije. ili je ponekad grupacija razlicitih sitnih zemalja koje to ne mogu da odrade same, ali se fino okoriste postojecim sranjem.

kakvu ulogu ima teritorija maloj zemlji koja nema stanovnistvo da naseli, obradjuje ili brani tu teritoriju ili joj jednostavno to nije profitabilno - obradjivanje te teritorije vise trosi energije nego sto hrani narod?
pitam, ne kontriram

to jeste krompir, najgori su ljudi koji su u zivotu samo srbi/nemci/indijci.

ono, kad te neko pita sta si ti, a ti umesto da kazes bilo sta drugo kazes srbin :)
to znaci da bas nisi nista korisno.

kakvu ulogu ima teritorija maloj zemlji koja nema stanovnistvo da naseli, obradjuje ili brani tu teritoriju ili joj jednostavno to nije profitabilno - obradjivanje te teritorije vise trosi energije nego sto hrani narod?

Pa ne mora obrađivati, jebiga, eto ti Švicarska, iskoristi maksimum iz toga što ti je dato. Ako nemaš uslove da budeš žitnica Evrope, ti budi bankarski centar.

Ili stavi bazu USA-a na svoju teritoriju i dolaze ti investitori jer tu nema rata, etc.

U suštini, nadugo i naširoko se može pisati o tome, ako stignem kući u dogledno vrijeme pisaću jebiga, sad na telefonu stvarno nema smisla xD

svajcarska ima efektivno 10% svoje teritorije, tj nema nista. koristi lokaciju a ne teritoriju da bude to sto jeste, i ne vezuje se za nacionalnost posto je poprilicno lagan plen za bilo kog okolo (ne racunajuci gorstake po alpima koji nisu ni bitni).
poenta je da njihovo bogatstvo ne potice od teritorije. od lokacije mozda, al eno ga luksemburg.

A odakle uzima porez?

Napravili dobru klimu, doveli dobre firme, narod ima gdje da radi, dolaze ljudi iz piške materine da rade u Švicarsku, al zato porez na platu 60%

kakve veze to ima sa teritorijom? porez ne uzimas od zemlje nego od ljudi

Napravili dobru klimu, doveli dobre firme, narod ima gdje da radi, dolaze ljudi iz piške materine da rade u Švicarsku, al zato porez na platu 60%

skocimis, prvo, sve to sto kazes nema veze sa teritorijom nego upravo govori o ovome sto pricam da danas bolje zive zemlje koje se ne fokusiraju na teritoriju nego na stanovnistvo (sve to sto kazes). drugo, porez ide od 4 do 14% u zavisnosti od kantona. ja recimo placam 10ak %