Prijava

naravno, nemaju pritisak kao mi danas, jebi ga.
ali opet, imanje zemlje ti ne donosi automatski bogatstvo danas kao sto je pre, i kao sto nam je usadjeno u potsvest.

tj od neke 1930te pa na ovamo, bankari/trgovci pocinju da budu mocniji i bogatiji od zitnica. a mi se trudimo da budemo zitnica.
mozda je i oduvek bilo tako ne znam.

Pa ne možeš razdvajati stanovništvo od teritorije. Upravo je to ono što čini državu. Stanovništvo je ono što živi na teritoriji države, kada nemaš svoju teritoriju, kao Kurdi, onda slušaš državu gdje živiš, ili se boriš za nezavisnost kao Šiptari.

kako ne mozes razdvajati, pa eno nam 3mil siptara zive u srcu srbije?

ili hoces da kazes da sam ja svajcarac a ne srbin?

drzava ti je ono sto zeli toj drzavi sve najbolje i hoce da pomogne da svi ostali u toj drzavi zive lepo i zdravo.

drzava ti nije onaj deo koji hoce da te ubije i popisa se po tebi.

nema veze ko je gde.

poenta je da je mozda bolje da se fokusiras na ljude, da vidis ko hoce dobro a ko nece, a ne na teritoriju. odnosno da nadjes neki balans gde neces 100% da se vezes za teritoriju na kojoj svi hoce da te ubiju, nego da probas ili da se dogovoris ili da zajebes i da gledas nesto korisnije.

Celt bi majoru gavrilovicu rekao “aj brt ne lozi se” i okrenuo se i otisao

Pod 1 - gdje to imaš 3 miliona šiptara?
Pod 2 - ti si stanovnik Švajcarske, miješaš stanovništvo i nacionalnost, stanovnik Švicarske si i ti i tvoj komšija Šiptar i svi Francuzi koji žive na teritoriji Švajcarske, poštuju njen ustavni poredak i zakone. I to je to, nema tu puno mudrovanja.

poenta je da je mozda bolje da se fokusiras na ljude, da vidis ko hoce dobro a ko nece, a ne na teritoriju

Poenta je na svojoj teritoriji napraviti odličnu klimu da ti je to tvoje stanovništvo zadovoljno. Ako imaš odličnu stratešku poziciju kao Srbija - što ne bi instalirao neku vojnu bazu pa da budeš primamljiv investitorima? Eto jedan način.
Ili napravi dobru upravu, pa da registracija preduzeća ne bude 17 mjeseci već 2 sata.
Kad smo kod poreza od 10%, koliko daješ godišnje za osiguranje?

No homo, ali sta mislite za koliko godina ce ljudska rasa dovoljno napredovati da se ne spori oko parceta zemlje. Razumem ja da covek kao pojedinac stiti svoje privatno vlasnistvo, to je normalno i prirodno, nego mislim na to da vise nece biti bitno da li se to parce zemlje naziva Srbija, Jugoslavija, Kosovo, Evropska Unija, itd, sigurno ce jednog dana sve nas boleti kurac za to, sigurno

Globalizacija ce da pojede sve to

skocimis, ne kazem ja da nisi u pravu za sve to sto kazes, samo pokusavam nekako da razumem kakve veze ima sve to sa zemljom kao resursom i ne ide mi.
to mozes da uradis kolko god zemlje imao. i fora je da ce sa istim brojem ljudi i istim poslom da bude manje vise svejedno na kolikoj su zemlji (mozda i efikasnije na malom prostoru jer ti ne treba ogromna infrastruktura) osim ako ne oporezujes poljoprivredu ili se bavis poljoprivredom.

ne razumem sta ima veze teritorija sa upravom i porezom. pa i sa bazom, za to ti treba baza a ne njive i sume.

3 miliona siptara sam lupio da izgleda puno i zvuci glupo

Zato sto kad je klima dobra sva teritorija ce se popuniti

Аутор Келт.
Банкари су увијек били јаки као црна као земља што доказују древни списи из Вавилона и многих других безбожничких и среброљубивих крајева ове планете, а већ у 12. вијеку су Јевреји почели да стварају банкарски систем сличан садашњем и ту су почели да се усеравају од пара јер су потплаћивали државне чиновнике Венеције како би успоставили монопол над контролом ратних пореза кроз разне комитете итд итд. И одатле су кроз проценте од трансакција узимали новац који ће касније користити као средства за већа зеленашења. Вјероватно има линк на нету о синовима Вавилона за које неки тврде да су били вишеструко богатији од тадашње државе. Е сад, aко су они тада били толико јаки, замисли како љуљају сада на глобалном нивоу кроз разне "филантропске" мисије типа ММФ.
закључак: синови мањаче>синови вавилона

mi imamo i dobru klimu i finu teritoriju pa nas opet sve manje. cime ces da popunis?

Nisam mislio na atmosfersku klimu haha nego ovo sa infrastrukturom, zakonodavstvom itd sto ste pominjali

Боље да љуља него да жуља емајрајт.

opet, ne vidim kakve veze ima sa teritorijom osim ako ne pravis zito/kukuruz kao glavnu stvar.
imamo dovoljno za 3-4 vise ljudi cak i da nahranimo, ne samo da naselimo

Ja imam micubiši klimu.

i da se razumemo, ne kazem ja da je to lose, ali da treba razvezati kao neki bitan faktor od svega ovog ostalog, pa maltene i od nacije, sto ti i skocimis evo potsvesno radite.

mi zamisljamo kao evo sacemo osvojimo to i to pa ce nam bude mnogo bolje. nece.